24 I - Wielki Koncert Bożonarodzeniowy

24 I - KONCERT BOŻONARODZENIOWY

CHÓRU "MINSTREL" I

ORKIESTRY KAMERALNEJ "ARTE POSITIVA"

minstrel plock 3

Parafia pw. M.B.Bolesnej w Łodzi i Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi zapraszają na wyjątkowy Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę 24 stycznia 2016 r. po Mszy św. o g. 18,00. W koncercie wystąpią: Chór Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku "Minstrel" pod dyr. Sławomira Gałczyńskiego oraz Orkiestra Kameralna "Arte Positiva" pod dyr. Kamila Chałupnika.

Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy do naszej świątyni!

W programie:
- Arcangelo Corelli "Concerto grosso in D major, Op. 6, No. 4";
- Kolędy. 

Arcangelo Corelli to wybitny włoski kompozytor i skrzypek epoki baroku (XVII/XVIII w.) oraz autor terminu concerto grosso.

minstrel plock 4

Chór Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku powstał w 1992 roku, skupia on uczniów i absolwentów liceum "Małachowianki", a obecnie liczy 80. chórzystów. Zespół założył i od początku prowadzi Sławomir Gałczyński, a współprowadzą go Eliza Łochowska i Michał Korzeniewski. Warto zaznaczyć, że chór mieszany działa przy najstarszej polskiej szkole - korzenie LO im. S. Małachowskiego sięgają 1180 roku, kiedy w Płocku powstała szkoła przy kolegiacie św. Michała.

Wśród wielu osiągnięć "Minstrela" wymienić trzeba wykonanie Mszy Koronacyjnej W. A. Mozarta z czołowymi polskimi solistami i Płocką Orkiestrą Symfoniczną, koncert zawierający partie z oper, operetek i musicali, koncert gospel z muzykami Akademii Muzycznej w Katowicach, koncerty kolęd i muzyki sakralnej w katedrze płockiej, koncert piosenek zespołu The Beatles i wiele innych. "Minstrel" śpiewał też na uroczystości wręczenia stypendiów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie oraz występował na Zamku Królewskim w Warszawie. W ciągu 23. lat działalności chór wydał dwie płyty i miał ok. 480 koncertów w kraju i za granicą (m.in. we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, Czechach, Słowacji, Grecji, Izraelu, Chorwacji, Serbii), zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. "Minstrel" występował z takimi artystami jak: Wiesław Ochman, Kazimierz Kowalski, Halina Frąckowiak, Wojciech Siemion, Jerzy Zelnik, Aleksander Ładysz, Jacek Wójcicki... oraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

minstrel plock 5

Poprawiony (środa, 20 stycznia 2016 15:36)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.