Strona główna > Historia zgromadzenia > Wybór nowych władz zgromadzenia pasjonistów - IX/X 2012

Wybór nowych władz zgromadzenia pasjonistów - IX/X 2012

W dniach 9 września - 7 pażdziernika 2012 r. w Domu Generalnym pasjonistów w Rzymie trwała 46. Kapituła Generalna Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa.

Kapituła to odbywające się co sześć lat zebranie delegatów wszystkich prowincji pasjonistów, które obraduje nad tym, jak kontynuować dziedzictwo Założyciela - Św. Pawła od Krzyża w kontekście wyzwań dzisiejszego świata,  zastanawia się nad istotnymi sprawami dotyczącymi życia i misji pasjonistów oraz wybiera na sześcioletnią kadencję nowe władze zgromadzenia. Jako temat przewodni kapituły zaproponowano hasło: "The Passionists living in solidarity and mission" ("Pasjoniści - życie w solidarności i posłannictwie/misji").

W dniu 27 września 2012 r.  delegaci zebrani na 46. Kapitule Generalnej wybrali Przełożonego Generalnego, którym został o. Joachim Rego CP z Australii. Nowy generał pasjonistów - Ojciec Joachim urodził się 16.08.1954 r. w Yangon w Birmie. Profesję zakonną złożył 17.01.1976 r., a święcenia kapłańskie przyjął 28.11.1981 r. Ostatnio pełnił funkcję prowincjała pasjonistów w Australii.

genera o. rego

Poprzednio funkcję generała zgromadzenia pełnił przez dwie kadencje  Włoch - o. Ottaviano d'Egidio. Generał - to najwyższy przełożony w zakonie, u pasjonistów wybierany przez kapitułę na sześcioletnią kadencję i sprawujący władzę nad wszystkimi jednostkami administracyjnymi zgromadzenia. A obecnie ok. 3 000 pasjonistów posługuje w 58. krajach na całym świecie. W Polsce przebywają już od blisko 90. lat i jest ich około siedemdziesięciu.

Potwierdzeniem ww. faktu wielonarodowości  pasjonistów posługujących w każdym zakątku globu jest skład również nowo wybranej Kurii Generalnej (konsulty), która ma zadanie służyć radą i pomocą Przełożonemu Generalnemu. Oto skład nowej konsulty pasjonistów:

generalni konsultorzy 2012

- Ojciec Augusto Canali CP z Brazylii;

- Ojciec Denis Travers CP z Australii;

- Ojciec Antonio Maria Munduate Larrea CP z Kolumbii;

- Ojciec Michael Ogweno CP reprezentujący Botswanę, Południową Afrykę i Zambię;

- Ojciec Giuseppe Adobati CP z Włoch;

- Ojciec Sabinus Lohin CP z Indonezji.

Prosimy wszystkich Przyjaciół pasjonistów o otoczenie modlitwą nowo wybranych władz zgromadzenia, aby charyzmat doświadczenia Męki Jezusa, Miłości Boga Ukrzyżowanej rozprzestrzeniał się na cały świat.

kapitua generalna 2012

Poprawiony (środa, 17 października 2012 12:40)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież