Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-15.04.- III Niedz. Wielkanocna

Ogł. Parafialne-15.04.- III Niedz. Wielkanocna

1. Przeżywamy w Kościele Tydzień Biblijny. W tygodniu po Mszach św. o g. 18,00 będą czytane wybrane fragmenty Pisma świętego. Zachęcamy wiernych także do rodzinnej lektury Pisma św. W kiosku parafialnym polecamy nowe wydanie Pisma Świętego Nowego Testamentu w cenie 20 zł.

2. Dziękujemy wiernym za wszelkie ofiary złożone na rehabilitację chorego ministranta Norberta w ramach jałmużny wielkopostnej.

3. W sklepiku polecamy prasę katolicką oraz ciekawe albumy i książki, w tym: miesięcznik "Miłujcie się" oraz dwa numery pisma "Źródła" o wakacyjnej propozycji wyjazdu na warsztaty biblijno-turystyczne z pasjonistami oraz relacji z marcowego spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych z Magdaleną Buczek w naszej świątyni.

4. Dziś zbierane są ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.

5. Dziś po Mszy św. o g. 11,30 w Sali Siloe spotkanie dla rodziców dzieci kl. IV - rocznicowych, a o g. 13,00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Obecność rodziców jest obowiązkowa.

6. W poniedziałek 16 kwietnia o g. 18,00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył franciszkanin o. Józef Witko. Kościół będzie otwarty od g. 16,40. Tego dnia nie będzie odprawiana Msza św. o g. 17,30.

7. W środę 18 kwietnia o g. 19,00 w Sali Siloe spotkanie warsztatowe dla rodziców o problemach w wychowaniu nastolatków pt. "Bunt na pokładzie". Wstęp wolny. Szczególnie są zaproszeni rodzice kandydatów do bierzmowania.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11,30 w Sali Siloe spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci kl. III - komunijnych. Obecność rodziców jest obowiązkowa.

9. W przyszłą niedzielę po mszach św. klerycy z Seminarium Ojców Franciszkanów z łódzkich Łagiewnik będą rozprowadzać seminaryjne czasopismo "Nasze Życie".

10. Organizujemy autokarowy wyjazd na Jasną Górę na nocne czuwanie z 2 na 3 maja. Wyjazd 2 maja o g. 18,00. Koszt 40 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

11. Zapraszamy na wartościowy film pt. "Paweł, Apostoł Chrystusa" w środę 9 maja o g. 19,15 w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Bilety po 12 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Ilość miejsc jest ograniczona.

12. Organizowane są pielgrzymki zagraniczne: - pod koniec czerwca do Francji, m.in. do Lourdes; - w maju do Medjugorie; - w październiku do Ziemi Świętej. Szczegóły na plakatach w gablocie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

13. Propozycje wakacyjnych wyjazdów z pasjonistami:

- Wyjazd w góry Tatry pod opieką przewodnika tatrzańskiego w dn. 27.07 - 07.08.2018 do Białego Dunajca k. Zakopanego dla dzieci od kl. VII, dla młodzieży gimnazjalnej i starszej.

- Wyjazd (8-18.08.2018) dla rodzin i osób dorosłych na warsztaty biblijno-turystyczne z wykładami biblijnymi i zwiedzaniem. Miejsce: Dębowiec u Księży Saletynów - zwany polskim La Sallete - położony koło Jasła w woj. Podkarpackim i w regionie Beskidu Niskiego. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej - osobiście lub telefonicznie.

Poprawiony (sobota, 21 kwietnia 2018 19:25)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież