Wigilijne akcje pomocy potrzebującym

PARAFIALNE AKCJE POMOCY POTRZEBUJĄCYM
 - WIGILIA AD 2018
wigilijnedzielo2018

Informujemy, że Parafialny Zespół Caritas kolejny już raz organizuje akcję "Drzewko Miłości" polegającą na zakupie drobnych prezentów dla dzieci z ubogich rodzin wg zapotrzebowań wypisanych na karteczkach i powieszonych na drzewku stojącym przy ołtarzu. Osoby, którym brak czasu czy inne przeszkody uniemożliwiają zakup upominków, mogą też złożyć ofiary pieniężne na ten cel - do zakrystii, kancelarii lub poprzez przelew na parafialne konto - z dopiskiem "Drzewko Miłości":

Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej, 91-149 Łódź, al. Pasjonistów 23
Bank PKO BP SA VI Oddział w Łodzi
Nr konta: 98 1020 3408 0000 4602 0133 0521

takpomagam2

Ponadto Parafialny Zespół Caritas prowadzi świąteczną zbiórkę żywności - trwałych produktów (typu: mąka, makarony, konserwy, słodycze, art. kosmetyczne czy chemiczne), które przed Bożym Narodzeniem będą wręczone potrzebującym parafianom. Artykuły te można przekazać m.in. podczas akcji "Tak, pomagam", która odbędzie się 7-8 grudnia (piątek-sobota) w markecie "Biedronka" przy ul. Aleksandrowskiej / Rydzowej. Zapraszamy też do włączenia się w wolontariat przy tej zbiórce - chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając - w ramach akcji "Tak, pomagam" - SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

sercenagwiazdke

Ww. dary w ramach obu akcji ("Drzewko Miłości" i zbiórka żywności) można przynosić do kancelarii lub zakrystii do środy 12 grudnia. Zgromadzone dzięki nim upominki zostaną wręczone w dniu 15 grudnia w ramach kampanii łódzkiej Caritas pt. "Serce na gwiazdkę" najbardziej potrzebującym dzieciom i starszym osobom samotnym znajdującym się pod stałą opieką naszego parafialnego zespół Caritas.

wigilijnedzielo2018 2

Poza tym przypominamy jeszcze o dwóch innych cennych świątecznych inicjatywach.

W I Niedzielę Adwentu po raz XXV. rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które w tym roku jest realizowane pod hasłem "Świeca, która tworzy polska wigilię". Od 19. lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego.

Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy. W tym roku Caritas Polska przekaże fundusze na remont zrujnowanej syryjskiej szkoły "Al-Kalima" (po syryjsku "Słowo") w Aleppo.

Łódzka Caritas przygotowała 100 tysięcy świec, które dostępne są również w naszej parafii - do nabycia w kruchcie Kościoła.
szlachetna paczka

Zachęcamy też do włączenia się w ogólnopolską akcję "Szlachetna Paczka", dzięki której konkretne potrzebujące rodziny otrzymają prezenty, o jakich marzą - ze szczegółami można się zapoznać na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/

Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.
"Bóg zapłać" za wszystkie dary płynące z hojnego serca!

Poprawiony (niedziela, 02 grudnia 2018 01:18)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież