O "majówkach" i Litanii Loretańskiej

O NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH I 
NOWYM WEZWANIU W LITANII LORETAŃSKIEJ
 - MATKO MIŁOSIERDZIA
MB Milosierdzia

Nabożeństwa majowe (zwane potocznie majówkami) to nabożeństwa odprawiane w maju ku czci Matki Bożej, podczas którego odśpiewuje się Litanię Loretańską oraz modlitwę Pod Twoją Obronę, wysłuchuje tzw. czytankę, czyli naukę dotyczącą Maryi lub innej tematyki. Podczas nabożeństwa trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu, którym kapłan na koniec błogosławi wiernych.

Od 1 maja zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa majowe, które odbywać się będą po Mszach św. o g. 18,00. Z kolei w majowe środy będziemy kontynuować tzw. "osiedlowe majówki" (10, 17, 24, 31 maja). Najbliższa odbędzie się w środę 31 maja o g. 20,00 tzw. "osiedlowa majówka" między blokiem 210 a Szkołą Podstawową nr 3. Prosimy okolicznych mieszkańców o przygotowanie stolika, obrusu i kwiatów pod obraz Matki Bożej. Na majówki przychodzimy ze świecami.

majowka 2012r

Nabożeństwa majowe to spotkanie z Matką Boga i z Nim samym, to wyjątkowa okazja, by przez modlitwę, wyśpiewane pieśni, przez cichą osobistą rozmowę zawierzyć Matce Bożej własne sprawy, ukazać zasupłane problemy, a nawet złożyć u Jej stóp całą swoją niedolę. Ona z matczyną miłością i zatroskaniem przedstawia je swojemu Synowi i Jego Ojcu, by wyjednać łaskę i miłosierdzie, które przez Nią spływają na tego, kto Jej zaufał. Matka Boska jest najpewniejszą drogą ich otrzymania.

Więcej nt. historii nabożeństw majowych i Litanii Loretańskiej można przeczytać, "klikając" TUTAJ.

Matko Milosierdzia

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zezwoliła, by w Polsce w Litanii do Najświętszej Maryi Panny, zwanej Litanią Loretańską, mogło być dodane wezwanie: "Matko Miłosierdzia". Należy je umiejscowić po wezwaniu: "Matko Łaski Bożej". By dowiedzieć się więcej nt. Maryi jako Matki Miłosierdzia (m.in. powodach ww. decyzji, odniesień biblijnych i teologicznych do tego tytułu, o kulcie i ikonografii w Kościele), "kliknij" TUTAJ.

Poprawiony (sobota, 27 maja 2017 21:42)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.