Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne-19.02.-VII Niedziela Zwykła

1.   Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni i pomieszczeń przykościelnych. Tylko wspólna solidarność i odpowiedzialność wiernych pomaga nam unieść wysokie rachunki. Tace na ogrzewanie są zbierane przez okres grzewczy w 3. niedzielę danego miesiąca.

2.   Jeszcze w tym tygodniu osoby, które nie mogły przyjąć kapłana zgodnie z planem kolędowym mogą umówić w kancelarii parafialnej dogodny termin kolędy.

3.   Intencje Mszy Św. i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W kiosku parafialnym jest prasa katolicka: "Niedziela", "Gość Niedzielny" i "Idziemy" oraz dwumiesięcznik o aniołach "Któż jak Bóg?".

4.   Dziś:
- W salkach przy kancelarii odbywa się comiesięczna indywidualna półgodzinna adoracja Najśw. Sakramentu. Następna "adoracja w salkach" przypadnie w niedzielę 19 marca, a zapisy na nią będą 12 marca po Mszach św.

- Podczas całego dnia w naszej parafii będzie trwała promocja książki o papieżu - Polaku pt. "Jan Paweł II. Pielgrzymka przez cierpienie" stanowiącej "cegiełkę", z której dochód zostanie przeznaczony na ufundowanie figury MB Fatimskiej dla parafii na Syberii, która była ośrodkiem duszpasterskim polskich zesłańców.

5.   Grupa Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana" zaprasza na spotkania modlitewne w każdy czwartek o g. 19,00 w Sali Siloe przy dolnym kościele.

6.   W piątek przypada Uroczyste Wspomnienie Męki Jezusa Chrystusa - jedno z głównych świąt w Zgromadzeniu zakonnym Pasjonistów. Msza św. o g. 8,00 i 18,00 z homilią. Po Mszach św. będzie możliwość ucałowania relikwii krzyża świętego.

7.   W przyszłą niedzielę:

- Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na dalszą rehabilitację chorego 13-letniego ministranta z naszej parafii.

- O g. 10,00 Msza św. imieninowa w intencji naszego współbrata o. dk Mirosława Stockiego.

- Po Mszy św. o g. 11,30 w Sali Siloe zebranie z rodzicami dzieci klas IV, które w maju będą świętować rocznicę I Komunii św.

8.   Organizowana jest w październiku 2017 roku archidiecezjalna samolotowa pielgrzymka do Fatimy (Portugalia) oraz do grobu św. Jakuba (Hiszpania) z okazji Jubileuszowego Roku 100-lecia Objawień. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii i na plakatach w gablocie. Ramowy program pielgrzymki można uzyskać w kiosku parafialnym i zakrystii.

9.   W sobotę 25 lutego w Łodzi wystąpi gościnnie Studencki Teatr "Dobry Wieczór" z WSKSiM z Torunia, wystawiając komedię Włodzimierza Perzyńskiego pt. "Polityka". Dwa spektakle wystawione będą w sali teatralnej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich (ul. Tuwima 34) o g. 13,00 oraz 15,30. Wstęp wolny.

10.   Zapraszamy na projekcję filmu pt. "Zerwany Kłos" o bł. Karolinie Kózkównie w niedzielę 26 lutego o g. 15,30 w łódzkim Kinie Helios (CH "Sukcesja", przy al. Politechniki). Koszt biletu - 12 zł, pod warunkiem jego rezerwacji i opłacenia do dzisiaj w zakrystii. Bilety będą do odbioru przy kasie kinowej od g. 15,00.

11.   Rodzina Matki Pięknej Miłości świętuje swoje 30-lecie istnienia. Organizujemy dla chętnych osób przejazd busem do klasztoru pasjonistów w Sadowiu k. Ostrowa Wielkopolskiego w sobotę 4 marca. Wyjazd o g. 6,00. Powrót ok. g. 16,00. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

12.   Sąsiednia parafia pw. Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego Klareta (ul. Klaretyńska) zaprasza:

- Każdego 24 dnia miesiąca o g. 18,00 na Mszę św. wotywną połączoną z modlitwą przed Najświętszym Sakramentem o łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej za wstawiennictwem św. Antoniego Marii Klareta, za orędownictwem którego były zatwierdzone dwa cuda uzdrowienia z tej choroby.

- 12 marca (niedz.) od g. 9,00 wszystkich chętnych do oddawania krwi na terenie domu parafialnego przy kościele; wcześniej należy zapisać się na listę u ks. Proboszcza tamtejszej parafii.

Poprawiony (sobota, 18 lutego 2017 23:01)

 

Ogłoszenia Parafialne-12.02.-VI Niedziela Zwykła

1.   Przypominamy, że osoby, które nie mogły przyjąć kapłana zgodnie z planem kolędowym mogą umówić w kancelarii parafialnej dogodny termin kolędy. Zgłoszenia przyjmujemy osobiście lub telefonicznie w godz. urzędowania kancelarii do piątku 17 lutego.

2.   Intencje Mszy Św. i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W kiosku parafialnym jest prasa katolicka: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy" oraz ciekawe książki i filmy na DVD. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z obszernym artykułem, jaki ukazał się w aktualnym numerze "Niedzieli" (na stronach łódzkiego dodatku) i w którym przypomina się - z racji pierwszej rocznicy śmierci - śp. Ojca Wojciecha Kowalczyka CP oraz jego niezwykłą postawę wobec cierpienia.

3.   Dziś:

- o g. 10,00 Msza św. Jubileuszowa w intencji solenizantów i jubilatów;

- o g. 11,30 Msza św., a po niej w Sali Siloe zebranie informacyjne (m.in. w sprawie strojów komunijnych) - dla rodziców dzieci z klas III.

4.   Dziś w kruchcie Kościoła po Mszach św. odbywają się zapisy na comiesięczną indywidualną półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu. Odbywać się ona będzie w przyszłą niedzielę 19 lutego w salkach przy kancelarii. Ponieważ coraz więcej osób już korzystało z tej formy osobistego spotkania z Jezusem, zapraszamy w pierwszej kolejności tych, którzy dotąd nie mieli jeszcze takiej okazji.

5.   We wtorek 14 lutego przypada święto św. Cyryla i Metodego - Patronów Europy. Msze św. wg rozkładu powszedniego. Msza św. o g. 18,00 - z homilią.

6.   W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na pokrywanie kosztów ogrzewania świątyni i pomieszczeń przykościelnych. Tace na ogrzewanie są zbierane przez okres grzewczy w trzecią niedzielę danego miesiąca.

7.   Duszpasterstwo akademickie naszej parafii serdecznie zaprasza młodzież uczącą się i pracującą na spotkania w każdą niedzielę o g. 19.00 w salce na II piętrze.

8.   Organizowana jest w październiku 2017 roku archidiecezjalna samolotowa pielgrzymka do Fatimy (Portugalia) oraz do grobu św. Jakuba (Hiszpania) z okazji Jubileuszowego Roku 100-lecia Objawień. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii i na plakatach w gablocie. Ramowy program pielgrzymki można uzyskać w kiosku parafialnym i zakrystii.

9.   Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu pt. "Zerwany Kłos" o bł. Karolinie Kózkównie. Film niesie przesłanie o sensie cierpienia i zwycięstwie miłości nad nienawiścią. Seans odbędzie się w niedzielę 26 lutego o g. 15,30 w łódzkim Kinie Helios (CH "Sukcesja", przy al. Politechniki). Zapisy i wpłaty w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Koszt biletu - 12 zł, pod warunkiem jego rezerwacji i opłacenia do 19 lutego. Bilety będą do odbioru przy kasie kinowej przed seansem - od g. 15,00.

10.   Rodzina Matki Pięknej Miłości świętuje swoje 30-lecie istnienia. Organizujemy dla chętnych osób wyjazd busem do klasztoru pasjonistów w Sadowiu k. Ostrowa Wielkopolskiego w sobotę 4 marca. Wyjazd o g. 6,00. Powrót ok. g. 16,00. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Poprawiony (sobota, 18 lutego 2017 17:18)

 
Więcej artykułów…
Codzienne komentarze do czytań
Podziękowania i prośby do Patronki parafii

MBB03

6 intencji w ubiegłym tygodniu.

Matka Boska Bolesna
Odnowa w Duchu Św. "Łaska Pana"