Strona główna > Archiwum

Narodowy Dzień Czytania Pisma Św.

15 IV - NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚW.
 15-22 IV - TYDZIEŃ BIBLIJNY
biblia1

Pod hasłem "Weźmijcie Pismo Święte" w niedzielę 15 IV obchodzimy II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Przedmiotem lektury jest w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Uroczysta celebracja Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego odbędzie się pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego - z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej w katedrze na Wawelu. Będzie ona transmitowana na żywo w TVP 1 w niedzielę o g.10,00.

Niedziela Biblijna rozpocznie X Tydzień Biblijny (15-22 kwietnia). Będzie mu towarzyszyło hasło związane z rokiem duszpasterskim: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". W naszej parafii w Tygodniu Biblijnym po Mszach św. o g. 18,00 będą czytane wybrane fragmenty Pisma świętego. Zachęcamy wiernych także do rodzinnej lektury Pisma św.

W kiosku parafialnym polecamy nowe wydanie Pisma Świętego Nowego Testamentu w cenie 20 zł. Przypominamy też, że na naszej stronie www, w zakładce "Czytania biblijne na dziś" można codziennie zapoznać się z czytaniami przenaczonymi na dany dzień, a w zakładkach: "Komentarz do czytań" oraz "Komentarze do niedzielnych czytań..." - z rozważaniami przygotowanymi przez Bractwo Słowa Bożego, z którym współpracujemy od lat.

 

dodawanie komentarzy zablokowane.