Strona główna > Archiwum

35. rocznica śm. o.Jana Wszędyrównego

35. ROCZNICA ŚMIERCI 
O. JANA WSZĘDYRÓWNEGO CPo-jan-wszedyrowny-2

W 2018 roku mija 35. rocznica śmierci o. Jana Wszędyrównego CP (zm. 26.05.1983) - pierwszego Prowincjała Polskiej Prowincji Pasjonistów, pierwszego Proboszcza i Budowniczego naszej parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich parafian oraz chętnie goszczących u nas wiernych w niedzielę 27 maja o g. 10,00 na Mszę św. w intencji śp. Ojca Jana.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim życiorysem o. Jana przedstawionym w poniższym nagraniu:

Losy o. Jana splatają się z naszą parafią od początku lat 60. - po tym, gdy w 1956 r. łódzki ordynariusz bp Michał Klepacz pozwolił Zgromadzeniu Ojców Pasjonistów osiedlić się w Łodzi, wybudować klasztor i zorganizować parafię. Wybór padł na teren obecnego osiedla Teofilów. Trzeba było jednak pokonać wiele trudności formalnych. W ich przezwyciężaniu determinacją wyróżniał się o. Jan Wszędyrówny, który nie tylko potrafił zdecydowanie negocjować z urzędnikami, ale również mocno zintegrował wspólnotę wierzących. Udało mu się uzyskać od władz państwowych w 1971 roku zgodę na budowę Kościoła. Było to pierwsze pozwolenie na wzniesienie świątyni w Łodzi po II wojnie światowej. Budowę kościoła rozpoczął o. Jan Wszędyrówny w roku 1972, a zakończył w 1976 r., kiedy to bp Józef Rozwadowski dokonał poświęcenia świątyni i odprawił pierwszą Mszę Św.

kosciol projekt

Niech 35. rocznica śmierci o. Jana stanie się zachętą do przypomnienia młodszemu pokoleniu przez starszych mieszkańców naszej parafii niezwykłej postaci jej pierwszego proboszcza i wiernego świadka Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.

janwszedyrowny

Warto przy tej okazji wspomnieć, że w 2018 r. polska Prowincja Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa obchodzi również 95. rocznicę przybycia pasjonistów do Polski oraz że w dniach 18-22 czerwca br. odbędzie się Kapituła Polskiej Prowincji Pasjonistów. Niech ww. okoliczności będą dodatkową okazją do szczególnej modlitwy za pasjonistów posługujących w naszej parafii i w całym kraju.

 

dodawanie komentarzy zablokowane.