Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-09.12.- II Niedz. Adwentu

1. Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Naszym kaznodzieją jest ks. Wojciech Błaszczyk.
Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek i wtorek o godz. 9,00 i 18,00.
W te dni roraty wyjątkowo będą o godz. 9,00.
W pozostałe dni Adwentu roraty codziennie o godz. 6,30 rano, a dla dzieci w poniedziałek, środę, piątek o godz. 16,30. Na te Msze przychodzimy z lampionami roratnymi.

2. Dziś o godz. 11,30 Msza św. wraz z poświęceniem medalików komunijnych dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy spotkanie formacyjne.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

4. Dziś gościmy Wspólnotę Kręgów Kościoła Domowego.

5. Parafialna Caritas zachęca do udziału w akcji "Drzewko Miłości". Akcja potrwa do 15 grudnia.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W kiosku dostępne są religijne kalendarze na 2019 r.

7. Można nabywać wigilijne świece Caritas na rzecz "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" oraz sianko na stół wigilijny od Sióstr Karmelitanek.

8. Opłatki wigilijne są dostępne w zakrystii, kancelarii i kiosku parafialnym. "Bóg zapłać" za złożone ofiary. Dziękujemy również za ofiary składane na ogrzewanie kościoła oraz na odnowienie i zabezpieczenie witraży.

9. Dziś Mszach św. zbierane są ofiary do puszek w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Zmarłych z naszej parafii: śp. Alinę Krzyżanowską, Lesława Groda, Lucjana Szafrana, Pawła Ustaszewskiego. "
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...".

Poprawiony (sobota, 08 grudnia 2018 18:02)

 

Ogł. Parafialne-02.12.- I Niedz. Adwentu

1. Informujemy, że Metropolita Łódzki ks. abp Grzegorz Ryś mianował na prośbę Prowincjała Pasjonistów o. Łukasza Andrzejewskiego dla naszej Parafii dwóch nowych wikariuszy: o. Krzysztofa Kuklińskiego i o. Radosława Muchę, którzy będą pełnić tę posługę obok dotychczasowego wikariusza - o. Hieronima Skrzypka. Nowo mianowanym wikariuszom gratulujemy i prosimy o otoczenie ich modlitwą.

2. Dziś:

- Pierwsza Niedziela Adwentu i początek nowego Roku Kościelnego. Adwent to okres liturgiczny poprzedzający Uroczystość Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas jak najowocniej, np. poprzez udział w mszach roratnich czy parafialnych rekolekcjach oraz włączając się w przedświąteczne akcje charytatywne na rzecz najbardziej potrzebujących.

- O godz. 16,45 spotkanie Kółek Różańcowych i wymiana tajemnic; o godz. 17,15 Różaniec Św.

3. Roraty, czyli Msza św. ku czci Matki Bożej, codziennie o godz. 6,30 rano, a dla dzieci w poniedziałek, środę, piątek o godz. 16,30. Na tę Mszę przychodzimy z lampionami roratnymi. W czasie adwentu nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 7,00 rano.

4. W tym tygodniu: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca; w piątek 7 XII kapłańskie odwiedziny u chorych od godz. 8,30. 

5. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa uroczysta Msza św. o godz. 11,00. Oprawę liturgiczną przygotuje Wspólnota Osób Niepełnosprawnych "Radość i Krzyż". Po Mszy rozpocznie się o godz. 12,00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w "Godzinie Łaski".

6. W przyszłą niedzielę:

- Rozpoczną się parafialne Rekolekcje Adwentowe, które będzie głosił ks. dr Wojciech Błaszczyk. Jest to kapłan Archidiecezji Łódzkiej, wyświęcony w 2000 roku. Ma doktorat z teologii dogmatycznej i licencjat z teologii ekumenicznej. W latach 2010-2015 pracował w Boliwii: jako proboszcz parafii p.w. św. Piusa X w Cochabambie oraz wykładowca na Uniwersytecie św. Pawła. Obecnie jest wikariuszem w parafii archikatedralnej w Łodzi.

- O godz. 11,30 Msza św. wraz z poświęceniem medalików komunijnych dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy spotkanie dla rodziców.

- Będziemy gościć w naszej parafii Wspólnotę Kręgów Domowego Kościoła. 

7. Parafialna Caritas zachęca do udziału w akcji "Drzewko Miłości". Z drzewka przed ołtarzem można zerwać karteczkę i zakupić drobny prezent dla dziecka. Podarunki przynosimy do zakrystii lub kancelarii. Akcja potrwa do 15 grudnia.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W kiosku dostępne są religijne kalendarze na 2019 r.

9. Można nabywać wigilijne świece Caritas na rzecz "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" oraz sianko na stół wigilijny od Sióstr Karmelitanek.

10. W dniach 7 - 8 grudnia parafialna Caritas organizuje zbiórkę artykułów spożywczych w markecie "Biedronka" przy ul. Aleksandrowskiej/Rydzowej. Osoby, które zechciałyby pomóc jako wolontariusze, proszone są o zgłaszanie się do kancelarii.

11. W naszej parafii jeszcze do wtorku upoważnione osoby roznoszą opłatki wigilijne. Opłatki są dostępne również w zakrystii, kancelarii i kiosku parafialnym. Są też osiągalne opłatki bezglutenowe.

12. "Bóg zapłać" za ofiary składane na odnowienie i zabezpieczenie witraży.

13. Dziś po Mszach św. będzie kwestować parafialna Wspólnota Osób Niepełnosprawnych "Radość i Krzyż". Przygotowali oni własnoręcznie świąteczne kartki. Zebrane ofiary posłużą na przygotowanie wspólnotowej wigilii i wyjazd integracyjny.

14. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Zmarłych z naszej parafii: śp. Józefę Plewkę i Mirosławę Musiałowską. "Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...".

Poprawiony (sobota, 08 grudnia 2018 18:00)

 
Więcej artykułów…