Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-25.02.-2. Niedz. Wielkiego Postu

Ogł. Parafialne-25.02.-2. Niedz. Wielkiego Postu

1. Intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką, książeczkę modlitw rodzinnych, jubileuszowy różaniec oraz filmy na DVD w promocyjnej cenie.

2. Dziś:

- o g. 11,30 Msza św. z udziałem rocznicowych dzieci z klas IV, a po Mszy św. w Sali Siloe spotkanie organizacyjne dla rodziców;

- po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc polskim misjonarzom, bo II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

3. Zapraszamy na wartościowy film o kapelanie żołnierzy wyklętych pt. "Gurgacz" w sobotę 3 marca o g. 14,00 w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Bilety-12 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii do środy włącznie.

4. Zachęcamy wiernych do przekazania 1% podatku na fundację, która wspiera rehabilitację chorego ministranta Norberta. Numer KRS 0000273196 - podany jest w gablocie i na stronie internetowej.

5. Zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w środę - 28 lutego o g. 19,00. Zapisy w kancelarii - osobiście lub pod numerem telefonu.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci - w pt. 2 III wyjątkowo - o g. 16,15 (dzieci przynoszą swoje krzyżyki na Drogę Krzyżową), dla dorosłych - o g. 17,15, a o g. 20,00 w dolnym Kościele - Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież parafialną; w niedziele o g. 17,15 - Gorzkie Żale.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

- w czwartek o g. 18,00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;

- w I piątek nabożeństwo I-piątkowe wyjątkowo po Mszy św. o g. 9,00 i o g. 18,00, w I piątek zapraszamy dzieci na spowiedź św. i Mszę św. o g. 16,40;

- w sobotę po Mszy św. o g. 8,00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o g. 18,00 Msza św. w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny i Radia Maryja.

8. W przyszłą niedzielę wymian tajemnic dla czcicieli różańca św.: od g. 16,30 w Sali Odczytów.

9. W niedzielę 4 marca będziemy gościć p. Magdalenę Buczek założycielkę Podwórkowych Kółek Różańcowych oraz o. Piotra Dettlaffa - redemptorystę z Radia Maryja. Początek spotkania w Kościele o g. 11,00 modlitwą różańcową. O g. 11,30 Msza św. z homilią o. Piotra do dzieci. Po Mszy koncert uwielbienia i poczęstunek dla dzieci w Sali Siloe. Wszystkie chętne dzieci prosimy, aby przyszły do Kościoła na g. 11,00 i przyniosły ze sobą różaniec św. Apelujemy do Rodziców o zachęcenie dzieci do przyjęcia tego zaproszenia i o liczną obecność, zwłaszcza dzieci komunijnych i rocznicowych.

10. Kuria Metropolita Łódzka ustanowiła na prośbę papieża Franciszka w wybranych kościołach specjalny czas łaski, czyli "24 godziny dla Pana" z możliwością adoracji Najśw. Sakramentu i wyspowiadania się. W Archidiecezji Łódzkiej wyznaczono do tego celu cztery świątynie, w tym nasz kościół. Początek w piątek 9 marca o g. 21,00 nabożeństwem pokutnym i adoracją Najśw. Sakramentu oraz spowiedzią św. trwającą nieustannie do soboty do g. 18,00. Zakończenie w sobotę 10 marca o g. 18,00 Mszą św., kiedy to nasza świątynia będzie wielkopostnym kościołem stacyjnym. Nabożeństwu i Mszy św. będzie przewodniczył JE ks. bp Ireneusz Pękalski. Za udział we Mszy św. i odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny, a złożone w sobotę ofiary na tacę będą wsparciem dla najbiedniejszych rodzin z parafii.

11. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży odbędą się w naszej parafii od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 18 marca do środy 21 marca. Będzie je prowadził ks. Marcin Majsik - wikariusz z par. pw. Miłosierdzia Bożego w Łodzi. Msze św. w niedziele wg porządku niedzielnego. W tygodniu Msze św. i nauki rekolekcyjne dla dorosłych o g. 9,00 i 18,00. Dzieci przychodzą pod opieką nauczycieli na wyznaczone godziny.

12. Druga sposobność na udział w rekolekcjach tzw. "ostatniej szansy" prowadzonych przez Ojców Pasjonistów będzie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od 26 do 28 marca o g. 20,00 w dolnym Kościele.

Poprawiony (sobota, 03 marca 2018 22:14)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież