Strona główna > Archiwum

Zapraszamy na film "Paweł, Apostoł Chrystusa"

ZAPRASZAMY DO KINA NA FILM
 PT. "PAWEŁ, APOSTOŁ CHRYSTUSA"
pawel 1

W kinach pojawił się kolejny wartościowy film pt. "Paweł, Apostoł Chrystusa", w którym jako materiał źródłowy do scenariusza wykorzystano jedynie Pismo Święte. Dzięki temu obraz ten ma być wiernym odwzorowaniem historii biblijnej. Jest to barwna opowieść o jednym z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, który dzięki Boskiej interwencji w jego życiu, dzięki swej wierze i oddaniu stał się jednym z najbardziej zagorzałych orędowników Jezusa. Życie Pawła to tak naprawdę sensacyjny scenariusz, na który składają się dziesiątki podróży po niemal całym świecie, niebezpieczne misje chrystianizacyjne, spiski, wielkie ucieczki, prześladowanie oraz wielokrotne uwięzienie za poglądy, a w końcu męczeńska śmierć przez ścięcie...

Warto wspomnieć o twórcach tego obrazu. Reżyserem i scenarzystą jest Andrew Hyatt - twórca, który wcześniej nakręcił m.in. piękny, kameralny biblijny obraz "Łaski pełna". W roli Łukasza występuje Jim Caviezel, który stworzył pamiętną, poruszającą kreację w "Pasji" Mela Gibsona, gdzie zagrał Chrystusa. W obsadzie znaleźli się też James Faulkner ("Gra o tron") - jako św. Paweł i John Lynch ("Tajemniczy ogród") - jako Aquila. A muzykę do filmu napisał polski, oscarowy kompozytor Jan A.P. Kaczmarek.

By obejrzeć zwiastun filmu "Paweł, Apostoł Chrystusa", "kliknij" TUTAJ.

pawel 2

"Paweł, apostoł Chrystusa" to historia dwóch mężczyzn. Łukasz jest lekarzem, który ryzykuje życiem, by dostać się do Rzymu - miasta, w którym na wykonanie wyroku czeka jego przyjaciel, Paweł. Skazany na śmierć przez Nerona, przebywa w słynącym z okrucieństwa rzymskim Więzieniu Mamertyńskim, w najciemniejszej celi.

Zanim wyrok zostanie wykonany, Łukasz i Paweł spisują księgę opisującą początek i Drogę wiodącą do tego, co dziś nazywamy Kościołem. Tymczasem zdeterminowany Neron za wszelką cenę chce pozbyć się z Rzymu chrześcijan, nie cofa się przy tym przed najokrutniejszymi represjami, zaś spętany łańcuchami Paweł mierzy się z samym sobą, swoim życiem i wszystkim tym, co go spotkało. A przeżył niemało ? chłosty, katastrofę statku, głód i pragnienie, kamienowanie, chłód... Czekając na spotkanie ze śmiercią, Pawła prześladuje własna przeszłość. Samotny w ciemnościach zastanawia się, czy zostanie zapomniany i czy znajdzie w sobie siłę, by umrzeć godnie.

Dwóch walczących z ludzkimi słabościami mężczyzn w służbie Słowa Bożego przeciw wszechwładnemu imperatorowi. Oto wielka biblijna opowieść o skazańcach, wygnańcach, którzy nie chcą dać się złamać. Nawet spętani więziennymi łańcuchami oddają cześć Chrystusowi, wiedzą bowiem, że tylko On pokonać może śmierć.

Dziś wystarczy, że włączymy wiadomości, by zobaczyć ogrom zła, jakie wciąż panoszy się na świecie, ogrom cierpienia, biedy, niesprawiedliwości. Wyznawcy Boga nie są od tego cierpienia wolni. Ale w Dziejach Apostolskich czytamy: "Umacniając dusze uczniów, zachęcając do wytrwania w wierze, bo przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego" (Dz 14,22).

 

dodawanie komentarzy zablokowane.