17 II-charytatywny koncert w LUTNI

17 II - ZAPRASZAMY NA KONCERT
 NA RZECZ CHORYCH DZIECI W BOK "LUTNIA"
by dalej zyc

Serdecznie zapraszamy w piątek 17 lutego o g. 17,30 na niezwykły koncert charytatywny na rzecz Natalii, Wiktorii i Filipa - dzieci chorujących na bardzo rzadką nieuleczalną chorobę Sanfilippo. Z tej racji - choć wstęp na koncert jest bezpłatny - podczas spotkania będzie zorganizowana dobrowolna składka do puszki na leczenie i rehabilitację ww. dzieci. Koncert odbędzie się w Bałuckim Ośrodku Kultury "LUTNIA" (Łódź, ul. Łanowa 14).

W programie koncertu:
Krzysztof Cwynar ze Stowarzyszeniem Studio Integracji, Studio Piosenki MELANGE, Zespół DAR, Daniela Zabłocka, Anna Pietrzak z Zespołu PARTITA. Prowadzenie: Anna Miksa. Koncertowi towarzyszy wystawa fotograficzna.

Trójkę łódzkich dzieci: Natalię i Wiktorię Szulc (bliźniaczki) oraz Filipa Kmieciaka dotknęła choroba Sanfilippo, która wynika z wadliwej przemiany metabolicznej powodującej w pewnym wieku regres w rozwoju dziecka. Kilka lat temu pojawiła się szansa na zatrzymanie choroby za sprawą specyfiku wynalezionego przez polskiego uczonego z Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie w Wielkiej Brytanii trwają ostatnie próby kliniczne nad tym najnowszym preparatem. Postęp medycyny może więc sprawić, że już wkrótce m.in. trójce chorych dzieci będzie można podawać doskonały lek, który jest jednak bardzo drogi.

Stąd pomysł na ww. koncert charytatywny, by dzięki pomocy dobroczyńców uzbierać pieniądze potrzebne na zakup leku spowalniającego regres psycho-ruchowy, a także na pokrywanie kosztu środków pielęgnacyjnych (np. pieluch) oraz drogą, a niepokrywaną w pełni przez NFZ, domową rehabilitację, która ułatwi funkcjonowanie tym niepełnosprawnym dzieciom.

Zachęcamy do wsparcia potrzebujących dzieci!

Organizatorami koncertu są: 
Stowarzyszenie Uratujmy Życie oraz Bałucki Ośrodek Kultury LUTNIA, zaś patronat honorowy objęli nad nim: Prezydent Miasta Łodzi p. Hanna Zdanowska i Marszałek Województwa Łódzkiego p. Witold Stępień.

Poprawiony (wtorek, 14 lutego 2017 19:59)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.