Nowenna przed Zesłaniem Ducha Św.

OD 11 V - NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ
 ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
 zeslanie ducha swietego

W piątek 11 maja w całym Kościele rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która w tym roku przypada 20 V - w naszej świątyni modlitwę do Ducha Świętego odmawiamy codziennie po Mszy św. o g. 8,00 i 18,00.

Nowenna ta jest najstarszym zgromadzeniem modlitewnym, bo to modlitwa zalecona przez samego Pana Jezusa w dniu Jego Wniebowstąpienia. Jak pisze św. Łukasz: "Jezus podczas wspólnego posiłku kazał apostołom nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca: 'Słyszeliście o niej ode Mnie - mówił - Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym'. Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga" (Dz 1,4-5; Łk 24,50-53). 

Wykorzystajmy te dni, by prosić o światło i wszystkie dary Ducha Świętego dla siebie, Kościoła, naszej Ojczyzny i świata, aby Paraklet prowadził nas do pełnego poznania Jezusa, odkrywał przed nami głębię Jego miłosiernej miłości, uczył dostrzegać Jego obecność i działanie w naszej codzienności.

Nie ma jednolitego tekstu Nowenny do Ducha Świętego, istnieje ona jako modlitwa prywatna, przybiera różne kształty. "Klikając" TUTAJ można zapoznać się z jedną z takich propozycji oraz Litanią, Koronką i innymi tekstami modlitw do Ducha Św.

laskapana

Przy tej okazji przypominamy, że w naszej parafii w każdy czwartek o g. 19,00 w Sali Siloe odbywają się spotkania grupy Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana". Serdecznie zapraszamy nowe osoby do wspólnej modlitwy!

Poprawiony (sobota, 12 maja 2018 13:51)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.