Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-09.09.- XXIII Niedz. Zwykła

Ogł. Parafialne-09.09.- XXIII Niedz. Zwykła

1. Dziś o g. 10,00 Msza św. z uroczystym wprowadzeniem na urząd proboszcza o. Wojciecha Adamczewskiego CP, a o g. 11,30 będzie Msza św. w intencji dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, z poświęceniem tornistrów dzieci klas I.

2. We wtorek przypada pierwsza rocznica śmierci o. Piotra Sobola CP. Msze święte w Jego intencji zostaną odprawione o g. 7,30 - intencja od wspólnoty i parafii oraz o g. 17,30 - intencja od sióstr.

3. W piątek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. W przyszłą niedzielę o g. 11,30 odbędzie się Msza św. odpustowa ku czci Matki Boskiej Bolesnej z procesją eucharystyczną wokół Kościoła. Mszy św. będzie przewodniczył ks. kan. Gabriel Kołodziej, proboszcz par. św. Archaniołów Rafała i Michała z Aleksandrowa Łódzkiego. Do licznego udziału zapraszamy wiernych, asystę, ministrantów. Prosimy o przybycie dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów. Zachęcamy wiernych do wcześniejszej spowiedzi św. i skorzystania z łaski odpustu. Prosimy też o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów do procesji. Do odpustu przygotowujemy się poprzez nowennę odprawianą od minionego piątku po Mszy św. o g. 18,00 w kaplicy Patronki parafii.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy" oraz nowego modlitewnika do M.B. Bolesnej.

7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim wiernym za włącznie się w akcję parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister".

8. Komunikaty z Kurii:

- Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza osoby dorosłe chcące przygotować się do przyjęcia sakramentów: chrztu, I Komunii św. i bierzmowania. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 10 września 2018 o godz. 19.00 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego "Piątka" w Łodzi (ul. Ks. I. Skorupki 5). Telefony kontaktowe podane zostały na plakatach (s. Ewa Godzińska 885 555 020).

- Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na spotkanie z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem we wtorek 18 września o godz. 16.00 w Archikatedrze Łódzkiej. Ksiądz Arcybiskup chce porozmawiać z młodzieżą na temat nurtujących ich pytań: Jak żyć pełnią życia? Jak odczytać swoją drogę życiową, swoje powołanie? To pytania, które są ważne dla nas wszystkich, ale szczególnie dla ludzi młodych. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

- Duszpasterstwo Pszczelarzy naszej Archidiecezji zaprasza na VII Wojewódzkie Święto Pszczoły, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (16 września) w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). W programie o godz. 10.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory, a następnie wykłady na temat wykorzystania produktów pszczelich w profilaktyce i medycynie, kiermasz miodów i festyn z poczęstunkiem dla wszystkich.

- Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na spotkanie pt. Kiedy wiara staje się ideologią. Refleksja nad nauczaniem papieży Benedykta XVI i Franciszka. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (9 września) o godz. 18.00 w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Szczegółowych informacji udziela Ks. Dominik Lubiński ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 882 427 430).

- Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w piątek 14 września 2018 r. na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw dotkniętych niepłodnością - ABRAHAM I SARA. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o godz. 19.00.

- Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia (parafia św. Wojciecha w Łodzi) zaprasza na spotkanie charyzmatyczne w dniach 14-15 września, które poprowadzi Ks. Michael Payyapally - Dyrektor Centrum Rekolekcyjnego "Tabor" z Mumbaju w Indiach. Spotkanie rozpocznie się w piątek (14 września) o godz. 16.00. Program:

Piątek, 14.09.2018:
16.00 rozpoczęcie
16.30 konferencja: Ci, którzy wiernie na Niego spoglądają, będą uzdrowieni.
18.00 Eucharystia
19.00 adoracja z modlitwą o uzdrowienie

Sobota, 15.09.2018:
19.00 Eucharystia
20.00 adoracja z modlitwą o uzdrowienie

Poprawiony (sobota, 15 września 2018 18:22)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież