Strona gwna > Archiwum

23 XI -GOCILIMY

RODZIN RADIA MARYJA

W poniedziaek 23 listopada 2015 r. ju po raz kolejny nasza parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej gocia Przyjaci i Sympatykw Rodziny Radia Maryja z obecnoci ojca Dariusza Drka - redemptorysty posugujcego w Radiu Maryja. By obejrze zapis wideo caego spotkania, "kliknij" TUTAJ.

Transmisj w Telewizji Trwam i Radiu Maryja rozpocz program sowno-muzyczny pt. "O. Bernard od Matki Piknej Mioci - zakonnik na trudne czasy". Przedstawienie dotyczyo kandydata na otarze ze zgromadzenia pasjonistw - Sugi Boego o. Bernarda Kryszkiewicza, a zostao przygotowane przez modzie z naszej parafii. Scenariusz programu napisa pasjonista o. Grzegorz Szczygie.

Po inscenizacji sprawowana bya Msza w. koncelebrowana pod przewodnictwem Arcybiskupa Seniora ks. Wadysawa Zika, byego Metropolit dzkiego, w intencji rychej beatyfikacji Sugi Boego o. Bernarda Kryszkiewicza. Opraw muzyczn Eucharystii przygotowa p. Zbigniew Galach oraz p. dyrygent Kamil Chaupnik z modzie z Zespou Szk Muzycznych im. Stanisawa Moniuszki w odzi.

Nastpnie transmitowana bya z naszej parafii audycja "Rozmowy niedokoczone" powicona Sudze Boemu o. Bernardowi Kryszkiewiczowi.W roku 2015 w polskiej prowincji zakonnej pasjonistw obchodzimy bowiem setn rocznic urodzin oraz siedemdziesit rocznic mierci tego kandydata na otarze.

bernard kryszkiewicz

Ojciec Bernard urodzi si w 1915 roku w Mawie. Jako nastolatek uczy si w gimnazjum zakonnym ojcw pasjonistw w Przasnyszu, a w 1933 r. wstpi do nowicjatu pasjonistw w Sadowiu k. Ostrowa Wlkp. W 1934 r. zoy luby czasowe. W 1936 r. wyjecha na studia teologiczne do midzynarodowego seminarium zakonnego Pasjonistw w Rzymie, rok pniej zoy luby wieczyste. wicenia kapaskie otrzyma w 1938 r. i w grudniu tego roku powrci do Polski. Wiosn 1939 r. zosta zastpc dyrektora klerykw w Przasnyszu. Po wybuchu wojny uda si do klasztoru w Rawie Mazowieckiej, jedynej czynnej w okresie okupacji polskiej placwki Pasjonistw. Tam powici si pracy wychowawczej i duszpasterskiej. Jako dyrektor klerykw opracowa program wychowawczy Pedagogicum, bdcy zbiorem 44 wskaza. Gdy w styczniu 1945 r. klasztor w Rawie zamieniono na szpital, pracowa w nim, opiekujc si rannymi. W marcu powrci do Przasnysza, aby obj funkcj przeora i odnowi tu ycie zakonne. Umar wkrtce na tyfus. Grb o. Bernarda znajduje si w kruchcie kocioa Pasjonistw w Przasnyszu. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny. Z duchowoci o. Bernarda zrodzi si w Sadowiu ruch modlitewno-apostolski Rodzina Matki Piknej Mioci.

Serdecznie dzikujemy przybyym gociom, asycie, ministrantom, przedstawicielom grup parafialnych i wszystkim uczestnikom tego wanego dla naszej parafii wydarzenia.

 

dodawanie komentarzy zablokowane.

Zobacz nas na Facebooku

facebook

Patron dnia
Podzikowania i proby do Patronki par. M.B. Bolesnej
Odnowa w Duchu witym "aska Pana"
Wsplnoty parafialne
Nr konta parafii

Wpaty na konto parafii na prace remontowe lub dziea charytatywne:

Bank PKO BP SA

VI Oddzia w odzi

Nr Konta: 98 1020 3408

0000 4602 0133 0521

z dopiskiem tytuu wpaty.

Wntrze kocioa