Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-09.09.- XXIII Niedz. Zwykła

1. Dziś o g. 10,00 Msza św. z uroczystym wprowadzeniem na urząd proboszcza o. Wojciecha Adamczewskiego CP, a o g. 11,30 będzie Msza św. w intencji dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, z poświęceniem tornistrów dzieci klas I.

2. We wtorek przypada pierwsza rocznica śmierci o. Piotra Sobola CP. Msze święte w Jego intencji zostaną odprawione o g. 7,30 - intencja od wspólnoty i parafii oraz o g. 17,30 - intencja od sióstr.

3. W piątek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. W przyszłą niedzielę o g. 11,30 odbędzie się Msza św. odpustowa ku czci Matki Boskiej Bolesnej z procesją eucharystyczną wokół Kościoła. Mszy św. będzie przewodniczył ks. kan. Gabriel Kołodziej, proboszcz par. św. Archaniołów Rafała i Michała z Aleksandrowa Łódzkiego. Do licznego udziału zapraszamy wiernych, asystę, ministrantów. Prosimy o przybycie dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów. Zachęcamy wiernych do wcześniejszej spowiedzi św. i skorzystania z łaski odpustu. Prosimy też o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów do procesji. Do odpustu przygotowujemy się poprzez nowennę odprawianą od minionego piątku po Mszy św. o g. 18,00 w kaplicy Patronki parafii.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy" oraz nowego modlitewnika do M.B. Bolesnej.

7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim wiernym za włącznie się w akcję parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister".

8. Komunikaty z Kurii:

- Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza osoby dorosłe chcące przygotować się do przyjęcia sakramentów: chrztu, I Komunii św. i bierzmowania. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 10 września 2018 o godz. 19.00 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego "Piątka" w Łodzi (ul. Ks. I. Skorupki 5). Telefony kontaktowe podane zostały na plakatach (s. Ewa Godzińska 885 555 020).

- Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na spotkanie z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem we wtorek 18 września o godz. 16.00 w Archikatedrze Łódzkiej. Ksiądz Arcybiskup chce porozmawiać z młodzieżą na temat nurtujących ich pytań: Jak żyć pełnią życia? Jak odczytać swoją drogę życiową, swoje powołanie? To pytania, które są ważne dla nas wszystkich, ale szczególnie dla ludzi młodych. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

- Duszpasterstwo Pszczelarzy naszej Archidiecezji zaprasza na VII Wojewódzkie Święto Pszczoły, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (16 września) w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). W programie o godz. 10.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory, a następnie wykłady na temat wykorzystania produktów pszczelich w profilaktyce i medycynie, kiermasz miodów i festyn z poczęstunkiem dla wszystkich.

- Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na spotkanie pt. Kiedy wiara staje się ideologią. Refleksja nad nauczaniem papieży Benedykta XVI i Franciszka. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (9 września) o godz. 18.00 w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Szczegółowych informacji udziela Ks. Dominik Lubiński ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 882 427 430).

- Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w piątek 14 września 2018 r. na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw dotkniętych niepłodnością - ABRAHAM I SARA. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o godz. 19.00.

- Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia (parafia św. Wojciecha w Łodzi) zaprasza na spotkanie charyzmatyczne w dniach 14-15 września, które poprowadzi Ks. Michael Payyapally - Dyrektor Centrum Rekolekcyjnego "Tabor" z Mumbaju w Indiach. Spotkanie rozpocznie się w piątek (14 września) o godz. 16.00. Program:

Piątek, 14.09.2018:
16.00 rozpoczęcie
16.30 konferencja: Ci, którzy wiernie na Niego spoglądają, będą uzdrowieni.
18.00 Eucharystia
19.00 adoracja z modlitwą o uzdrowienie

Sobota, 15.09.2018:
19.00 Eucharystia
20.00 adoracja z modlitwą o uzdrowienie

Poprawiony (sobota, 15 września 2018 18:22)

 

Ogł. Parafialne-02.09.- XXII Niedz. Zwykła

1. Dziękujemy wszystkim wiernym za systematyczne przynoszenie makulatury oraz plastikowych nakrętek, a z Caritas parafialną składamy serdecznie podziękowanie wszystkim darczyńcom akcji "kolorowy tornister" na rzecz potrzebujących dzieci. Artykuły szkolne dla dzieci można jeszcze dostarczyć do kancelarii lub zakrystii.

2. Od 1 września powróciliśmy do tradycyjnego rozkładu Mszy św., tj. w niedzielę nie jest odprawiana Msza Św. o g. 20,00, natomiast powraca o g. 13,00; a w dni powszednie Msze św. o g. 6,30; 7,00; 7,30; 8,00; o g. 17,30 i 18,00. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna od pon. do pt. w g. 15,00 - 17,00, a w soboty w g. 10,00 - 11,00.

3. Dziś:

- O g. 13,00 Msza św. dziękczynna na zakończenie posługi w Łodzi o. Artura Kiliszka;

- Dla czcicieli różańca św. wymiana tajemnic od g. 16,15, a o g. 17,15 różaniec św. w górnym kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

4. W tym tygodniu:

- W I czwartek miesiąca o g. 18,00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za wspólnotę Jedność Wieczernika;

- W I piątek nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa po Mszy św. o g. 8,00 i 18,00.
Dla dzieci Msza św. i spowiedź pierwszopiątkowa o g. 16,30.

5. W sobotę 8 września święto Narodzenia N.M.P., a o g. 18,00 Msza św. imieninowa o. Radosława CP.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". W kruchcie na stolikach są pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

7. W przyszłą niedzielę 9 września:

- O g. 10,00 Msza św. z uroczystym wprowadzeniem na urząd i przejęciem obowiązków proboszcza przez o. dr. Wojciecha Adamczewskiego.

- O g. 11,30 Msza św. w intencji dzieci, młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, z poświęceniem tornistrów dzieci klas I. Prosimy, aby dzieci przyszły do Kościoła z tornistrami.

8. Przypominamy, że decyzją nowych władz zakonnych w naszej wspólnocie pasjonistów są następujące zmiany: o. Wojciech Adamczewski jest nowym Przełożonym wspólnoty zakonnej i Proboszczem parafii.
Do wspólnoty łódzkiej przybyli: o. Krzysztof Kukliński i o. Sebastian Walak.
Z naszą wspólnotą żegnają się: o. Jerzy Słowikowski, który przechodzi do wspólnoty w Warszawie-Białołęce oraz o. Artur Kiliszek, który przechodzi do wspólnoty w Rawie Mazowieckiej.
Polecajmy Bogu w modlitwie wszystkich naszych kapłanów-zakonników.

9. Za dwa tygodnie w niedzielę 16 września o g. 11,30 odbędzie się Msza św. odpustowa ku czci Matki Boskiej Bolesnej z procesją eucharystyczną wokół Kościoła. Do licznego udziału zapraszamy wiernych, asystę, ministrantów. Prosimy o przybycie dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów. Zachęcamy wiernych do wcześniejszej spowiedzi św. i skorzystania z łaski odpustu. Prosimy też o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na procesję. Do odpustu przygotowujemy się poprzez nowennę odprawianą od piątku 7 września po Mszy św. o g. 18,00 w kaplicy Patronki parafii.

10. Istnieje potrzeba objęcia 12. godzin katechezy w Szkole Podstawowej nr 3 w naszej Parafii. Zainteresowanych nauczycieli religii prosimy o kontakt.

11. Z żalem zawiadamiamy, że 29 sierpnia 2018 roku zmarł Pan Stanisław Kalbarczyk, zasłużony i wieloletni współpracownik naszej Parafii i Klasztoru. Pogrzeb rozpocznie się w poniedziałek 3 września Mszą Św. sprawowaną o g. 13,00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Nowosolnej. Trumna z ciałem będzie wystawiona od g. 12,15.

12. Komunikaty z Kurii:
- W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka będzie nawiązywać do hasła, mającego się rozpocząć już za miesiąc w Rzymie, 15. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. Niech troska o wychowanie młodego pokolenia będzie naszym wspólnym wysiłkiem.
- Centrum Służby Rodzinie zaprasza do udziału w Boskich Randkach przeznaczonych dla katolickich singli. Kolejna edycja rozpocznie w niedzielę 30 września 2018 r. o g. 16.00 Mszą św. w intencji dobrego męża i dobrej żony. Szczegółowe informacje na stronach Centrum Służby Rodzinie (www.csr.org.pl) lub na fanpagu.

Poprawiony (sobota, 08 września 2018 18:20)

 
Więcej artykułów…