Strona główna > Archiwum

19 V - gościmy stygmatyka br. Elia

19 V - W NASZEJ PARAFII GOŚCIMY
 STYGMATYKA BRATA ELIA
twarz jezusa elia

Do dwóch łódzkich parafii naszej Archidiecezji w dniu 19 maja br. przybędzie włoski stygmatyk brat Eliasz Cataldo, któremu towarzyszy ks. Marco Belladelli - opiekun z ramienia Kurii Diecezji Terni. Brat Elia jest założycielem Wspólnoty Apostołów Bożych, której celem jest dotrzeć ze Słowem Boga wszędzie tam, gdzie trzeba rozpalić ludzkie serca.

PONIŻEJ ZAMIESZCZAMY PLAN POBYTU BRATA ELIA W ŁODZI:
19 MAJA (SOBOTA) 2018 r.

Parafia pw. M.B. Anielskiej - ul. Rzgowska 41a:
godz. 09.30 - różaniec św.
godz. 10.00 - Msza św. i katecheza brata Elia.

Parafia pw. M.B. Bolesnej - al. Pasjonistów 23:
godz. 16.15 - różaniec św. i nabożeństwo majowe
godz. 17.00 - Msza św. i katecheza brata Elia.

bratelia 2

Brat Elia jest pełnym ciepła, miłości i pokoju współczesnym stygmatykiem, charyzmatykiem, który ma wiele darów, m.in.: uzdrawiania, czytania w ludzkich sercach, pocieszania, bilokacji. Już od niemowlęcych lat przez cały Wielki Post nie jest w stanie przyjmować pokarmów. Wielokrotnie zawożono go do szpitala, ale lekarze nie stwierdzili żadnej choroby. Gdy wstąpił do kapucynów, w zakonie otrzymał dar stygmatów. Rany te w każdy piątek otwierają się, a co roku w Wielkim Tygodniu krwawi całe jego ciało, gdyż przeżywa Mękę Pańską.

bratelia 1

Brat Elia widział swojego Anioła Stróża, Matkę Bożą, a także... sfotografował Jezusa. Tak można najkrócej określić wydarzenie, w wyniku którego zostało uwiecznione oblicze Jezusa emanujące pięknem, łagodnością i pokorą. Żaden z artystów nie namalował tego dzieła, choć przypomina obraz namalowany pędzlem. To sam Jezus dał się sfotografować bratu Elia. Fakt ten miał miejsce podczas badań lekarskich, na które został wysłany do USA. Chciano m.in. zweryfikować jego wizje. Jezus wtedy powiedział mu: "Nie odpowiadaj na ich pytania, bo zrobią z ciebie szaleńca. Weź aparat fotograficzny i idź do pobliskiego kościoła. Zrób zdjęcie na białej ścianie. To będzie dowód." Zwołano więc zawodowych fotografów, a bratu dano najprostszy jednorazowy sprzęt, by nie "oszukiwał". Gdy na ścianie zobaczył światło, zaczął robić zdjęcia, a inni za nim..., ale tylko na jego kliszy pojawiło się oblicze Jezusa, jakiego widuje Elia.

bratelia 3

Posłuszny woli Boga obecnie brat Elia - wraz z członkami swojej Wspólnoty Apostołów Bożych - zamieszkuje w Calvi we włoskiej Umbrii, w dawnym klasztorze franciszkanów, który był opuszczony od wielu lat. Trwa jego remont. Do umbryjskiego klasztoru co roku przyjeżdża wielu pielgrzymów z Włoch i całego świata. Nad klasztorem, życiem, posługą i duchowością Brat Elia nieustannie sprawuje pieczę wysłannik miejscowego ks. bpa Giuseppe Piemontese - ks. Marco Belladelli, który towarzyszy bratu Elia w jego podróżach.

Warto wspomnieć, że wizyty Brata Elia w zeszłym roku w naszej archidiecezji gromadziły bardzo wielu wiernych, a obecne majowe spotkania mają błogosławieństwo od Metropolity Łódzkiego ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia.

Wszystkich Archidiecezjan serdecznie zapraszamy!

 

dodawanie komentarzy zablokowane.