Zbiórka dla chorego Norberta

ZBIÓRKA DLA CHOREGO NORBERTA
MARZĄCEGO O POWROCIE DO SZKOŁY
NORBERT

W niedzielę 17 czerwca po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla 14-letniego ministranta naszej parafii, który przy wsparciu swoich Rodziców i Bliskich zmaga się mężnie z chorobą nowotworową - złośliwym guzem mózgu. Na jego rzecz przeznaczony też będzie dochód z naszego Parafialnego Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w tę samą niedzielę 17 VI.

"Klikając" TUTAJ, można zapoznać się z krótkim materiałem wideo dotyczącym Norberta a przygotowanym przez TVP i emitowanym m.in. przed transmisją Drogi Krzyżowej z rzymskiego Koloseum w Wielki Piątek 2018.

NORBERT 8

Jest on po chemioterapii i radioterapii, które pozwoliły zatrzymać chorobę i rozpocząć rehabilitację. Jest ona bardzo, bardzo potrzebna - bo na skutek choroby Norberta dotknął niedowład czterokończynowy, a nawet miał problemy z mówieniem...

NORBERT 10

Ta rehabilitacja jest też bardzo, bardzo zbawienna - bo Norbert po paru jej miesiącach umie już wstawać i utrzymać się chwilę na nogach! Przynosi więc niesamowite efekty!

szpital3

Ale rehabilitacja jest także bardzo, bardzo kosztowna - bo jej miesięczne koszty sięgają ok. 5 000 złotych! Niestety, by przynosiła ona efekty i miała w ogóle sens, musi odbywać się w bardzo intensywnej formie - po kilka godzin dziennie...

Norbert 1

A warto pamiętać, że ze względu na chorobę Norberta jego Mama była zmuszona zrezygnować z pracy zarobkowej i jedynym żywicielem całej rodziny jest Tata...

NORBERT 9

Każdy dar serca od naszych parafian przekazany dla chłopca zostanie wykorzystany na jego rehabilitację, która - jak mamy nadzieję - pozwoli mu wrócić do pełni zdrowia, wrócić do oczekujących go w szkole kolegów oraz do posługi przy mszach w Kościele.

NORBERT 4
A warto wiedzieć, że największym marzeniem Norberta jest móc na własnych nogach i o własnych siłach pójść znów do szkoły... 
NORBERT 7

By pomóc Norbertowi spełnić to marzenie, zapraszamy również do aktywnego włączenia się najbliższy Parafialny Piknik Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 17 czerwca w godz. 12,30 - 16,00 i z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na pokrycie kosztów rehabilitacji Norberta.

NORBERT 14

Z zachętą do udziału w pikniku pojawiło się w niedzielę 10 czerwca w naszej świątyni sporo wspaniałych gości... w tym sam Norbert z Rodzicami.

NORBERT 15

Uczestniczyli oni we Mszy św. o godz. 11,30, a podczas homilii i ogłoszeń parafialnych proboszcz o. Artur Kiliszek przedstawiał bohaterskie zmagania o zdrowie Norberta i jego Rodziców oraz zachęcał do aktywności w przygotowaniu pikniku i rozpropagowaniu go wśród znajomych i rodziny, byśmy jak najliczniej mogli dobrze się bawić, a przy tej okazji wesprzeć Norberta.

NORBERT 11

Przypominamy, że piknik odbędzie się tradycyjnie na placu wokół figurki Matki Bożej. W programie liczne niespodzianki, gry, zabawy prowadzone przez wolontariuszy oraz ciasto, herbata i inne atrakcje dla dzieci i rodzin... Spośród atrakcji, które możemy już zdradzić, warto wymienić:

- występ znanego z koncertów w naszej parafii Zespołu Pieśni Ludowej "Okaryna" z Justynowa i Janówki gm. Andrespol;

- możliwość wspólnego zdjęcia i rozmowy z tegoroczną Miss Talent i II Wicemiss Ziemi Łódzkiej pochodzącą z naszej parafii - by zobaczyć jak piękne mogą to być zdjęcia, zapraszamy na Instagram miss Olivii - "kliknij" TUTAJ;

- wspólna zabawa i wykonanie malunków na skórze w wykonaniu Grupy Animacyjnej "Z tyłu do przodu" znanej z poprzednich pikników...

...i wiele innych atrakcji!

Plakat Piknik 2018

Osoby, które nie będą mogły włączyć się w zbiórkę datków dla Norberta w dniu 17 VI, informujemy, że istnieje też możliwość dokonywania przelewów na konto parafii - z dopiskiem: "Dla Norberta": 

Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej, 91-149 Łódź, al. Pasjonistów 23
Bank PKO BP SA VI Oddział w Łodzi
Nr konta: 98 1020 3408 0000 4602 0133 0521

Za wszelką życzliwość i wsparcie już teraz składamy serdeczne "Bóg zapłać!".

NORBERT 5

Informujemy przy tej okazji, że nie tylko przy rozliczaniu rocznego PIT-u, ale też rozważając przekazanie w danym roku podatkowym darowizny na cel charytatywny (możliwy do odliczenia od dochodu) - istnieje możliwość wyboru fundacji, która wspiera rehabilitację Norberta. Numer KRS fundacji: 0000273196 z dopiskiem: "Dla Norberta Graczyka":

NORBERT 16

Bieżące informacje nt. pikniku można śledzić na profilu Facebook o. Artura Kiliszka CP - by do niego przejść, "kliknij" TUTAJ lub na profilu naszej parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej - by do niego przejść, "kliknij" TUTAJ.

NORBERT 2 

Poprawiony (niedziela, 10 czerwca 2018 19:40)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.