Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-05.08.- XVIII Niedz. Zwykła

Ogł. Parafialne-05.08.- XVIII Niedz. Zwykła

1.   Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny cykl Mszy św., a kancelaria parafialna w czasie wakacji nie jest czynna w soboty.

2.   Dziękujemy wiernym za systematycznie przynoszoną makulaturę i plastikowe nakrętki. Dochód przeznaczamy na budowę studni w Afryce i na Caritas parafialną.

3.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". W kruchcie na stolikach są pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

4.   Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na budowę Centrum Myśli św. Jana Pawła II i na Instytut Teologiczny w Łodzi. Jest to taca zbierana we wszystkich parafiach archidiecezji.

5.   Prowadzone przez pasjonistów: Bractwo Czarnego Szkaplerza zaprasza na rekolekcje w dn. 22 - 26 VIII, a Centrum Duchowości Pasyjnej na pielgrzymkę do Włoch w dn. 25 VIII - 5 IX. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

6.   Organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę 26 sierpnia. Koszt 40 zł. Wyjazd o g. 6,30. Zapisy i wpłaty w zakrystii i kancelarii. Prosimy o wpłatę na wyjazd przy zapisie, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

7.   Organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 16-23 października br. Szczegóły na stronie internetowej oraz w kancelarii parafialnej.

8.   Przez wakacje trwa akcja parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister" - z drzewka przy filarze przed prezbiterium można pobrać karteczkę z listą przyborów szkolnych, zakupić je i dostarczyć do kancelarii.

9.   Zapisy na 93. Pieszą Pielgrzymkę Łódzką na Jasną Górę będą od 13 sierpnia w dolnym kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi przy ul. Łąkowej. Szczegóły na plakacie w gablocie.
Osoby, które nie będą mogły iść, a chcą wesprzeć duchowo intencje pielgrzymki, mogą w zakrystii lub kancelarii zapisać się na listę pielgrzyma duchowego i otrzymać bezpłatną legitymację. Zachęcamy wiernych do obu form pielgrzymowania.

10.   Decyzją nowych władz zakonnych po Kapitule Prowincjalnej w naszej wspólnocie pasjonistów zachodzą następujące zmiany:
o. Wojciech Adamczewski został nowym Przełożonym wspólnoty zakonnej, a od 1 września będzie nowym Proboszczem parafii.
Z naszą wspólnotą żegnają się: o. Jerzy Słowikowski, który przechodzi do wspólnoty w Warszawie-Białołęce oraz o. Artur Kiliszek, który po zakończeniu 9-letniej kadencji proboszcza w parafii łódzkiej przechodzi do wspólnoty w Rawie Maz.
Mszę św. dziękczynną za posługę w Łodzi o. Artur Kiliszek odprawi w niedzielę 2 września o g. 13,00.
Polecajmy Bogu w modlitwie wszystkich kapłanów w nowych obszarach ich posługiwania.

Poprawiony (sobota, 11 sierpnia 2018 19:21)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież