Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Komentarz VII Niedziela Wielkanocna 28 maja

1.   Dziękujemy za wpłaty na "cegiełki" przeznaczone na renowację krzyża i figury Pana Jezusa. Ofiary zbieramy w zakrystii i kancelarii do przyszłej niedzieli włącznie.

2.   Dziękujemy za systematyczne przynoszenie makulatury i plastikowych nakrętek.

3.   Dziękujemy za udział w nabożeństwach majowych. Od 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o g. 18,00.

4.   Dziś po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas.

5.   Rozpoczęliśmy odmawianie Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy wiernych do modlitwy i przypominamy o obowiązku komunii św. i spowiedzi w okresie wielkanocnym.

6.   We wtorek 30 maja w czasie Mszy św. o g. 18,00 sakramentu bierzmowania kandydatom udzieli JE ks. bp Ireneusz Pękalski. Prosimy wiernych o liczną obecność na tej Mszy św. i modlitwę w intencji młodzieży. Spowiedź dla kandydatów i świadków w poniedziałek 29 maja o g. 19,15.

7.   W środę 31 maja o g. 20,00 tzw. "osiedlowa majówka" między blokiem 210 a Szkołą Podstawową nr 3. Na "majówki" przychodzimy ze świecami.

8.   W I czwartek miesiąca o g. 18,00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz za wspólnotę Jedność Wieczernika; w I piątek miesiąca nabożeństwo po Mszy Św. o g. 8,00 i 18,00; dla dzieci Msza Św. o g. 16,30; w I sobotę miesiąca po Mszy św. o g. 8,00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o g. 18,00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Kościoła i Radia Maryja.

9.   W przyszłą niedzielę:

- podczas każdej Mszy św. będziemy upraszać o dary Ducha Świętego razem ze wspólnotą "Łaska Pana";

- od g. 16,30 wymiana tajemnic różańca św; o g. 17,15 różaniec w górnym Kościele;

- po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na wyposażanie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

10.   W kiosku parafialnym jest prasa katolicka: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy" oraz "Modlitewnik fatimski" wydany z okazji 100. rocznicy objawień.

11.   Intencje Mszy Św. i Msze Św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Mamy w ciągu tygodnia wolne intencje Mszy św. w godzinach porannych.

12.   W niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o g. 11,30 odbędzie się piknik parafialny z wieloma atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do licznego udziału.

13. W piątek po Bożym Ciele, tj. 16 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Torunia do świątyni N.M.P. Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Wyjazd o g. 7,00. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

14.   Zapraszamy do kina "Helios" w CH Sukcesja na film pt. "Teraz i w godzinę śmierci" o sile modlitwy różańcowej w poniedziałek 19 czerwca na g. 19,30. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt samego biletu - 12 zł, a z przejazdem autokarem - 20 zł.

15.   Misjonarze Klaretyni zapraszają na festyn "GAUDE FEST-ŚWIĘTO RADOŚCI", który odbędzie się w sobotę 3 czerwca od g. 15,30. W programie: kapela góralska z Beskidu Żywieckiego "Jaworowe Skrzypce", występy dzieci z DK "Lutnia" i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

Poprawiony (sobota, 27 maja 2017 06:24)

 

Ogłoszenia Parafialne-21.05.-VI Niedziela Wielkanocna

1.   Dziś ofiary zbierane na "tacę gospodarczą" będą przeznaczone na pokrywanie kosztów prac remontowych wokół Kościoła. Taca gospodarcza będzie zbierana w miesiącach od maja do października - tak jak na ogrzewanie - w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Ostatnio podjęte roboty objęły schody główne Kościoła od strony wieży oraz prace przy klasztorze sióstr.

2.   Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 8,30, 10,00 i 18,00 gościmy ks. Wojciecha Błaszczyka, kapłana diecezjalnego, który przez wiele lat pracował na misjach. Po Mszach św. w kruchcie można nabyć autorską książkę z wpisem od autora.

3.   Dziś o g. 11,30 odbędzie się Msza Św. rocznicowa dla dzieci z kl. IV.

4.   Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się codziennie po Mszach św. o g. 18,00.

5.   W środę 24 maja o g. 20,00 tzw. "osiedlowa majówka" w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej ul. Rojna 15. Na "majówki" przychodzimy ze świecami.

6.   W piątek po Mszy św. o g. 18,00 i nabożeństwie majowym rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.

7.   W piątek 26 maja po Mszy św. o g. 18,00 z okazji Dnia Matki będziemy modlić się szczególnie za wszystkie Matki z naszej parafii i modlące się w naszej świątyni.

8.   W przyszłą niedzielę 28 maja po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas.

9.   We wtorek 30 maja w czasie Mszy św. o g. 18,00 sakramentu bierzmowania kandydatom udzieli JE ks. bp Ireneusz Pękalski. Prosimy wiernych o modlitwę w intencji młodzieży o owoce duchowe przyjęcia tego sakramentu i zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Młodzież przed bierzmowaniem rozpoczyna w tym tygodniu spotkania indywidualne w salce przy kancelarii i spotkania formacyjne wg podanych terminów.

10.   W kiosku parafialnym jest prasa katolicka: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy" oraz "Modlitewnik fatimski" wydany z okazji 100. rocznicy objawień. Zapraszamy zainteresowanych do kiosku.

11.   Intencje Mszy Św. i Msze Św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Mamy w ciągu tygodnia wolne intencje Mszy św. w godzinach porannych.

12.   Dziękujemy za dobrowolne wpłaty na "cegiełki" przeznaczone na renowację krzyża i figury Pana Jezusa. Ofiary będziemy zbierać do 4 czerwca.

13.   Dziękujemy za systematyczne przynoszenie makulatury i plastikowych nakrętek.

14.   W niedzielę 11 czerwca po Mszy św. g. 11,30 odbędzie się piknik parafialny z wieloma atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy wiernych do zapoznania się z plakatem w kruchcie Kościoła oraz informacjami na stronie internetowej. Zapraszamy nowe chętne osoby do pomocy przy organizacji pikniku o podanie kontaktu do siebie w zakrystii lub kancelarii.

15.   W piątek po Bożym Ciele, tj. 16 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Torunia do świątyni N.M.P. Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Wyjazd o g. 7,00. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

16.   Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: "Teraz i w godzinę śmierci". To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Produkcja powstawała na czterech kontynentach przez kilka lat. Ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina.

Poprawiony (niedziela, 21 maja 2017 12:12)

 
Więcej artykułów…
Codzienne komentarze do czytań
Podziękowania i prośby do Patronki parafii

MBB03

9 intencji w ubiegłym tygodniu.

Matka Boska Bolesna
Odnowa w Duchu Św. "Łaska Pana"