Strona główna > Archiwum

6 I - wprowadzenie relikwii pasjonistów

6 I - WPROWADZENIE RELIKWII PASJONISTÓW

DO KAPLICY PATRONKI PARAFII

relikwie2

Z radością informujemy, że dnia 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego w czasie Mszy św. o g. 18,00 sprawowanej pod przewodnictwem Prowincjała Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa o. dr. Waldemara Linke wprowadziliśmy do naszej świątyni relikwie wyniesionych na ołtarze pasjonistów i osób związanych duchowo z pasjonistami, które zostały umieszczone na stałe w Kaplicy Patronki parafii - obok już tam obecnych relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II. 

By zapoznać się z homilią wygłoszoną podczas tych uroczystości przez prowincjała o. W. Linke, "kliknij" TUTAJ.

Tym donioślejsze jest to wydarzenie, że odbyło się ono 6 stycznia, czyli w dniu, w którym wspominamy chrzest św. Pawła od Krzyża, założyciela Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa (miał miejsce 06.01.1694 roku). Do naszej świątyni zostały wprowadzone relikwie następujących świętych i błogosławionych pasjonistów oraz osób związanych duchowo z pasjonistami:

ŚW. PAWŁA OD KRZYŻA - założyciel Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa (pasjonistów);

ŚW. GEMMY GALGANI - świecka włoska mistyczka i stygmatyczka będąca pod opieką duchową pasjonistów;

ŚW. MARII GORETTI - włoska męczennica w obronie czystości, jej sanktuarium znajduje się pod opieką pasjonistów;

BŁ. DOMINIKA BARBERI - misjonarz zaangażowany w przywracanie jedności Anglików z Kościołem katolickim;

BŁ. IZYDORA DE LOOR - belgijski brat zakonny, z racji swej pokory zwany "Bratem od woli Bożej";

BŁ. MĘCZENNIKÓW Z DAIMIEL - zabici za wiarę w okresie prześladowań chrześcijan w Hiszpanii w l. 1936-1939.

Relikwie wyżej wymienionych kanonizowanych i beatyfikowanych zostały umieszczone na stałe w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej - obok już tam obecnych relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Dzięki temu Kaplica Patronki parafii jeszcze bardziej nabiera charakteru szczególnego miejsca wyciszenia, adoracji i modlitwy; modlitwy kierowanej nie tylko za wstawiennictwem Bogarodzicy, ale też wszystkich tych niezwykłych i czcigodnych postaci, które mogą orędować u Boga za nami, jeśli tylko zechcemy zawierzyć im swoje troski i radości...

peregrynacja symboli SDM1

By zapoznać się z biogramami ww. postaci, "kliknij" TUTAJ lub wejdź na naszej stronie internetowej w zakładkę "PASJONIŚCI" - podstrona "ŚWIĘCI PASJONIŚCI".

 

dodawanie komentarzy zablokowane.