Strona główna > Archiwum

Sympozjum o św.Pawle od Krzyża

ZAPRASZAMY NA SYMPOZJUM Z OKAZJI 
150-LECIA KANONIZACJI 
ŚW. PAWŁA OD KRZYŻA
sympozjum

Polska Prowincja Pasjonistów zaprasza do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie na sympozjum poświęcone św. Pawłowi od Krzyża z racji 150. rocznicy jego kanonizacji. Konferencja naukowa pt. "Św. Paweł od Krzyża - żywy charyzmat i aktualna mistyka" organizowana jest przez polską Prowincję Pasjonistów oraz Katedrę Teologii Krzyża i Duchowości Pasyjnej Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Odbędzie się ona w sobotę 25 listopada w godz. 10,00 - 14,00 w Sali św. Józefa w budynku PWTW - Warszawa, ul. Dewajtis 3.

W programie m.in. wykłady znanych naszym parafianom ojców pasjonistów:

- posługującego w naszej parafii o. prof. UKSW dr hab. Tomasza Gałkowskiego CP pt. "Powołanie św. Pawła od Krzyża do życia we wspólnocie";

- również posługującego w Łodzi o. dra Wojciecha Adamczewskiego CP pt. "Poza granicami możliwego - doświadczenie mistycznej partycypacji i zjednoczenia u św. Pawła od Krzyża w świetle filozofii spotkania";

- ojca prowincjała polskich pasjonistów o. dra hab. Waldemara Linke CP pt. "Św. Paweł od Krzyża jako czytelnik pism św. Pawła Apostoła";

- czy o. dra Łukasza Andrzejewskiego CP pt. "Św. Paweł od Krzyża i jego dzieło wobec problemów Kościoła XVIII w.".

W celu uzyskania bliższych informacji dot. sympozjum oraz możliwości zapisów na wyjazd do Warszawy zapraszamy do kontaktu z proboszczem naszej parafii - o. Arturem Kiliszkiem CP:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 

dodawanie komentarzy zablokowane.