Strona główna > Archiwum

Zbiórka "Pakiet dla malucha"

"PAKIET DLA MALUCHA"

pakiet dla malucha2 2

Zachęcamy do włączenia się w ważną inicjatywę służącą życiu - "Pakiet dla malucha - kaszka i pielucha". To już czwarta edycja akcji zainicjowanej przez Fundację Służby Rodzinie "Nadzieja", której celem jest zbiórka najpotrzebniejszych artykułów dla dzieci mieszkających w Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Jak informuje Ks. Robert Jaśpiński, dyrektor Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja", łódzki Dom Samotnej Matki jest największą tego typu placówką w Polsce, która przez cały czas ma pełne obłożenie; w ostatnim czasie przebywało w nim ponad 40 dzieci. Dom Samotnej Matki ponosi bardzo duże koszty utrzymania. Są to sumy, które bardzo często przewyższają możliwości Sióstr Antonianek, które prowadzą Dom, w efekcie czego często brakuje środków na zakup tak podstawowych produktów jak jedzenie czy pieluchy.

Aby pomóc najmłodszym mieszkańcom Domu, Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" organizuje akcję "Pakiet dla malucha", chcąc zebrać jak największą ilość kaszek, mleka oraz pieluch dla swoich małych podopiecznych. Pakiet ten to artykuły najbardziej potrzebne maluchowi. To produkty, których w Domu Samotnej Matki zużywa się bardzo wiele, a których nieustannie brakuje. Dla przykładu podamy, że miesięcznie w Domu Samotnej Matki potrzeba około pięciu tysięcy pieluch.

Jednocześnie ww. artykuły nie obciążają nadmiernie kieszeń darczyńcy, np. koszt kaszki to około 10 zł. Zatem pomóc może każdy. Taki gest pomocy to praktyczna realizacja wyobraźni miłosierdzia, o którą apelował św. Jan Paweł II dla najmłodszych i najbiedniejszych, dla tych dzieci, które nie mają taty, nie mają własnego domu a ich matki są biedne.

Kaszki, mleko i pieluchy należy przynosić do siedziby Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja" w Łodzi, ul. Broniewskiego 1a (tel. 607 161 324, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. res poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobac) lub można dokonać wpłaty na ten cel: http://www.fundacjanadzieja.org/darowizna.html#18

 

dodawanie komentarzy zablokowane.