Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne-17.12.-3 Niedziela Adwentu

1. Ofiary złożone dziś na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni i pomieszczeń przykościelnych.

2. Rekolekcje adwentowe prowadzi o. Waldemar Gonczaruk, redemptorysta. Nauki rekolekcyjne dziś podczas każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy o g. 9,00 i g. 18,00 - dla dorosłych, o g. 16,30 - dla dzieci. W czasie rekolekcji roraty o g. 9,00. Zachęcamy wiernych do skorzystania z rekolekcyjnej i przedświątecznej spowiedzi św.

3. W kiosku parafialnym jest dostępna prasa katolicka, karty świąteczne z kopertami, zestawy kolędowe oraz kalendarze na rok 2018.

4. Pobłogosławione opłatki są dostępne w kiosku i w kancelarii. Dziękujemy wiernym za ofiary złożone z racji opłatka na potrzeby Kościoła.

5. W kruchcie rozprowadzane są świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i sianko na stół wigilijny od sióstr karmelitanek klauzurowych z Łodzi.

6. Dziękujemy wiernym za zakupione prezenty świąteczne dla dzieci w ramach akcji "Drzewko Miłości" oraz za przyniesione produkty na paczki dla ubogich rodzin.

7. W niedzielę 24 grudnia Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego, ale bez Mszy św. o g. 18,00. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

8. W godzinach wieczornych, spotykając się na wigilii, zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd; niech będzie ona okazją do pojednania i zgody. Obejmijmy pamięcią tych, którzy odeszli już do Domu Ojca. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

9. Wigilijna "Pasterka" w naszej świątyni będzie tradycyjnie o północy.

10. W pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia Msze św. wg porządku niedzielnego.

11. Z wizytą duszpasterską, czyli kolędą udamy się od środy 27 grudnia do piątku 29 grudnia. Zaczniemy kolędę od bloków - od numeru 230. Początek od g. 16,30. Ciąg dalszy kolędy w 2018 roku - od wtorku 2 stycznia.

12. Warsztaty Dla Małżeństw od wtorku 2 stycznia 2018 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego (ul. Baczyńskiego 156). Zaproszone są pary, które szukają sposobów i narzędzi, aby wzmocnić relację albo ją uratować. Warsztaty składają się z cyklu sześciu cotygodniowych spotkań. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu. Szczegóły na plakacie w gablocie.

13. Organizowane są pielgrzymki w 2018 r.: - pod koniec stycznia po Włoszech przez ojców pasjonistów z Rawy Mazowieckiej; - w kwietniu do Francji z racji 160-lecia Objawień M.B w Lourdes; - w maju do Medjugorie; - a w październiku do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie.

Poprawiony (sobota, 23 grudnia 2017 21:38)

 

Ogłoszenia Parafialne-10.12.-2 Niedziela Adwentu

1. Zapraszamy w adwencie na roraty: w dni powszednie dla dorosłych o g. 6,30; dla dzieci w pon., śr. i pt. o g. 16,30. Zachęcamy wiernych do skorzystania z przedświątecznej spowiedzi św.

2. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni i pomieszczeń przykościelnych. Tace na ogrzewanie są zbierane w trzecią niedzielę danego miesiąca przez okres jesienno-zimowy.

3. W kiosku parafialnym jest dostępna prasa katolicka, karty świąteczne z kopertami, zestawy kolędowe oraz kalendarze na rok 2018. Pobłogosławione opłatki są w kiosku i w kancelarii. Dziękujemy wiernym za ofiary z racji opłatka oraz za ofiary jako wsparcie na rehabilitację dla chorego ministranta z naszej parafii.

4. W kruchcie rozprowadzane są świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i sianko na stół wigilijny od sióstr karmelitanek klauzurowych z Łodzi.

5. Msze św. na rok 2018 można już rezerwować w kancelarii parafialnej.

6. W kancelarii nadal przyjmujemy na niedzielne wypominki.

7. Dziękujemy za "cegiełki" na kamienną figurę Maryi Niepokalanej wpłacane w zakrystii, kancelarii lub na konto parafii podane na stronie internetowej.

8. Dziś o g. 10,00 Msza św. Jubileuszowa w intencji Solenizantów i Jubilatów; o g. 11,30 poświęcenie medalików szkaplerznych. Dzisiaj po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

9. Zachęcamy do akcji "Drzewko Miłości" polegającej na zakupie dla dzieci drobnych prezentów wymienionych na karteczkach. Dziękujemy wszystkim za zakupione już prezenty świąteczne dla dzieci.

10. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać od przyszłej niedzieli 17 grudnia do środy 20 grudnia. Wygłosi je o. Waldemar Gonczaruk, redemptorysta z Warszawy. Początek rekolekcji w sobotę 17 grudnia o g. 18,00. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy św., a od poniedziałku 18 grudnia do środy 20 grudnia o g. 9,00 i g. 18,00 - dla dorosłych, o g. 16,30 - dla dzieci. Zapraszamy do licznego udziału.

11. Za dwa tygodnie w niedzielę 24 grudnia Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego, ale bez Mszy św. o g. 18,00. Zachęcamy, aby 24 grudnia na wigilijnej wieczerzy zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i alkoholu oraz zadbać o jej religijny charakter - pamiętać nie tylko o łamaniu się opłatkiem, ale też o lekturze Pisma św. o narodzeniu Jezusa czy śpiewie kolęd.

12. Wigilijna "Pasterka" będzie w naszej świątyni tradycyjnie o północy.

13. Organizowane są pielgrzymki w 2018 r.:

- pod koniec stycznia po Włoszech przez ojców pasjonistów z Rawy Mazowieckiej;

- w kwietniu do Francji z racji 160-lecia Objawień M.B w Lourdes;

- w maju do Medjugorie;

- w październiku do Ziemi Świętej.

Szczegóły w gablocie.

Poprawiony (niedziela, 17 grudnia 2017 00:29)

 
Więcej artykułów…