Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne-23.07.-XVI Niedziela Zwykła

1.   W lipcu i sierpniu, jak w poprzednich latach, obowiązuje wakacyjny cykl Mszy św.

2.   Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna tylko od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17,00.

3.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". Jeżeli kiosk parafialny jest nieczynny, prasa jest na stoliku w zakrystii.

4.   Dziś ofiary złożone na tzw. "tacą gospodarczą" są przeznaczone na wsparcie prac remontowych przed wejściem głównym Kościoła oraz tarasu przy klasztorze sióstr zakonnych. Dziękujemy wszystkim za życzliwość.

5.   Dziś o g. 10,00 neoprezbiter o. Jakub Barczentewicz pasjonista odprawi Mszę św. prymicyjną. Z wielką radością informujemy, że ojciec Jakub decyzją władz zakonnych jest kapłanem przydzielonym do łódzkiej wspólnoty zakonnej i będzie posługiwał w naszej parafii.

6.   Dziś po zakończeniu każdej Mszy Św. odbywa się poświęcenie pojazdów. Uprzejmie prosimy, aby kierowcy stali obok swoich pojazdów w czasie poświęcenia. Każdy z kierowców otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa. Ofiary zebrane od kierowców będą przeznaczone na potrzeby Kościoła.

7.   W środę 26 lipca we wspomnienie liturgiczne świętych Rodziców NMP: św. Joachima i św. Annę w czasie Mszy św. o g. 18,00 w modlitwie powszechnej będziemy dziękować Bogu za wszystkich rodziców, dziadków i emerytów.

8.   Ruszyła trwająca do końca sierpnia akcja parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister" - z drzewka przy filarze można pobrać karteczkę z listą przyborów szkolnych, zakupić je i dostarczyć do zakrystii lub kancelarii.

9.   W sobotę 26 sierpnia na uroczystość M.B. Częstochowskiej organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt 35 zł. Wyjazd o g. 7,00. Zapisy i wpłaty w zakrystii i kancelarii.

10.   Wszystkim wiernym na czas wakacji i urlopów życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Poprawiony (piątek, 21 lipca 2017 21:43)

 

Ogłoszenia Parafialne-16.07.-XV Niedziela Zwykła

1.   W lipcu i sierpniu, jak w poprzednich latach, obowiązuje wakacyjny cykl Mszy św.: w dni powszednie Msze Św. o 6,30; 8,00; 17,30 i 18,00; w niedziele jest dodatkowa Msza Św. o g. 20,00, a nie będzie odprawiana Msza Św. o g. 13,00; pozostałe Msze Św. w niedzielę bez zmian.

2.   Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna tylko od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17,00.

3.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". Jeżeli kiosk parafialny jest nieczynny, prasa jest na stoliku w zakrystii, a ofiarę za prasę wrzucamy do puszki.

4.   W przyszłą w niedzielę o g. 10,00 neoprezbiter pasjonista o. Jakub Barczentewicz odprawi Mszę św. prymicyjną. Z wielką radością informujemy, że ojciec Jakub decyzją władz zakonnych jest kapłanem przydzielonym do łódzkiej wspólnoty zakonnej i będzie posługiwał w naszej parafii.

5.   W przyszłą niedzielę po zakończeniu każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Uprzejmie prosimy, aby pojazdy do poświęcenia parkować na terenie obok figurki Matki Bożej, wokół klasztoru i Kościoła oraz by kierowcy stali obok swoich pojazdów w czasie poświęcenia. Każdy z kierowców otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa. Ofiary zebrane od kierowców będą przeznaczone na potrzeby parafialnej Caritas.

6.   W przyszłą niedzielę ofiary składane na tzw. "tacą gospodarczą" będą przeznaczone na wsparcie prac remontowych przed wejściem głównym Kościoła oraz tarasu przy klasztorze sióstr zakonnych. Dziękujemy wszystkim za życzliwość.

7.   Ruszyła trwająca do końca sierpnia akcja parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister" - z drzewka przy filarze można pobrać karteczkę z listą przyborów szkolnych, zakupić je i dostarczyć do zakrystii lub kancelarii.

8.   Wszystkim wiernym na czas wakacji i urlopów życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Poprawiony (piątek, 21 lipca 2017 21:37)

 
Więcej artykułów…
Codzienne komentarze do czytań
Patron dnia
Podziękowania i prośby do Patronki parafii
Matka Boska Bolesna
Odnowa w Duchu Św. "Łaska Pana"
Nr konta parafii

Bank PKO BP SA VI Oddział w Łodzi Nr Konta:

98 1020 3408 0000 4602 0133 0521