Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-26.08.- XXI Niedz. Zwykła

1. Dziękujemy wszystkim za złożone dziś ofiary na tzw. "tacą gospodarczą" przeznaczoną - tak jak w lipcu - na wsparcie zakupu nowych drewnianych figur św. Pawła od Krzyża i Matki Bożej oraz nowych postumentów pod figury.

2. Przypominamy, że do 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny cykl Mszy Św. Od 1 września powrócimy do tradycyjnego rozkładu Mszy św., tj. w niedzielę nie będzie już odprawiana Msza Św. o g. 20,00, natomiast powraca o g. 13,00; a w dni powszednie Msze św. o g. 6,30; 7,00; 7,30; 8,00; o g. 17,30 i 18,00.

3. W tym tygodniu: - w I sobotę miesiąca po Mszy Św. o g. 8,00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o g. 18,00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i o. Tadeusza.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". W kruchcie na stolikach są pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

5. Przez wakacje trwa akcja parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister" - z drzewka przy filarze przed prezbiterium można pobrać karteczkę z listą przyborów szkolnych, zakupić je i dostarczyć do kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę dla czcicieli różańca św. wymiana tajemnic od g. 16,15, a o g. 17,15 różaniec św. w górnym kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

7. W niedzielę 9 września o g. 11,30 będzie Msza św. w intencji dzieci, młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego z poświęceniem tornistrów dzieci klas I.

8. Przypominamy, że o. Wojciech Adamczewski od 1 września będzie nowym Proboszczem parafii.
Jego uroczyste wprowadzenie na urząd i przejęcie obowiązków proboszcza odbędzie się w niedzielę 9 września o g. 10,00.
Z naszą wspólnotą żegnają się o. Jerzy Słowikowski oraz o. Artur Kiliszek.
Mszę św. dziękczynną za posługę w Łodzi o. Artur odprawi w niedzielę 2 września o g. 13,00. Serdecznie zapraszamy.

9. Komunikaty z Kurii:

- W Archikatedrze Łódzkiej 1 września o g. 18,00 Msza św. w intencji poległych żołnierzy i ludności cywilnej w rocznicę wybuchu II wojny światowej;

- W poniedziałek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego w Bazylice Archikatedralnej o g. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego, po której w domu biskupim będzie można złożyć indywidualne życzenia.

Poprawiony (sobota, 01 września 2018 19:39)

 

Ogł. Parafialne-19.08.- XX Niedz. Zwykła

1. Dziękujemy kapłanom, osobom zakonnym i wiernym za liczny udział w uroczystościach pogrzebowych śp. o. Romualda Dobrzyńskiego CP, którego ciało spoczęło w łódzkim grobowcu pasjonistów na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej.

Dziękujemy także osobom świeckim i zakonnym, które pomagały w ostatnim okresie życia w opiece nad śp. o. Romualdem oraz wszystkim wolontariuszom z Łódzkiego Hospicjum.

2. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisać można się codziennie, oprócz 19 sierpnia, w godz. 10,00-12,00 oraz 17,00-20,00 w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40).

Osoby, które nie mają możliwości iść, a chcą wesprzeć duchowo intencje pielgrzymki, mogą w zakrystii lub kancelarii zapisać się na listę pielgrzyma duchowego i otrzymać bezpłatną legitymację. Zachęcamy wiernych do obu form pielgrzymowania.

3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". W kruchcie na stolikach są pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

4. Przez wakacje trwa akcja parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister" - z drzewka przy filarze przed prezbiterium można pobrać karteczkę z listą przyborów szkolnych, zakupić je i dostarczyć do kancelarii.

5. We wtorek o g. 18,00 Msza św. dziękczynna w 50. rocznicę urodzin o. Artura. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tzw. "tacą gospodarczą" będą przeznaczone - tak jak w lipcu - na wsparcie zakupu nowych drewnianych figur św. Pawła od Krzyża i Matki Bożej oraz nowych postumentów pod figury.

7. Decyzją władz zakonnych po Kapitule Prowincjalnej o. Wojciech Adamczewski został nowym Przełożonym wspólnoty zakonnej, a od 1 września będzie nowym Proboszczem parafii. Jego uroczyste wprowadzenie na urząd i przejęcie obowiązków proboszcza odbędzie się w niedzielę 9 września o g. 10,00. Serdecznie zapraszamy.

Z naszą wspólnotą żegnają się: o. Jerzy Słowikowski, który przechodzi do wspólnoty w Warszawie-Białołęce oraz o. Artur Kiliszek, który po zakończeniu 9-letniej kadencji proboszcza w parafii łódzkiej przechodzi do wspólnoty w Rawie Maz.

Mszę św. dziękczynną za posługę w Łodzi o. Artur Kiliszek odprawi w niedzielę 2 września o g. 13,00.

Polecajmy Bogu w modlitwie wszystkich kapłanów w nowych obszarach ich posługiwania.

Poprawiony (sobota, 25 sierpnia 2018 19:48)

 
Więcej artykułów…