Półmetek prac przy renowacji witraży!

RENOWACJA WITRAŻY NA PÓŁMETKU 
PROSIMY O WSPARCIE DALSZYCH 
PRAC
 witraze 3

Z radością informujemy, że m.in. dzięki ofiarności naszych Parafian oraz Przyjaciół udało się już wykonać prace związane z renowacją i zabezpieczeniem dwóch z czterech witraży w kaplicy Matki Boskiej Bolesnej. Składamy serdeczne "Bóg, zapłać" za złożone do tej pory ofiary i bardzo prosimy o kolejne dary serca!

Poniżej przekazujemy aktualne info nt. zakresu prac prowadzonych przy oknach witrażowych oraz dokumentację zdjęciową: na lewo prezentujemy zdjęcia przed remontem, na prawo - po remoncie.

 witrazenowe 2

Konieczność rozpoczęcia renowacji witraży w kaplicy Patronki parafii Matki Bożej Bolesnej jest spowodowana bardzo złym stanem technicznym nie tylko konstrukcji stalowej samych witraży, ale też osłaniających ich od zewnątrz okien. Pozostawienie witraży w dotychczasowej kondycji jest niebezpieczne i nieracjonalne z punktu widzenia termiki budynku oraz kosztów ogrzewania.

witrazenowe 1

Sytuacja wygląda tak, że skorodowała konstrukcja stalowa utrzymująca witraże oraz szyby zewnętrzne, poza tym w zewnętrznych oknach są popękane szyby, a w niektórych miejscach w ogóle ich brak, co grozi wypadnięciem i stłuczeniem pozostałych szyb czy witraży. Oznacza to nie tylko możliwość całkowitego uszkodzenia tej stolarki, ale nawet niebezpieczeństwo zranienia przypadkowych osób. Taki stan techniczny witraży uniemożliwia też utrzymanie wyższych temperatur w kościele oraz znacząco zwiększa koszty jego ogrzewania. Jak zatem widać, renowacja witraży jest pilną koniecznością.

witrazenowe 3

Obecnie trwają prace przy demontażu konstrukcji stalowej okien i ich oszklenia oraz przy oczyszczaniu i zabezpieczaniu konstrukcji witraży. Planujemy zakup i montaż nowych konstrukcji aluminiowych pod okna stałe oraz zewnętrzne okna trzyszybowe wykonane również w konstrukcji aluminiowej. Pozwoli to znacznie ograniczyć straty ciepła w kościele i należycie zabezpieczyć witraże przed degradacją.

witrazenowe 4

Wspomniane prace wiążą się ze znacznymi kosztami. Dlatego zwracamy się do wszystkich naszych Parafian, Gości i Przyjaciół z prośbą o wsparcie - czy to w formie ofiary złożonej 21 X na tzw. "tacę gospodarczą", czy w formie tzw. "Cegiełki" od całej rodziny złożonej w zakrystii po Mszach św. albo w kancelarii parafialnej, czy też w formie darowizny wpłaconej na konto parafii - z dopiskiem "Na witraże":

Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej, 91-149 Łódź, al. Pasjonistów 23
Bank PKO BP SA VI Oddział w Łodzi
Nr konta: 98 1020 3408 0000 4602 0133 0521

witrazenowe 5

Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie - Bóg zapłać! Przypominamy, że za wszystkich darczyńców modlimy się w trakcie środowych nabożeństw do Patronki naszej parafii - Matki Bożej Bolesnej.

witraze 4

Poprawiony (środa, 28 listopada 2018 23:41)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież