Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne-17.09.-XXIV Niedziela Zwykła

1.   Dziękujemy wiernym i duchowieństwu łódzkiemu za bardzo liczny udział w uroczystościach pogrzebowych ŚP. o. Piotra Sobola CP, 47-letniego pasjonisty, którego ciało spoczęło w grobowcu pasjonistów przy kaplicy na cmentarzu pw. MBNP - ul. Szczecińska. Na stronie internetowej parafii jest zapis Mszy św. pogrzebowej z homilią. Zachęcamy wszystkich, którzy spotkali na drodze życia śp. o. Piotra, by napisali swoje wspomnienie i przynieśli je do zakrystii, kancelarii lub przesłali nam przez stronę internetową. Msze św. gregoriańskie w intencji śp. o. Piotra: dziś o g.11,30; w dni powszednie o g. 18,00, a w niedziele o g.10,00.

2.   Dziś o g. 11,30 odbędzie się Msza św. odpustowa ku czci Matki Boskiej Bolesnej z procesją eucharystyczną wokół Kościoła. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. kanonik Jarosław Kaliński - proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy i dziekan naszego dekanatu. Do licznego udziału zapraszamy wiernych, asystę, ministrantów. Dziś po procesji wyjątkowo nie jest odprawiana Msza św. o g. 13,00.

3.   Dziś ofiary złożone na tzw. "tacą gospodarczą" będą przeznaczone na pokrycie kosztów prac remontowych przed wejściem głównym Kościoła oraz przy klasztorze sióstr zakonnych. Dziękujemy wiernym za wsparcie i za życzliwość.

4.   Msze św. na rok 2018 można rezerwować w kancelarii parafialnej czynnej od pon. do pt. w godz. 15,00-17,00, a w soboty w godz. 10,00- 11,00. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego", "Idziemy" i uroczystych Aktów Oddania naszych rodzin i nas samych Matce Bożej.

5.   W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o g. 11,30 odbędzie się poświęcenie różańcy św. dla dzieci z kl. 2 i 3, a po Mszy spotkanie organizacyjne dla rodziców.

6.   Grupa Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana" zaprasza chętne osoby do kościoła w każdy czwartek we wrześniu od g. 19,00 do 21,00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy i wspólnotowe uwielbienie Boga.

7.   Zapraszamy do kina Helios w CH "Sukcesja" we wtorek 26 września o g. 19,15 w Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień na film pt. "Fatima. Ostatnia tajemnica". Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt biletu 12 zł.

8.   Kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów kl. III gimnazjum, zapraszamy na tegoroczny kurs. Zapisy przez cały wrzesień w zakrystii i kancelarii. Uroczyste rozpoczęcie z wręczeniem indeksów w niedzielę 8 października Mszą Św. o g. 13,00.

9.   W gablocie parafialnej jest wywieszony program pielgrzymki do Gietrzwałdu, Św. Lipki, Trok, Kowna, Wilna i Różanegostoku w dniach 27.09 - 01.10.2017. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z organizatorem na podany numer telefonu.

10.   Pragniemy poinformować, że w poniedziałek 9 października z racji Roku 150. Rocznicy Kanonizacji św. Pawła od Krzyża - Założyciela Pasjonistów będziemy gościć Radio Maryja i Telewizję Trwam. Spotkanie rozpocznie o g. 17,30 program artystyczny. Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Marka o g. 18,20. W tym dniu będziemy przeżywać odpust zakonny. Zapraszamy wiernych do licznego udziału.

Komunikaty z Kurii:

11. Ogólnopolska inicjatywa "Różaniec do granic" jest związana z jubileuszowym rokiem objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzające za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Celem tej inicjatywy jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. 7 października w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej, po Mszy św. w Kościołach stacyjnych, o godz. 14.00 na granicach naszej Ojczyzny zostaną odmówione 4 części różańca. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach.

12.   Z naszej parafii w ramach inicjatywy "Różaniec do granic" w sobotę 7 października organizujemy wyjazd autokarowy do Pieńska k. Zgorzelca z nawiedzeniem kościoła cudu eucharystycznego w Legnicy. Wyjazd ok. g. 3,30. Koszt 70 zł. Bliższe informacje przy zapisach w zakrystii i kancelarii.

13.   Parafia Archikatedralna pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi organizuje przygotowanie do chrztu dorosłych zwane katechumenatem. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2 października o godz. 18.30 przy ul. ks. I. Skorupki 7. Dodatkowe informacje można uzyskać w kancelarii Parafii Archikatedralnej (tel.: 042 636 10 68).

14.   Centrum Służby Rodzinie zaprasza rodziców spodziewających się narodzin dziecka do udziału w zajęciach szkoły rodzenia. Spotkania prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów przygotowujących rodziców do porodu, karmienia naturalnego, pielęgnacji noworodka i pełnienia ról rodzicielskich. Szkoła jest bezpłatna. Nowy kurs rozpoczął się 14 września w Centrum Służby Rodzinie. Zapisy prowadzone są telefonicznie (42 682-20-22) lub mailowo ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Służby Rodzinie oraz profilu CSR na Facebooku.

15.   Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w piątek 22 września na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw dotkniętych niepłodnością - ABRAHAM I SARA. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkie małżeństwa dotknięte tym problemem.

16.   W święto Podwyższenia Krzyża Świętego - 14 września ogłoszono decyzję Ojca Świętego Franciszka o mianowaniu nowym Metropolitą Arcybiskupem Łódzkim ks. bpa Grzegorza Rysia, dotychczasowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej. W czasie ogłoszenia nominacji administrator Archidiecezji Łódzkiej ks. bp Marek Marczak zachęcił zebranych do modlitwy w intencji nowego Arcybiskupa Łódzkiego i dobrego duchowego przygotowania się do ingresu, którego data zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.

Poprawiony (niedziela, 17 września 2017 08:22)

 

Ogłoszenia Parafialne-03.09.-XXII Niedziela Zwykła

1.   Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wiernym za modlitwę w intencji powrotu do zdrowia naszego współbrata - o. Piotra, który przeszedł operację i wciąż przebywa w szpitalu. Prosimy o dalszą modlitwę. Codziennie w dni powszednie po Mszy św. o g. 8,00 przed Najświętszym Sakramentem jest odmawiany różaniec w intencji o. Piotra.

2.   Dziękujemy wszystkim wiernym za zaangażowanie się w akcję parafialnej Caritas "Kolorowy Tornister" poprzez zakup przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci. Dziękujemy też za systematycznie przynoszoną makulaturę i nakrętki.

3.   Zachęcamy wiernych do rezerwowania Mszy św. na rok 2018 - kalendarz mszalny dostępny jest w kancelarii parafialnej czynnej od pon. do pt. w godz. 15,00-17,00, a w soboty w godz. 10,00- 11,00.

4.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m.in. "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego", "Idziemy", "Któż jak Bóg!"- poświęconego opiece aniołów.

5.   Dziś z inicjatywy Caritas Polska w naszej parafii odbywa się po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz osób dotkniętych skutkami nawałnic. Aby pomóc, można również wysłać SMS z hasłem "WICHURA" pod numer 72052 lub indywidualnie dokonać wpłaty na konto Caritas.

6.   Dziś dla czcicieli różańca św. wymiana tajemnic od g. 16,15, a o g. 17,15 różaniec św. w górnym kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

7.   Od 1 września powróciliśmy do tradycyjnego rozkładu Mszy św., tj. w niedzielę nie jest odprawiana Msza Św. o g. 20,00, natomiast powraca Msza Św. o g. 13,00; a w dni powszednie Msze św. o g. 6,30; 7,00; 7,30; 8,00; o g. 17,30 i 18,00.

8.   W poniedziałek 4 września o g. 8,00 będzie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego.

9.   W tym tygodniu:

- W I czwartek miesiąca o g. 18,00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za wspólnotę Jedność Wieczernika;

- W piątek 8 września przypada święto Narodzenia N.M.P. Msze św. jak w dzień powszedni. Podczas Mszy św. o g. 8,00 i 18,00 z homilią zawierzymy Uroczystym Aktem Oddania parafię, rodziny i nas samych opiece Matki Bożej. Zapraszamy do licznego udziału.

- W piątek 8 września o g. 18,00 Msza św. w intencji Jubilatów i Solenizantów z danego miesiąca oraz Msza św. imieninowa o. Radosława CP.

10.   Mamy komplet osób na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Osoby, które się zapisały prosimy o jak najszybsze uregulowanie w zakrystii lub kancelarii należności za przejazd i podanie numeru PESEL. Zbiórka pod Kościołem w sobotę 09 września o g. 4,45; wyjazd o g. 5,00. Informujemy zainteresowanych, że parafia pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Baczyńskiego organizuje wyjazd do Gietrzwałdu w niedzielę 10 września. Zapisy w sklepiku parafialnym w parafii Miłosierdzia Bożego.

11.   Za dwa tygodnie w niedzielę 17 września o g. 11,30 odbędzie się Msza św. odpustowa ku czci Matki Boskiej Bolesnej - Patronki parafii, z procesją eucharystyczną wokół Kościoła. Do licznego udziału zapraszamy wiernych, asystę, ministrantów. Prosimy o przybycie dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów. Zachęcamy wiernych do wcześniejszej spowiedzi św. i skorzystania z łaski odpustu. Prosimy też o przynoszenie płatków kwiatów do procesji.

Poprawiony (piątek, 08 września 2017 19:50)

 
Więcej artykułów…