Strona główna > Archiwum

19 V - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

19 V - ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA
NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA

jezus kaplan

Na czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego zostało zatwierdzone przez episkopat w polskim Kościele nowe święto - Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto to, zaproponowane w ostatnich dniach pontyfikatu przez papieża Benedykta XVI i będące dla Kościoła niejako Jego testamentem duchowym, ma przyczyniać się do pogłębiania świętości życia duchowieństwa i stać się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej. To święto od lat było obchodzone w niektórych wspólnotach zakonnych i krajach, przynosząc wielkie owoce duchowe. Zaprasza ono do kontemplacji świętości i piękna kapłaństwa Chrystusa, nakłania Kościoły do intensywnej modlitwy o uświęcenie duchowieństwa, o prowadzenie wysiłku uświęcenia w całkowitym oddaniu Bogu i Kościołowi. Wreszcie to święto ożywiać ma wszystkich wiernych - jako lud kapłański - w ich dążeniach ku świętości. 

W 2016 roku święto przypada 19 maja. W tym dniu w naszej świątyni modlić się będziemy we wspomnianych intencjach i zachęcamy wszystkich wiernych do włączenia się w tę modlitwę.

Więcej nt. znaczenia nowego święta można przeczytać w bardzo ciekawym artykule na łamach "Niedzieli" - dostępnym po "kliknięciu" TUTAJ.

 

dodawanie komentarzy zablokowane.