Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogłoszenia Parafialne-12.02.-VI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne-12.02.-VI Niedziela Zwykła

1.   Przypominamy, że osoby, które nie mogły przyjąć kapłana zgodnie z planem kolędowym mogą umówić w kancelarii parafialnej dogodny termin kolędy. Zgłoszenia przyjmujemy osobiście lub telefonicznie w godz. urzędowania kancelarii do piątku 17 lutego.

2.   Intencje Mszy Św. i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W kiosku parafialnym jest prasa katolicka: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy" oraz ciekawe książki i filmy na DVD. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z obszernym artykułem, jaki ukazał się w aktualnym numerze "Niedzieli" (na stronach łódzkiego dodatku) i w którym przypomina się - z racji pierwszej rocznicy śmierci - śp. Ojca Wojciecha Kowalczyka CP oraz jego niezwykłą postawę wobec cierpienia.

3.   Dziś:

- o g. 10,00 Msza św. Jubileuszowa w intencji solenizantów i jubilatów;

- o g. 11,30 Msza św., a po niej w Sali Siloe zebranie informacyjne (m.in. w sprawie strojów komunijnych) - dla rodziców dzieci z klas III.

4.   Dziś w kruchcie Kościoła po Mszach św. odbywają się zapisy na comiesięczną indywidualną półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu. Odbywać się ona będzie w przyszłą niedzielę 19 lutego w salkach przy kancelarii. Ponieważ coraz więcej osób już korzystało z tej formy osobistego spotkania z Jezusem, zapraszamy w pierwszej kolejności tych, którzy dotąd nie mieli jeszcze takiej okazji.

5.   We wtorek 14 lutego przypada święto św. Cyryla i Metodego - Patronów Europy. Msze św. wg rozkładu powszedniego. Msza św. o g. 18,00 - z homilią.

6.   W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na pokrywanie kosztów ogrzewania świątyni i pomieszczeń przykościelnych. Tace na ogrzewanie są zbierane przez okres grzewczy w trzecią niedzielę danego miesiąca.

7.   Duszpasterstwo akademickie naszej parafii serdecznie zaprasza młodzież uczącą się i pracującą na spotkania w każdą niedzielę o g. 19.00 w salce na II piętrze.

8.   Organizowana jest w październiku 2017 roku archidiecezjalna samolotowa pielgrzymka do Fatimy (Portugalia) oraz do grobu św. Jakuba (Hiszpania) z okazji Jubileuszowego Roku 100-lecia Objawień. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii i na plakatach w gablocie. Ramowy program pielgrzymki można uzyskać w kiosku parafialnym i zakrystii.

9.   Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu pt. "Zerwany Kłos" o bł. Karolinie Kózkównie. Film niesie przesłanie o sensie cierpienia i zwycięstwie miłości nad nienawiścią. Seans odbędzie się w niedzielę 26 lutego o g. 15,30 w łódzkim Kinie Helios (CH "Sukcesja", przy al. Politechniki). Zapisy i wpłaty w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Koszt biletu - 12 zł, pod warunkiem jego rezerwacji i opłacenia do 19 lutego. Bilety będą do odbioru przy kasie kinowej przed seansem - od g. 15,00.

10.   Rodzina Matki Pięknej Miłości świętuje swoje 30-lecie istnienia. Organizujemy dla chętnych osób wyjazd busem do klasztoru pasjonistów w Sadowiu k. Ostrowa Wielkopolskiego w sobotę 4 marca. Wyjazd o g. 6,00. Powrót ok. g. 16,00. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Poprawiony (sobota, 18 lutego 2017 17:18)