Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-30.09.- XXVI Niedz. Zwykła

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". Są też do nabycia różańce św. dla dzieci I komunijnych.

2. Od 1 października jest do dyspozycji książka intencji mszalnych na rok 2019.

3. Na wypominki i Msze św. listopadowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

4. Od jutra zapraszamy przez cały miesiąc na Różaniec św. odmawiany po Mszy św. o g. 18,00, a dla dzieci w pon., śr. i pt. o g. 16,30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe przed Mszą św. wieczorną, czyli o g. 17,30.

5. W tym tygodniu:

- W I czwartek miesiąca o g. 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za wspólnotę Jedność Wieczernika.

- W I piątek: odwiedziny chorych w domach; prosimy o zgłaszanie osób pragnących regularnych wizyt kapłana w pierwsze piątki miesiąca. Pierwszopiątkowe nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o g. 8,00 i 18,00. Mszy św. dla dzieci o g. 16,30 - ze względu na bardzo niską frekwencję - nie będzie. Dzieci i rodziców zapraszamy na g. 18,00.

- W I sobotę Msza św. o g. 8,00 i po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę 7 października:

- Uroczyste rozpoczęcie przygotowania do I komunii św. Mszą św. o g. 11,30 z poświeceniem różańca św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla dzieci z kl. III i ich rodziców.

- Uroczyste rozpoczęcie przygotowania kandydatów do bierzmowania Mszą św. o g. 13,00 z wręczeniem indeksów. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla kandydatów i ich rodziców.

- Dla czcicieli różańca św. wymiana tajemnic od g. 16.45 w Salce Odczytów, a o g. 17,30 różaniec św.

- Spotkanie dla młodzieży pracującej i studiującej o g. 19.00 w salce na II piętrze.

7. W związku z planowaną z dniem 1 stycznia 2019 r. likwidacją Domu Kultury "Relax" przy ul. Rydzowej 5 wszystkie osoby, którym leży na sercu dalsze funkcjonowanie domu kultury, proszone są o składanie podpisów na listach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

8. Uniwersytet Trzeciego Wieku Fundacji Zespołu Szkół Katolickich przyjmuje kandydatów na nowy rok akademicki. Szczegóły w gablocie.

9. Komunikaty z Kurii:

- Centrum Służby Rodzinie zaprasza narzeczonych i pary myślące o małżeństwie na Wieczory dla Zakochanych - program przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa.

- Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 13 października. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10,30. Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie wszystkich grup Żywego Różańca.

10. W ostatnim tygodniu przeszli do wieczności Świętej Pamięci:

Ryszard Gozdek, Henryk Mikołajczyk i Anna Siedlecka.

W ich intencji: "Wieczny odpoczynek...".

Poprawiony (sobota, 06 października 2018 22:11)

 

Ogł. Parafialne-23.09.- XXV Niedz. Zwykła

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". Są też do nabycia różańce św. dla dzieci I - komunijnych.

2. Rodzice dzieci z kl.III, które mają przystąpić do I Komunii Św. w maju 2019 r. zapisują swoje dziecko w kancelarii parafialnej do końca września. Jest to nowy przepis, który obowiązuje we wszystkich parafiach od 01.09.2018. Przy zapisie dziecko otrzymuje indeks. Rodzice mają dostarczyć do kancelarii odpis aktu chrztu św. swojego dziecka. Uroczyste rozpoczęcie przygotowania do I Komunii Św. z poświęceniem różańca św. nastąpi w niedzielę 7 października Mszą św. o g. 11,30. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla dzieci z kl. III i ich rodziców. Obecność jest obowiązkowa.

3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na tegoroczny kurs. Wszyscy uczniowie - zarówno kl. III gimnazjum, jak i uczniowie kl. VIII i VII szkół podstawowych zapisują się w kancelarii parafialnej do końca września. Jest to nowy przepis, który obowiązuje we wszystkich parafiach od 01.09.2018. Przy zapisie uczniowie otrzymują indeks. Uroczyste rozpoczęcie kursu ze spotkaniem organizacyjnym dla kandydatów i ich rodziców nastąpi w niedzielę 7 października Mszą św. o g. 13,00.

4. W tym tygodniu:

- W piątek 28 września o g. 15,00 na skrzyżowaniu ulic: Aleksandrowska i Traktorowa będziemy odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopośko - spowiednika św. Faustyny (akcja "Iskra").

- W sobotę 29 września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Poprawiony (sobota, 29 września 2018 23:40)

 
Więcej artykułów…