Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-26.08.- XXI Niedz. Zwykła

Ogł. Parafialne-26.08.- XXI Niedz. Zwykła

1. Dziękujemy wszystkim za złożone dziś ofiary na tzw. "tacą gospodarczą" przeznaczoną - tak jak w lipcu - na wsparcie zakupu nowych drewnianych figur św. Pawła od Krzyża i Matki Bożej oraz nowych postumentów pod figury.

2. Przypominamy, że do 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny cykl Mszy Św. Od 1 września powrócimy do tradycyjnego rozkładu Mszy św., tj. w niedzielę nie będzie już odprawiana Msza Św. o g. 20,00, natomiast powraca o g. 13,00; a w dni powszednie Msze św. o g. 6,30; 7,00; 7,30; 8,00; o g. 17,30 i 18,00.

3. W tym tygodniu: - w I sobotę miesiąca po Mszy Św. o g. 8,00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o g. 18,00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i o. Tadeusza.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". W kruchcie na stolikach są pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

5. Przez wakacje trwa akcja parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister" - z drzewka przy filarze przed prezbiterium można pobrać karteczkę z listą przyborów szkolnych, zakupić je i dostarczyć do kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę dla czcicieli różańca św. wymiana tajemnic od g. 16,15, a o g. 17,15 różaniec św. w górnym kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

7. W niedzielę 9 września o g. 11,30 będzie Msza św. w intencji dzieci, młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego z poświęceniem tornistrów dzieci klas I.

8. Przypominamy, że o. Wojciech Adamczewski od 1 września będzie nowym Proboszczem parafii.
Jego uroczyste wprowadzenie na urząd i przejęcie obowiązków proboszcza odbędzie się w niedzielę 9 września o g. 10,00.
Z naszą wspólnotą żegnają się o. Jerzy Słowikowski oraz o. Artur Kiliszek.
Mszę św. dziękczynną za posługę w Łodzi o. Artur odprawi w niedzielę 2 września o g. 13,00. Serdecznie zapraszamy.

9. Komunikaty z Kurii:

- W Archikatedrze Łódzkiej 1 września o g. 18,00 Msza św. w intencji poległych żołnierzy i ludności cywilnej w rocznicę wybuchu II wojny światowej;

- W poniedziałek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego w Bazylice Archikatedralnej o g. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego, po której w domu biskupim będzie można złożyć indywidualne życzenia.

Poprawiony (sobota, 01 września 2018 19:39)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież