Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-30.09.- XXVI Niedz. Zwykła

Ogł. Parafialne-30.09.- XXVI Niedz. Zwykła

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". Są też do nabycia różańce św. dla dzieci I komunijnych.

2. Od 1 października jest do dyspozycji książka intencji mszalnych na rok 2019.

3. Na wypominki i Msze św. listopadowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

4. Od jutra zapraszamy przez cały miesiąc na Różaniec św. odmawiany po Mszy św. o g. 18,00, a dla dzieci w pon., śr. i pt. o g. 16,30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe przed Mszą św. wieczorną, czyli o g. 17,30.

5. W tym tygodniu:

- W I czwartek miesiąca o g. 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za wspólnotę Jedność Wieczernika.

- W I piątek: odwiedziny chorych w domach; prosimy o zgłaszanie osób pragnących regularnych wizyt kapłana w pierwsze piątki miesiąca. Pierwszopiątkowe nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o g. 8,00 i 18,00. Mszy św. dla dzieci o g. 16,30 - ze względu na bardzo niską frekwencję - nie będzie. Dzieci i rodziców zapraszamy na g. 18,00.

- W I sobotę Msza św. o g. 8,00 i po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę 7 października:

- Uroczyste rozpoczęcie przygotowania do I komunii św. Mszą św. o g. 11,30 z poświeceniem różańca św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla dzieci z kl. III i ich rodziców.

- Uroczyste rozpoczęcie przygotowania kandydatów do bierzmowania Mszą św. o g. 13,00 z wręczeniem indeksów. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla kandydatów i ich rodziców.

- Dla czcicieli różańca św. wymiana tajemnic od g. 16.45 w Salce Odczytów, a o g. 17,30 różaniec św.

- Spotkanie dla młodzieży pracującej i studiującej o g. 19.00 w salce na II piętrze.

7. W związku z planowaną z dniem 1 stycznia 2019 r. likwidacją Domu Kultury "Relax" przy ul. Rydzowej 5 wszystkie osoby, którym leży na sercu dalsze funkcjonowanie domu kultury, proszone są o składanie podpisów na listach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

8. Uniwersytet Trzeciego Wieku Fundacji Zespołu Szkół Katolickich przyjmuje kandydatów na nowy rok akademicki. Szczegóły w gablocie.

9. Komunikaty z Kurii:

- Centrum Służby Rodzinie zaprasza narzeczonych i pary myślące o małżeństwie na Wieczory dla Zakochanych - program przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa.

- Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 13 października. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10,30. Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie wszystkich grup Żywego Różańca.

10. W ostatnim tygodniu przeszli do wieczności Świętej Pamięci:

Ryszard Gozdek, Henryk Mikołajczyk i Anna Siedlecka.

W ich intencji: "Wieczny odpoczynek...".

Poprawiony (sobota, 06 października 2018 22:11)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież