Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-18.02.-1. Niedz. Wielkiego Postu

Ogł. Parafialne-18.02.-1. Niedz. Wielkiego Postu

1. Intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką, a na stoliku w kruchcie ciekawe pozycje książkowe i filmy na DVD w promocyjnej cenie.

2. Zapraszamy na wspólne wyjście do kina na kolejny wartościowy film pt. "Gurgacz" - tym razem o kapelanie żołnierzy wyklętych księdzu jezuicie Władysławie Gurgaczu ps."Sem", który wsperając partyzantów moralnie i duchowo, był doskonałym uosobieniem wartości "Bóg - Honor - Ojczyzna". Seans odbędzie się w sobotę 3 marca o g. 14,00 w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Bilety-12 zł. Zapisy od jutra w kancelarii i zakrystii.

3. Dziś ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni i pomieszczeń przykościelnych.

4. Dzisiaj:

- O g. 11,30 Msza św. z błogosławieństwem Pisma św. i poświęceniem krzyżyków dla dzieci klas komunijnych oraz spotkanie formacyjne dla rodziców komunijnych.

- O g. 13,00 Msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania i spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

- Po Mszach św. rozdajemy papierowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na rehabilitację chorego ministranta Norberta. Prosimy o przynoszenie skarbonek w Niedzielę Palmową lub Niedzielę Miłosierdzia. W miarę możliwości prosimy o wymianę monet w skarbonce we własnym zakresie. Zachęcamy też wiernych do przekazania 1% podatku na fundację, która wspiera jego rehabilitację. Numer KRS 0000273196 - jest on też podany w gablocie i na stronie internetowej.

5. Zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie odbedzie się w następną środę - 28 lutego o g. 19,00 (a nie jak wcześniej zapowiadaliśmy 21 II). Zapisy w kancelarii - osobiście lub pod numerem telefonu.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci - o g. 16,30, dla dorosłych - o g. 17,15, a o g. 20,00 w dolnym Kościele Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież parafialną; od dzisiaj w niedziele o g. 17,15 - Gorzkie Żale.

7. W przyszłą niedzielę: o g. 11,30 Msza św. z udziałem rocznicowych dzieci z klas IV, a po Mszy św. w Sali Siloe spotkanie organizacyjne dla rodziców; po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc polskim misjonarzom, bo - II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

8. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym zaprasza chętne osoby na Rekolekcje Odnowy Wiary w czwartki o g. 19,00 w Sali Siloe.

9. Organizowane są pielgrzymki: - w kwietniu do Francji do Lourdes; - w maju do Medjugorie; - a w październiku do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie.

10. Kuria Metropolita Łódzka zaprasza do wspólnego przeżywania Wielkiego Postu przez pielgrzymowanie do łódzkich kościołów stacyjnych w każdy dzień Wielkiego Postu - na g. 18,00. Nasz kościół będzie stacyjnym w sobotę 10 marca. W kościołach stacyjnych można uzyskać odpust zupełny, a złożone ofiary na tacę będą wsparciem dla najbiedniejszych rodzin z danej parafii.

11. Przypominamy, że biblioteka parafialna mieści się w budynku zamieszkałym przez siostry i jest czynna w każdą środę od g. 16,00 do 18,00.

12. Kancelaria parafialna jest czynna w soboty od g. 10,00 do 11,00, a w dni powszednie od g. 15,00 do g. 17,00.

13. Dziękujemy za systematyczne przynoszenie makulatury i plastikowych nakrętek. Dochód przeznaczamy na budowę studni dla misji oraz na Caritas parafialną.

14. Zapowiedzi wydarzeń duszpasterskich:

- W niedzielę 4 marca będziemy gościć p. Magdalenę Buczek z o. Piotrem Detlafem - redemptorystą oraz Podwórkowe Kółka Różańcowe. Początek spotkania o g. 11,00. O g. 11,30 Msza św., a po niej poczęstunek dla dzieci i ich opiekunów w Sali Siloe.

- Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży odbędą się w naszej parafii od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu 18 marca do środy 21 marca. Będzie je prowadził ks. Marcin Majsik - wikariusz z par. pw. Miłosierdzia Bożego w Łodzi. Msze św. w niedziele wg porządku niedzielnego. W tygodniu Msze św. i nauki rekolekcyjne dla dorosłych o g. 9,00 i 18,00. Dzieci przychodzą pod opieką nauczycieli na wyznaczone godziny.

- Druga sposobność na udział w rekolekcjach tzw. "ostatniej szansy" prowadzonych przez Ojców Pasjonistów będzie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od 26 do 28 marca o g. 20,00 w dolnym Kościele.

Poprawiony (sobota, 24 lutego 2018 21:45)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież