Strona główna > Archiwum

"24 h dla Pana" u pasjonistów

9/10 III - NASZA ŚWIĄTYNIA WYBRANA
 DO AKCJI "24 H DLA PANA"
plakat 24dlaPana 3

Kuria Metropolita Łódzka ustanowiła na prośbę papieża Franciszka w wybranych kościołach specjalny czas łaski, czyli "24 godziny dla Pana" - z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu i wyspowiadania się. W Archidiecezji Łódzkiej wyznaczono do tego celu cztery świątynie, w tym naszą świątynię pw. Matki Boskiej Bolesnej.

Rozpoczęcie ww. czasu łaski nastąpi w piątek 9 marca o g. 21,00 nabożeństwem pokutnym i adoracją Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzią św. trwającą nieustannie (24 h) do sobotniego wieczoru. Akcja "24 godziny dla Pana" zakończy się Mszą św. o g. 18,00 w sobotę 10 marca.

Podczas tej samej Mszy św. 10 III o g. 18,00 nasza świątynia będzie - jak co roku w sobotę III Tygodnia Wielkiego Postu - wielkopostnym kościołem stacyjnym. Wyżej wymienionemu nabożeństwu pokutnemu i Mszy św. będzie przewodniczył JE ks. bp Ireneusz Pękalski. Za udział w tej Mszy św. i odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny, a złożone w sobotę ofiary na tacę będą wsparciem dla najbiedniejszych rodzin z parafii.

Zapraszamy parafian i wszystkich chętnych wiernych do spowiedzi świętej w czasie "24 godzin dla Pana". Nie odkładajmy spowiedzi św. na czas rekolekcji czy Niedzieli Palmowej, gdyż będą wtedy długie kolejki, a ojcowie pasjoniści będą głosić rekolekcje w innych parafiach. W czasie "24 godzin dla Pana" będzie zapewniony stały całodobowy dyżur spowiedników. Przyjdźmy oraz zachęćmy naszych sąsiadów i bliskich. Zachęcamy też wiernych do pomocy w zadbanie o stałą obecność w czasie "24 godzin dla Pana" osób adorujących Najświętszy Sakrament. Bardzo prosimy, aby reprezentanci z każdej Rodziny naszej parafii przyszli np. na 30-minutową modlitwę do Kościoła. Nie zmarnujmy szansy, gdy Pan Jezus chce obdarowywać nas swoimi łaskami i błogosławieństwem.

plakat 24dlaPana

 

dodawanie komentarzy zablokowane.