Pasjoniści pomagają chorej Arinie

PASJONIŚCI Z UKRAINY PROSZĄ O POMOC
DLA CHOREJ DZIEWCZYNKI - ARINY
Arina1

Arina (Irena) Czaban urodziła się 29 kwietnia 2004 roku w mieście Chmielnickij (zachodnia Ukraina - dawniej woj. podolskie). Arina początkowo rozwijała się prawidłowo, jednak po roku jej stan zdrowia pogarszył się - zaczęła tracić już nabyte zdolności, nie mogła sama usiąść, nie miała siły w nóżkach. Po przeprowadzeniu badań lekarskich padła diagnoza - atrofia mięśniowa (zanik mięśni).

Choroba ta jest drugą po mukowiscydozie najczęstszą chorobą wrodzoną, jaka dotyka jednego na ok. 10 tysięcy noworodków. Dzieci, które cierpią na rdzeniowy zanik mięśni, mimo że są przykute do łóżka, to zachwycają otoczenie ponadprzeciętnym intelektem. I tak się właśnie dzieje w przypadku Ariny.

Ta genetyczna choroba stopniowo powodowała niemożność poruszania się, deformację ciała, czy nawet utrudnienia w oddychaniu; choć nie miała i nie ma żadnego wpływu na rozwój intelektualny i emocjonalny Irenki. Obecnie choroba zaatakowała u Ariny mięśnie wokół kręgosłupa. Przez to nie może ona utrzymać go w pionie i postępuje deformacja jej ciała, które wygląda jak złożone we dwoje. Skutkiem tego wewnętrzne narządy Irenki są coraz bardziej ściśnięte i powoli przestają funkcjonować.

 Arina2

Potrzebna jest pilna operacja, która kosztuje 38 tysięcy dolarów. Bez niej Arina po prostu powoli się udusi. Rodzice Irenki takich pieniędzy nie mają. Obecnie tylko tata Ariny pracuje, bo mama musi całodobowo opiekować się dziewczynką. Ojcom pasjonistom posługującym w ukraińskiej parafii w Smotryczu (Diecezja Kamieniecko-Podolska) udało się już zebrać połowę ww. kwoty. Proszą oni - w imieniu rodziców Ariny - wszystkich ludzi dobrej woli i wrażliwego serca o pomoc w uzbieraniu brakującej części.

Wpłaty można dokonywać na konto bankowe naszej parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej, 91-149 Łódź, al. Pasjonistów 23 z dopiskiem "Na operację Ariny z Ukrainy".

Bank PKO BP SA VI Oddział w Łodzi
Nr konta: 98 1020 3408 0000 4602 0133 0521

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za każdy dar serca!

Poprawiony (wtorek, 14 lutego 2017 20:00)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.