Strona główna > Archiwum

6-9 XII Parafialne rekolekcje adwentowe

6-9 XII PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE

prusakiewicz 1

 

Serdecznie zapraszamy w dniach 6-9 grudnia 2015 (niedziela - środa) do naszej świątyni na parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Piotr Prusakiewicz CSMA - zakonnik Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła (michalita), redaktor naczelny dwumiesięcznika o Aniolach i życiu duchowym "Któż jak Bóg", ceniony rekolekcjonista głoszący orędzie o Miłosierdziu Bożym, były kapelan w Domu Generalnym Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie, w którym to zgromadzeniu realizowała swoje powołanie Apostołki Bożego Miłosierdzia św. Siostra Faustyna Kowalska. I właśnie w związku z postacią tej Patronki miasta Łodzi ks. Piotr Prusakiewicz został poproszony o wygłoszenie nauk nawiązujących do ważnego wydarzenia z życia parafii ostatnich miesięcy - wprowadzenia relikwii św. Faustyny do naszej świątyni.

PLAN REKOLEKCJI:

Niedziela 6 XII: nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św.; ponadto po Mszy św. o g. 18,00 sprawowana będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

Poniedziałek 7 XII - środa 9 XII: nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o g. 9,00 i 18,00; dla dzieci będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o g. 16,30.

Polecajmy Bogu, za wstawiennictwem św. Faustyny, ojca rekolekcjonistę i nasze parafialne skupienie adwentowe - żeby Duch Św. działał pośród nas.

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach osobiście, zapraszamy do odsłuchiwania nauk rekolekcyjnych ks. Piotra Prusakiewicza, korzystając z zakładki MULTIMEDIA na naszej stronie www - by do niej przejść "kliknij" TUTAJ.

A poniżej prezentujemy bliżej sylwetkę kapłana - rekolekcjonisty:

prusakiewicz 2

Ks. Piotr Prusakiewicz urodził się w Toruniu. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Księży Michalitów w Krakowie, święcenia kapłańskie otrzymał w 1990 r. W latach 1990-1992 był wikariuszem w parafii p.w. Ducha Świętego w Krośnie, a w latach 1993-1996 studiował psychologię na UKSW w Warszawie. Następnie ks. Piotr był kapelanem w Domu Generalnym Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie, a potem prefektem w Wyższym Seminarium Duchowym w Krakowie. Od roku 2004 jest redaktorem naczelnym dwumiesięcznika o aniołach i życiu duchowym "Któż jak Bóg" oraz wydawanego w języku angielskim kwartalnika "The Angels - messangers from a loving God" ("Aniołowie - wysłannicy umiłowanego Boga"). Jest też jednym z organizatorów "Anielskich Pielgrzymek" do Włoch, na uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła w Monte Sant'Angelo. Od ponad 10. lat jest Animatorem Generalnym apostolskiego ruchu znanego jako Rycerstwo św. Michała Archanioła. Prowadzi także misje i rekolekcje w Polsce i w krajach anglojęzycznych, m.in. w Anglii, Irlandii, USA i Kanadzie. Jest także wielkim miłośnikiem sportu żużlowego i nieformalnym duszpasterzem klubu speedwayowego K.S. Toruń.

 

dodawanie komentarzy zablokowane.