Strona główna > Archiwum

Relacja z wprowadzenia relikwii św. Faustyny do naszej świątyni

RELACJA Z WPROWADZENIA RELIKWII

ŚW. FAUSTYNY DO NASZEJ ŚWIĄTYNI

Z UDZIAŁEM KS. BPA I. PĘKALSKIEGO

relikwie 1a

Z wielką radością informujemy, że w Niedzielę Zesłania Ducha Św. 24 maja podczas Mszy św. o g. 18,00 w obecności łódzkiego sufragana ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego do naszej świątyni zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny. W ten sposób ta Patronka Łodzi stała się niejako naszą parafianką. To - oczywiście - nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim wyzwanie i zadanie dla nas, byśmy na wzór Apostołki Bożego Miłosierdzia wzrastali w postawie ufności wobec Boga i miłości wobec bliźnich.

relikwie 4a

By obejrzeć fotorelację z tego ważnego wydarzenia w dziejach naszej parafii, należy przejść do zakładki "GALERIA" lub "kliknąć" TUTAJ.

relikwie 6

Natomiast by zapoznać się zapisem audio całej Mszy św. oraz homilii ks. bpa Ireneusza Pękalskiego, "kliknij" TUTAJ.

Niedziela 26 kwietnia przeżywana była przez nas w duchu zgłębiania tajemnicy Bożego Miłosierdzia i stanowiła przygotowanie parafian do uroczystego wprowadzenia do naszej świątyni relikwii Apostołki Bożego Miłosierdzia. Gościliśmy  tego dnia dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik, które na każdej Mszy Świętej przybliżały nam kult Miłosierdzia Bożego oraz duchowość św. Faustyny Kowalskiej - patronki Łodzi.

By zapoznać się z zapisem audio tych konferencji, "kliknij" TUTAJ.

Trzeba przy tej okazji przypomnieć, że w naszej świątyni od ponad 25. lat trwa już kult Miłosiernego Boga w obrazie "Jezu, ufam Tobie", który znajduje się na ścianie po prawej stronie głównego ołtarza. Również od kilkudziesięciu lat istnieje w naszej parafii Wspólnota Czcicieli Miłosierdzia Bożego, która realizuje czynem, słowem i modlitwą wezwanie do szerzenia Miłosierdzia Bożego w życiu ludzkim i propagowania form kultu Miłosierdzia Bożego, które Pana Jezus dał nam przez św. siostrę Faustynę Kowalską. Grupa raz w miesiącu ma formacyjną Mszę św. i w piątki odmawia koronkę do Miłosierdzia Bożego. Należy do niej około 20 osób.

Po więcej informacji nt. życia i duchowości św. Faustyny i orędzia Miłosierdzia Bożego zapraszamy na stronę www. Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia - by do niej przejść, "kliknij" TUTAJ

 

dodawanie komentarzy zablokowane.