Strona główna > Archiwum

Zmarł o.Józef Pacuszka, pasjonista

ZMARŁ O. JÓZEF PACUSZKA CP 
9 VIII 1944 - 11 VIII 2015

pogrzeb o jp 015 1

We wtorek 11 sierpnia 2015 r. w infirmerii zakonnej łódzkiej wspólnoty pasjonistów zmarł o. Józef Pacuszka CP - odszedł do Domu Ojca w 71. roku życia, 46. roku życia zakonnego i 40. roku kapłaństwa.

pogrzeb o jp 024 1

O. Józef urodził się 9 sierpnia 1944 r. w Jaworach, obecnie diecezja łomżyńska - w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie, pow. ostrołęcki, woj. mazowieckie. Śluby zakonne złożył 2 września 1969 r., zaś święcenia kapłańskie otrzymał 25 maja 1975 r. Posługiwał jako duszpasterz m.in. w Przasnyszu, Rawie Mazowieckiej, Wiśle. Ostatnie osiem lat swego życia przebywał w infirmerii zakonnej pasjonistów znajdującej się w klasztorze na łódzkim Teofilowie, otrzymując tu fachową opiekę po przebytych trzech udarach.

pogrzeb o jp 021 1

Należą się w tym miejscu podziękowania osobom zakonnym i świeckim, które towarzyszyły w chorobie i cierpieniu o. Pacuszki, wspierając Go, pielęgnując, otaczając modlitwą i troską.

pogrzeb o jp 018 1

Mszy św. pogrzebowej sprawowanej w naszej świątyni pw. Matki Boskiej Bolesnej oraz uroczystościom pogrzebowym na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej przewodniczył 14 sierpnia o. dr Waldemar Linke. Prowincjałowi pasjonistów towarzyszyło dwudziestu kapłanów i delegacje ze wszystkich klasztorów w Polsce.

pogrzeb o jp 031 1

Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie i obecność włączyli się w pożegnanie Śp. Ojca Józefa.

Prosimy wiernych o modlitwę i komunię św. w intencji Zmarłego.

pogrzeb o jp 020 2

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie ...

pogrzeb o jp 030 1

*****************************************************************

 

dodawanie komentarzy zablokowane.