Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-17.06.- XI Niedz. Zwykła

1. Zapraszamy na tzw. czerwcowe, czyli nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa - po Mszach św. o g. 18,00.

2. Dziś po Mszy św. o g. 11,30 odbędzie się parafialny piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dochód z pikniku przeznaczymy jako wsparcie na rehabilitację ciężko chorego ministranta Norberta. Dziś po każdej Mszy św. zbieramy także ofiary do puszek na rzecz chorego Norberta.

3. Dzisiaj dwukrotnie wystąpi ludowy zespół "Okaryna" z Justynowa: przed Mszą św. o g. 10,00 w Kościele oraz podczas pikniku od g. 12,30. Występ zespołu jest możliwy dzięki współpracy parafii z p. Marią Kaczorowską.

4. Grupa Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana" zaprasza wyjątkowo we wtorek 19 czerwca o g. 19,00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą wstawienniczą. Przepraszamy za zmianę terminu Mszy św. z czwartku 21 czerwca na wtorek 19 czerwca.

5. W dniach od 18 do 22 czerwca Zgromadzenie Pasjonistów będzie przeżywać Kapitułę Prowincjalną i wybory nowych władz w zakonie. Z racji wyjazdu kapłanów na Kapitułę w tym tygodniu od wtorku do piątku Msze św. rano będą odprawiane tylko o g. 6,30 i 8,00, natomiast po południu - bez zmian, to jest: o g. 17,30 i 18,00. Prosimy wiernych o modlitwę o dary Ducha Świętego dla naszego Zgromadzenia, a nabożeństwa: różańcowe po Mszy św. o g. 8,00 i czerwcowe po g. 18,00 będziemy ofiarowywać również w tej intencji.

6. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i katechetów w piątek 22 czerwca na Mszę św. o g. 8,00 z modlitwą dziękczynną za miniony rok szkolno-katechetyczny i z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

7. W lipcu i sierpniu będzie obowiązywał wakacyjny cykl Mszy św.: w dni powszednie Msze Św. będą sprawowane o godz. 6,30; 8,00; 17,30 i 18,00; w niedziele będzie dodatkowa Msza Św. o g. 20,00, a nie będzie Mszy Św. o g. 13,00; pozostałe Msze Św. w niedziele bez zmian.

8. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17,00. W soboty w czasie wakacji kancelaria nie będzie czynna.

9. Rusza trwająca do końca sierpnia akcja parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister" - z drzewka przy filarze można pobrać karteczkę z listą przyborów szkolnych, zakupić je i dostarczyć do zakrystii lub kancelarii.

Poprawiony (sobota, 23 czerwca 2018 09:32)

 

Ogł. Parafialne-03.06.- IX Niedz. Zwykła

1. Dziękujemy wiernym za liczny udział w procesji Bożego Ciała i za okazywaną pomoc, za ofiary złożone na kwiaty do ołtarzy, za przyniesione suszone płatki kwiatów na procesję. Dziękujemy też za systematyczne przynoszenie makulatury.

2. Zapraszamy w ramach oktawy Bożego Ciała do uczestnictwa we Mszy św. o g. 18,00 połączonej z procesją eucharystyczną wokół Kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, LSO i Asystę oraz nowe osoby do wsparcia Asysty w niesieniu sztandarów. Na zakończenie oktawy w czwartek 07 czerwca poświęcenie wianków.

3. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa - po Mszach św. o g. 18,00.

4. Dziś: po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej; od g. 16,00 wymiana tajemnic; o g.17,15 różaniec św. w górnym kościele.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: o g. 18,00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz za wspólnotę Jedność Wieczernika.

6. W piątek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dzień powszedni. W piątek można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę 9 czerwca przypada święto Niepokalanego Serca Maryi.

7. Zapraszamy na film pt. "Bóg nie umarł. Światło w ciemności" 5 czerwca o g. 19,00 w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Zapisy w kancelarii i zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

9. Zapraszamy:

- W poniedziałek 11 czerwca o g. 18,00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył franciszkanin o. Józef Witko;

- Na warsztaty biblijno - turystyczne dla rodzin i osób dorosłych z wykładami biblijnymi i zwiedzaniem;

- Na pielgrzymki zagraniczne: do Lourdes i Ziemi Świętej.

Szczegóły na plakatach w gablocie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Misjonarze Klaretyni zapraszają w sobotę 9 czerwca na Jubileusz 25-lecia powstania ich parafii. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 12,00, a po niej wspólnotowy poczęstunek w ogrodach parafialnych. Serdecznie zapraszamy.

11. W niedzielę 17 czerwca po Mszy św. o g. 11,30 odbędzie się kolejny piknik parafialny z wieloma atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do licznego udziału i prosimy o upieczenie ciast przez wiernych. Dochód z pikniku przeznaczymy jako wsparcie na rehabilitację ciężko chorego ministranta Norberta.

Poprawiony (sobota, 09 czerwca 2018 19:37)

 
Więcej artykułów…