14 IX Podwyższenia Krzyża Świętego

14 IX - ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA 
KRZYŻA ŚWIĘTEGO
IMG 5315

W piątek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego związane z tradycją odnalezienia przez matkę cesarza rzymskiego Konstantyna - św. Helenę relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus oraz po raz pierwszy wystawienia relikwii Krzyża na widok publiczny, a więc pierwszej adoracji Krzyża. 

Jak możemy przeczytać na portalu www.brewiarz.pl (by przejść do treści całego artykułu, "kliknij" TUTAJ): "Kościół w Krzyżu Jezusa widział zawsze ołtarz, na którym Syn Boży dokonał zbawienia świata. Dlatego każda jego cząstka, tak obficie zroszona Jego Najświętszą Krwią, doznawała zawsze szczególnej czci. Nie chodzi w tym wypadku o autentyczność poszczególnych relikwii, ale o fakt, że przypominają one Krzyż Chrystusa i wielkie dzieło, jakie się na nim dokonało dla dobra rodzaju ludzkiego."

Warto w tym miejscu wspomnieć, że takie relikwie Krzyża Świętego znajdują się również w naszej parafii, a posługujący w niej ojcowie pasjoniści mają do Krzyża Chrystusa szczególne nabożeństwo - w myśl ich zawołania: "Niech Męka Pana będzie zawsze w twoim sercu". Zapraszamy zwłaszcza tego dnia do chociaż chwili adoracji Jezusa Ukrzyżowanego.

Poprawiony (niedziela, 09 września 2018 08:24)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.