Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogłoszenia Parafialne-08.10.-XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne-08.10.-XXVII Niedziela Zwykła

1.   Msze św. gregoriańskie za śp. o. Piotra Sobóla CP będą odprawiane do dnia 16 X w dni powszednie o g. 18,00, a w niedziele o g. 10,00.

2.   W kiosku parafialnym jest bieżąca prasa katolicka. Polecamy w kiosku dla dzieci "Mały Gość Niedzielny", "Anioł Stróż" z płytą CD i filmy religijne na DVD.

3.   Msze św. na rok 2018 można już rezerwować w kancelarii parafialnej.

4.   Zapraszamy przez cały miesiąc październik na różaniec św. odmawiany po Mszy św. o g. 18,00, a dla dzieci w pon., śr. i pt. o g. 16,30.

5. Dziś:

- w "Niedzielę Papieską" po Mszach św. zbierane są w kruchcie ofiary do puszek na fundusz stypendialny przeznaczony dla ubogich studentów;
- o g. 10,00 Msza św. imieninowa o. Artura Kiliszka - proboszcza parafii i przełożonego wspólnoty;
- po Mszy św. o g. 11,30 zebranie dla Rodziców dzieci klas IV - rocznicowych.
- o g. 13,00 kandydaci do bierzmowania uroczyście rozpoczynają kurs Mszą Św.

6.   Jutro w poniedziałek 9 października z racji Roku 150-lecia Kanonizacji św. Pawła od Krzyża - Założyciela Pasjonistów będziemy gościć Radio Maryja i Telewizję Trwam. Spotkanie rozpocznie się o g. 17,30 programem artystycznym. Msza św. koncelebrowana zacznie się o g. 18,20. O g. 21,45 w Radio Maryja "Rozmowy niedokończone" nt. apostolatu pasjonistów. Zachęcamy wiernych do bardzo licznego udziału i prosimy o świąteczny ubiór oraz o punktualne przyjście do świątyni.

7.   W piątek 13 października nabożeństwo fatimskie w Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień. Po Mszy św. o g. 18,00 różaniec św. i procesja w Kościele z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do udziału.

8.   W sobotę 14 października o g. 9,30 dla czcicieli różańca św. wyjazd autokarowy do Łasku. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9.   Na placu przed klasztorem sióstr stanęła nowa kamienna figura Matki Bożej Niepokalanej. Przez cały miesiąc październik i listopad będziemy zbierać "cegiełki jesienne" na pokrycie kosztów figurki Matki Bożej. Cegiełki można wpłacać w zakrystii lub kancelarii. Ofiarodawców wpisujemy do pamiątkowego zeszytu. W każdą drugą środę miesiąca o g. 18,00 jest odprawiana Msza św. za wszystkich Darczyńców.

10.   Od przyszłej niedzieli do końca miesiąca w kruchcie będzie można składać podpisy pod petycją dot. nowej ustawy o całkowitej obronie życia poczętego. Ten nowy projekt ma aprobatę Episkopatu. Przy podpisie jest wymagany nr PESEL i adres.

11.   W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego już szósty rok działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. Od 03 X trwają zapisy na nowy semestr. Rozpoczęcie 10 X Mszą św. o g. 16,00 i wykładem ks. bpa Adama Lepy. Szczegóły na plakacie.

12.   Zapraszamy do kina na film pt. "Dwie Korony" o św. o. Maksymilianie Kolbe. Seans odbędzie się w kinie "Helios" w CH "Sukcesja" we wtorek 24 X o g. 19,15. Cena bieltu - 12 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Ilość miejsc ograniczona!

Poprawiony (sobota, 14 października 2017 22:18)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież