Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne-03.12.-1 Niedziela Adwentu

1. Rozpoczął się Adwent. Roraty w dni powszednie od poniedziałku 4 grudnia dla dorosłych o g. 6,30, a dla dzieci w pon, śr. i pt. o g. 16,30. Zachęcamy do licznego udziału. W czasie Adwentu w dni powszednie nie ma Mszy św. o g. 7,00 rano.

2. W kiosku parafialnym jest dostępna prasa katolicka, karty świąteczne z kopertami, zestawy kolędowe, lampiony adwentowe oraz kalendarze na rok 2018.

3. W kruchcie rozprowadzane są świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. Upoważnieni Panowie jeszcze w tym tygodniu roznoszą pobłogosławione opłatki. Opłatki są też dostępne w kiosku i w kancelarii. Dochód z opłatka jest przeznaczony na potrzeby Kościoła.

5. Msze św. na rok 2018 można już rezerwować w kancelarii parafialnej. W kancelarii nadal przyjmujemy na niedzielne wypominki.

6. Dziękujemy za wpłaty na "cegiełki" na kamienną figurę Maryi Niepokalanej. Cegiełki można wpłacać do końca grudnia w zakrystii, kancelarii lub na konto parafii podane na stronie internetowej.

7. Dzisiaj:

- Po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na dalszą rehabilitację ministranta z naszej parafii, który przy wsparciu rodziny walczy z chorobą nowotworową;

- O g. 13,00 Msza św. oraz spotkanie formacyjne dla rodziców i kandydatów do bierzmowania;

- Dla czcicieli różańca św. wymiana tajemnic i od g. 17,15 różaniec św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

8. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca o g. 18,00 Msza Św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz za wspólnotę Jedność Wieczernika.

9. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. 8 grudnia (piątek) Msze św. wg porządku powszedniego. Msza św. z homilią o g. 8,00 i 18,00.

W tym dniu od g. 12,00 do g. 13,00 w Kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. "Godzinie Łaski", a na jej zakończenie będzie Msza św. o g. 13,00. Zapraszamy chętnych wiernych do wspólnej modlitwy.

10. W przyszłą niedzielę: o g. 11,30 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych oraz dla chętnych dzieci z kl. II, a po Mszach Św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

11. Zachęcamy wiernych do akcji "Drzewko Miłości" polegającej na zakupie dla dzieci drobnych prezentów wymienionych na karteczkach wiszących na drzewku. Dziękujemy za pierwsze dary serc. Wszystkie dary prosimy przynosić do kancelarii lub zakrystii do 15 grudnia.

12. Caritas organizuje w dniach 8-9 grudnia (piątek-sobota) zbiórkę artykułów spożywczych w markecie "Biedronka" przy ul. Aleksandrowskiej/Rydzowej. Zapraszamy do włączenia się w wolontariat przy zbiórkach - chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej do środy włącznie.

13. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać od niedzieli 17 grudnia do środy 20 grudnia. Wygłosi je o. Waldemar Gonczaruk, redemptorysta z Warszawy.

Poprawiony (sobota, 09 grudnia 2017 22:12)

 

Ogłoszenia Parafialne-26.11.-Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

1.   W kiosku parafialnym jest dostępna prasa katolicka, karty świąteczne, zestawy kolędowe, lampiony adwentowe oraz kalendarze na rok 2018.

2.   W kruchcie rozprowadzane są świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

3.   Upoważnieni Panowie roznoszą opłatki po terenie naszej parafii. Opłatki są też w kiosku i w kancelarii. Dochód z opłatka jest przeznaczony na potrzeby Kościoła.

4.   Msze św. na rok 2018 można już rezerwować w kancelarii parafialnej.

5.   Dziękujemy za wpłaty na "cegiełki" na kamienną figurę Maryi Niepokalanej, która stoi na placu przed klasztorem sióstr. Cegiełki można wpłacać w zakrystii, kancelarii lub na konto parafii podane na stronie internetowej.

6.   Ofiary dziś złożone podczas Mszy św. w ramach tzw. "tacy na ogrzewanie" będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni za bieżący miesiąc.

7.   Dzisiaj po Mszy św. o g. 11,30 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas II.

8.   W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać do puszek ofiary na dalszą rehabilitację ministranta z naszej parafii, który przy wsparciu rodziny walczy z chorobą nowotworową.

9.   W tym tygodniu:

- W I piątek miesiąca nabożeństwo po Mszy Św. o g. 8,00 i 18,00. Dla dzieci Msza Św. pierwszopiątkowa o g. 16,30, a spowiedź od g. 16,15.

- W I sobotę miesiąca po Mszy Św. o g. 8,00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o g. 18,00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i o. Tadeusza.

10.   W przyszłą niedzielę:

- o g. 13,00 Msza św. oraz spotkanie formacyjne dla rodziców i kandydatów do bierzmowania;

- dla czcicieli różańca św. wymiana tajemnic i od g. 17,15 różaniec św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

11.   Organizujemy wyjście w przyszłą niedzielę 03.12. na g. 18,00 do Teatru Dom (ul. Piotrkowska 243) na spektakl pt. "Przywracajmy nadzieję ubogim". Wstęp wolny. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

12.   Parafialny Zespół Caritas zachęca do akcji "Drzewko Miłości" polegającej na zakupie dla dzieci drobnych prezentów wymienionych na karteczkach wiszących na drzewku. Wszystkie dary prosimy przynosić do kancelarii lub zakrystii do 15 grudnia.
13.   Organizujemy wyjazd autokarowy do Torunia na rocznicę powstania Radia Maryja - zbiórka w sobotę 2 XII o g. 7,00. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii.

14.   W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Roraty w dni powszednie od 4 grudnia dla dorosłych o g. 6,30, a dla dzieci w pon, śr. i pt. o g. 16,30.

15.   Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać od niedzieli 17 grudnia do środy 20 grudnia. Wygłosi je o. Waldemar Gonczaruk, redemptorysta z Warszawy.

Poprawiony (sobota, 02 grudnia 2017 22:00)

 
Więcej artykułów…