Gościliśmy stygmatyka br. Elia

GOŚCILIŚMY STYGMATYKA BRATA ELIAeliaupasjonistow 6

19 maja w naszej parafii gościliśmy niezwykłą osobę - brata Eliasza Cataldo. Jest to współczesnym włoski stygmatyk, mistyk i charyzmatyk, który ma wiele darów, m.in.: uzdrawiania, czytania w ludzkich sercach, pocieszania, bilokacji... Niemal 2 tys. wiernych z całej Łódzkiej Archidiecezji i z dalszych zakątków Polski przybyło do naszej świątyni, by uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej, nabożeństwu majowym oraz konferencji brata Elia i Eucharystii z homilią wygłoszoną przez ks. Marco Belladelliego, który z ramienia Kurii Diecezji Terni i miejscowego ks. bpa Giuseppe Piemontese sprawuje pieczę nad posługą i duchowością br. Elia.

eliaupasjonistow 5

Ksiądz Marco Belladelli w homilii opowiedział pokróce historię życia i niezwykłych darów, jakimi został obdarzony brat Elia. Przypomnijmy, że już w okresie niemowlęcym z niewytłumaczalnych dla rodziców i lekarzy powodów Eliasz przez cały Wielki Post nie był w stanie przyjmować jakichkolwiek pokarmów, nawet mleka matki... Wielokrotnie zawożono go do szpitala, ale lekarze nie stwierdzili żadnej choroby. Od tej pory do dziś przez 40 dni przed Wielkanocą brat Elia trwa w tym niezwykłym poście, tracąc kilkanaście kilogramów wagi i jednocząc się z cierpiącym Jezusem.

 bratelia 1

Poza powołaniem do tak radykalnej formy poszczenia brat Elia, gdy wstąpił do zakonu kapucynów, otrzymał dar stygmatów. Rany te w każdy piątek otwierają się, brocząc krwią do niedzieli, a co roku w Wielkim Tygodniu krwawi całe jego ciało, gdyż przeżywa Mękę Pańską.

bratelia 3

Ksiądz Marco Belladelli w swojej homilii wspominał też o innych darach brata Elii, jak możliwość widzenia i rozmawiania ze swym Aniołem Stróżem czy Matką Bożą. Przytoczył także historię niezwykłej fotografii przedstawiającej Jezusa, którego "sfotografował" brat Elia. A właściwie to sam Jezus dał się sfotografować bratu Elia... Fakt ten miał miejsce podczas badań lekarskich, na które włoski stygmatyk został wysłany do USA. Chciano m.in. zweryfikować jego wizje. Jezus wtedy powiedział mu: "Nie odpowiadaj na ich pytania, bo zrobią z ciebie szaleńca. Weź aparat fotograficzny i idź do pobliskiego kościoła. Zrób zdjęcie na białej ścianie. To będzie dowód." Zwołano więc zawodowych fotografów, a bratu dano najprostszy jednorazowy sprzęt, by nie "oszukiwał". Gdy na ścianie zobaczył światło, zaczął robić zdjęcia, a inni za nim..., ale tylko na jego kliszy pojawiło się oblicze Jezusa, jakiego widuje Elia.

eliaupasjonistow 10

Na koniec homilii ksiądz Marco Belladelli wspomniał o dzisiejszym posługiwaniu brata Elia, który oprócz odwiedzin wszystkich kontynentów i ewangelizowania na co dzień wraz z członkami swojej Wspólnoty Apostołów Bożych zamieszkuje w Calvi we włoskiej Umbrii, w dawnym klasztorze franciszkanów, który był opuszczony od wielu lat. A dziś do umbryjskiego klasztoru co roku przyjeżdża wielu pielgrzymów z Włoch i całego świata.

eliaupasjonistow 9

W swojej konferencji włoski stygmatyk zwócił szczególną uwagę na praktykę codziennej modlitwy, relacji w rodzinach, umiejętności przebaczania sobie nawzajem i otrzymywania go od Boga w sakramencie pokuty.

By zapoznać się z zapisem wideo homilii księdza Marco oraz brata Elia dostępnymi na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej, "kliknij" TUTAJ.

eliaupasjonistow 1

Spotkanie zakończyło błogosławieństwo przez brata Elia święconą wodą wszystkich wiernych - w tym licznie zgromadzone osoby chore i niepełnosprawne - wypełniających po brzegi naszą świątynię.

eliaupasjonistow 2

Poprawiony (sobota, 26 maja 2018 19:57)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.