Strona gwna > Archiwum

RELACJA ZWPROWADZENIA RELIKWII

W. FAUSTYNYDO NASZEJ WITYNI

Z UDZIAEM KS. BPA I. PKALSKIEGO

relikwie 1a

Z wielkradoci informujemy, e w Niedziel Zesania Ducha w. 24 maja podczas Mszy w. o g. 18,00 wobecnoci dzkiego sufragana ks. biskupa Ireneusza Pkalskiego do naszej wityni zostay uroczycie wprowadzone relikwie w. Siostry Faustyny. W ten sposb ta Patronka odzi staa si niejakonasz parafiank. To - oczywicie - nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim wyzwanie i zadanie dla nas, bymy na wzr Apostoki Boego Miosierdzia wzrastali w postawie ufnoci wobec Boga i mioci wobec blinich.

relikwie 4a

By obejrze fotorelacj z tego wanego wydarzenia w dziejach naszej parafii, naley przej do zakadki "GALERIA" lub "klikn" TUTAJ.

relikwie 6

Natomiast by zapozna si zapisem audio caej Mszy w. oraz homilii ks. bpa Ireneusza Pkalskiego, "kliknij" TUTAJ.

Niedziela 26 kwietnia przeywanabya przez nas w duchu zgbiania tajemnicy Boego Miosierdziai stanowia przygotowanie parafian do uroczystego wprowadzenia do naszej witynirelikwii Apostoki Boego Miosierdzia. Gocilimytego dnia dwie siostry ze Zgromadzenia Sistr Matki Boej Miosierdzia z krakowskich agiewnik, ktre na kadej Mszy witejprzybliay nam kult Miosierdzia Boego oraz duchowo w. Faustyny Kowalskiej- patronki odzi.

By zapozna si z zapisem audio tych konferencji, "kliknij" TUTAJ.

Trzebaprzy tej okazji przypomnie, e w naszej wityni od ponad 25. lat trwa ju kult Miosiernego Boga w obrazie "Jezu, ufam Tobie", ktry znajduje si na cianie po prawej stronie gwnegootarza. Rwnie od kilkudziesiciu lat istnieje w naszej parafii WsplnotaCzcicieli Miosierdzia Boego, ktra realizuje czynem, sowem i modlitw wezwanie do szerzenia Miosierdzia Boego w yciu ludzkim i propagowania form kultu Miosierdzia Boego, ktre Pana Jezus da nam przez w. siostr Faustyn Kowalsk. Grupa raz w miesicu ma formacyjn Msz w. i w pitki odmawia koronk do Miosierdzia Boego. Naley do niej okoo 20 osb.

Po wicej informacji nt. ycia i duchowoci w. Faustyny i ordzia Miosierdzia Boego zapraszamy na stron www. Zgromadzenia Sistr Matki Boej Miosierdzia - by do niej przej, "kliknij" TUTAJ.

 

dodawanie komentarzy zablokowane.

Zobacz nas na Facebooku

facebook

Patron dnia
Podzikowania i proby do Patronki par. M.B. Bolesnej
Odnowa w Duchu witym "aska Pana"
Wsplnoty parafialne
Nr konta parafii

Wpaty na konto parafii na prace remontowe lub dziea charytatywne:

Bank PKO BP SA

VI Oddzia w odzi

Nr Konta: 98 1020 3408

0000 4602 0133 0521

z dopiskiem tytuu wpaty.

Wntrze kocioa