Duszpasterska Rada Parafialna

Czas i miejsce:

- spotkania zazwyczaj co kwartał w poniedziałek g. 19,00 Salka Odczytów prezes: pan Włodzimierz Wierzbowski.

Duszpasterz: proboszcz o. Artur Kiliszek, kontakt mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub przez kancelarię.

Opis działalności:

W 2009 roku - na początku pełnienia funkcji - o. Proboszcz powołał Parafialną Radę Duszpasterską, która jako wspólnota ludzi wiary i dobrej woli z zaangażowaniem włączyła się w odpowiedzialność za życie parafii. 

Aktywność Parafialnej Rady widoczna jest m.in. w podejmowaniu różnorodnych inicjatyw i inspirowaniu nowych form pracy duszpasterskiej, w dbaniu o rozwój życia religijnego parafii, w przygotowaniu ważniejszych wydarzeń parafialnych czy w analizie i udoskonalaniu działalności społecznej wspólnoty parafialnej. Jako gremium doradcze Proboszcza, Rada Duszpasterska służy fachową pomocą w sprawach dotyczących parafii i świątyni - rozumiejąc je także jako wspólne dobro materialne, które powstawało z ofiarności wiernych i im ma dobrze, pożytecznie służyć przez kolejne lata. 

Stąd znaczna aktywność Rady w zakresie prac remontowych, konserwacyjnych, modernizacyjnych oraz poprawiających funkcjonalność i komfort korzystania z budynków parafialnych. Wszystkie te działania sprzyjają poszerzaniu kręgu osób zaangażowanych w życie parafii i widzących w niej wspólnotę im bliską, ułatwiają organizację liturgii, przedsięwzięć charytatywnych czy duszpasterskich. 

W obecnej II kadencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej od 2014 roku- oprócz duszpasterzy Pasjonistów: o. Proboszcza i wikariuszy - włączyło się w tę honorową społeczną pracę 12 osób świeckich. Zapraszamy nowe chętne osoby do zaangażowania się w to dobre dzieło dla naszej parafii.