Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-15.07.- XV Niedz. Zwykła

1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny cykl Mszy św., a kancelaria parafialna w czasie wakacji nie jest czynna w soboty.

2. Dziękujemy wiernym za systematycznie przynoszoną makulaturę i plastikowe nakrętki. Dochód przeznaczmy na budowę studni w Afryce i na Caritas parafialną.

3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". W kruchcie na stolikach są pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

4. Prowadzone przez pasjonistów: Bractwo Czarnego Szkaplerza zaprasza na rekolekcje w dn. 22 - 26 VIII, a Centrum Duchowości Pasyjnej na pielgrzymkę do Włoch w dn. 25 VIII - 5 IX. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

5. Organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę 26 sierpnia. Koszt 40 zł. Wyjazd o g. 6,30. Zapisy i wpłaty w zakrystii i kancelarii. Prosimy o wpłatę na wyjazd przy zapisie, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tzw. "tacą gospodarczą" będą przeznaczone na wsparcie zakupu nowych drewnianych figur św. Pawła od Krzyża i Matki Bożej Królowej Zgromadzenia Pasjonistów oraz nowych postumentów pod figury i ławek przed podestem, gdzie są dekoracje świąteczne.

7. W przyszłą niedzielę 22 lipca po zakończeniu każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Uprzejmie prosimy, aby pojazdy do poświęcenia parkować na terenie klasztornym oraz by kierowcy byli obok swoich pojazdów w czasie poświęcenia. Ofiary zebrane od kierowców będą przeznaczone na potrzeby parafialnej Caritas.

8. Organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 16-23 października br. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz przy zapisach w kancelarii parafialnej.

9. Decyzją nowych władz zakonnych po Kapitule Prowincjalnej w naszej wspólnocie pasjonistów będą następujące zmiany: o. Wojciech Adamczewski został nowym Przełożonym wspólnoty zakonnej, a od 1 września nowym Proboszczem parafii. Do wspólnoty łódzkiej przybędą: o. Krzysztof Kukliński i o. Sebastian Walak. Z naszą wspólnotą żegnają się: o. Jerzy Słowikowski, który przechodzi do wspólnoty w Warszawie-Białołęce oraz o. Artur Kiliszek, który po zakończeniu 9-letniej kadencji proboszcza w parafii łódzkiej przechodzi do wspólnoty w Rawie Mazowieckiej. Polecajmy Bogu w modlitwie wszystkich naszych kapłanów-zakonników.

Poprawiony (piątek, 20 lipca 2018 10:59)

 

Ogł. Parafialne-08.07.- XIV Niedz. Zwykła

1. Przez cały miesiąc lipiec po Mszy św. o g. 18,00 odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa, do której nabożeństwo jest szczególnie kultywowane u pasjonistów.

2. W lipcu i sierpniu będzie obowiązuje wakacyjny cykl Mszy św.: w dni powszednie Msze Św. o 6,30; 8,00; 17,30 i 18,00; w niedziele dodatkowa Msza Św. o g. 20,00, a nie ma Mszy Św. o g. 13,00; pozostałe Msze Św. w niedziele bez zmian.

3. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17,00. W soboty w czasie wakacji kancelaria nie będzie czynna.

4. Organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę 26 sierpnia. Koszt 40 zł. Wyjazd o g. 6,30. W sprawie zapisów i wpłat zapraszamy do zakrystii i kancelarii.

5. Do końca sierpnia potrwa akcja parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister" - z drzewka przy filarze można pobrać karteczkę z listą przyborów szkolnych, zakupić je i dostarczyć kancelarii lub zakrystii.

6. Wszystkim wiernym życzymy na czas wakacji i urlopów błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Zachęcamy wiernych, a zwłaszcza dzieci i młodzież, do uczestnictwa we Mszy św. w czasie wakacji. Przypominamy także o odpowiednim stroju w świątyni w czasie nabożeństw.

7. Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. Gemmy Galgani zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w dniach 25 sierpnia - 5 września br. W programie m.in. Padwa, Lukka, Asyż, Cascia, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Monte Sant'Angelo, Manoppello, San Gabriele. Szczegóły u o. Rafała (tel. 667 554 438). Program na: www.swietagemma.pl i na naszej stronie internetowej www.pasjonisci.pl 

Poprawiony (sobota, 14 lipca 2018 13:12)

 
Więcej artykułów…