Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-04.03.-3. Niedz. Wielkiego Postu

Ogł. Parafialne-04.03.-3. Niedz. Wielkiego Postu

1. Intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką, książeczkę modlitw rodzinnych, jubileuszowy różaniec oraz filmy na DVD w promocyjnej cenie.

2. Dziś: będziemy gościć p. Magdalenę Buczek założycielkę Podwórkowych Kół Różańcowych oraz o. Piotra Dettlaffa - redemptorystę z Radia Maryja. Początek spotkania w Kościele o g. 11,00 modlitwą różańcową. O g. 11,30 Msza św. z homilią. Po Mszy koncert uwielbienia i poczęstunek dla dzieci w Sali Siloe. Wszystkie chętne dzieci prosimy, aby przyszły do Kościoła na g. 11,00 i przyniosły ze sobą różaniec św.

3. Dzisiaj od g. 16,30 wymiana tajemnic różańca św. w Sali Odczytów.

4. Zachęcamy wiernych do przekazania 1% podatku na fundację, która wspiera rehabilitację chorego ministranta Norberta. Numer KRS 0000273196 - podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Osoby, które nie otrzymały papierowej skarbonki na jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na pomoc w rehabilitacji dla Norberta, mogą we własnym zakresie zbierać ofiarę i przynieść ją w kopercie w Niedzielę Palmową lub w Niedzielę Miłosierdzia. Można również przekazać ofiarę dla Norberta przez wpłatę na konto parafialne z tytułem wpłaty "Jałmużna wielkopostna".

5. Zapraszamy na kurs przedmałżeński. Spotkania w środy o g. 19,00 w Sali Odczytów przy kancelarii. Zapisy w kancelarii ? osobiście lub pod numerem telefonu.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o g. 16,30 (dzieci przynoszą swoje krzyżyki na Drogę Krzyżową), dla dorosłych - o g. 17,15, a o g. 20,00 w dolnym Kościele - Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież parafialną; w niedziele o g. 17,15 - Gorzkie Żale.

7. W przyszłą niedzielę o g. 13,00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania oraz dla Rodziców kandydatów. Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa.

8. Zgodnie z czytanym dzisiaj listem, nasza świątynia jest Kościołem wyznaczonym do akcji "24 godziny dla Pana" - z możliwością całodobowej adoracji Najśw. Sakramentu i spowiedzi św. Początek w piątek 9 marca o g. 21,00 nabożeństwem pokutnym i adoracją Najśw. Sakramentu oraz spowiedzią św. trwającą nieustannie do soboty do g. 18,00. Zakończenie w sobotę 10 marca o g. 18,00 Mszą św., kiedy to nasza świątynia będzie jednocześnie wielkopostnym kościołem stacyjnym. Nabożeństwu i Mszy św. będzie przewodniczył JE ks. bp Ireneusz Pękalski. Za udział we Mszy św. i odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny, a złożone w sobotę ofiary na tacę będą wsparciem dla najbiedniejszych rodzin z parafii. Bardzo prosimy wiernych o liczną obecność w piątek 9 marca o g. 21,00 na nabożeństwie pokutnym i w sobotę 10 marca o g. 18,00 na Mszy św.

Zapraszamy parafian i wszystkich chętnych wiernych do spowiedzi świętej w czasie "24godzin dla Pana". Nie odkładajmy spowiedzi św. na czas rekolekcji czy Niedzieli Palmowej, gdyż będą wtedy długie kolejki, a ojcowie pasjoniści będą głosić rekolekcje w innych parafiach. W czasie "24 godzin dla Pana" będzie zapewniony stały całodobowy dyżur spowiedników. Przyjdźmy oraz zachęćmy naszych sąsiadów i bliskich. Zachęcamy też wiernych do pomocy w zadbanie o stałą obecność w czasie "24godzin dla Pana" osób adorujących Najświętszy Sakrament. Bardzo prosimy, aby reprezentanci z każdej Rodziny naszej parafii przyszli np. na 30-minutową modlitwę do Kościoła. Nie zmarnujmy szansy, gdy Pan Jezus chce obdarowywać nas swoimi łaskami i błogosławieństwem.

9. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży odbędą się w naszej parafii od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 18 marca do środy 21 marca. Będzie je prowadził ks. Marcin Majsik - wikariusz z par. pw. Miłosierdzia Bożego w Łodzi. Msze św. w niedzielę wg porządku niedzielnego. W tygodniu Msze św. i nauki rekolekcyjne dla dorosłych o g. 9,00 i 18,00. Dzieci przychodzą pod opieką nauczycieli na wyznaczone godziny.

10. Druga sposobność na udział w rekolekcjach tzw. "ostatniej szansy" prowadzonych w dolnym Kościele przez Ojców Pasjonistów będzie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy - 26 do 28 marca o g. 20,00.

Poprawiony (sobota, 10 marca 2018 20:32)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież