Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-11.02.-6.Niedz. Zwykła

1. Intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką, a na stoliku w kruchcie ciekawe pozycje książkowe i filmy na DVD w promocyjnej cenie.

2. Dziś przypada 26. Światowy Dzień Chorych. Msze Św. wg porządku niedzielnego. Udzielenie sakramentu namaszczenia chorych odbędzie się w czasie Mszy Św. o g. 7,00; 8,30; 10,00 i 18,00.

3. Jutro w poniedziałek 12 lutego o g. 19,15 zapraszamy na film pt. "Syn Królowej Śniegu" w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Bilety-12 zł. Zapisy jeszcze dziś w zakrystii.

4. W Wielkim Poście odbędzie się kurs przedmałżeński. Początek w Środę Popielcową 14 lutego Mszą św. o g. 18,00. Pierwsze spotkanie w środę 21 lutego o g. 19,00. Zapisy w kancelarii - osobiście lub pod numerem telefonu.

5. W dniu 14 lutego przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Posypanie głów popiołem podczas każdej Liturgii. Msze Św. wg planu powszedniego z dodatkową Mszą Św. o g. 9,00 - dla dorosłych i o g. 16,30 - dla dzieci. Msza św. o g. 18,00 w intencjach polecanych Patronce parafii - M.B.Bolesnej oraz za Darczyńców i Budowniczych świątyni. Po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: posiłki bez mięsa i tylko jeden do syta.

6. Za tydzień będziemy rozdawać papierowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które będą cegiełką na rehabilitację chorego ministranta Norberta. Prosimy o przynoszenie skarbonek w Niedzielę Palmową lub Niedzielę Miłosierdzia. W miarę możliwości prosimy o wymianę monet w skarbonce we własnym zakresie. Zachęcamy też wiernych do przekazania 1% podatku na fundację, która wspiera rehabilitację Norberta. Numer KRS 0000273196 - jest on też podany w gablocie i na stronie internetowej.

7. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni i pomieszczeń przykościelnych. Tace na ogrzewanie są zbierane w trzecią niedzielę danego miesiąca przez okres jesienno-zimowy.

8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: od najbliższego piątku Droga Krzyżowa: dla dzieci - wyjątkowo - o g. 16,15, dla dorosłych o g. 17,15, o g. 20,00 w dolnym Kościele Droga Krzyżowa prowadzona przez grupę młodzieży parafialnej i młode małżeństwa; od przyszłej niedzieli o g. 17,15 - Gorzkie Żale.

9. W przyszłą niedzielę 18 lutego: o g. 11,30 Msza św. z błogosławieństwem Pisma św. i poświęceniem krzyżyków dla dzieci klas komunijnych oraz spotkanie formacyjne dla rodziców komunijnych; o g. 13,00 Msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania i spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

10. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana" zaprasza chętne osoby na Rekolekcje Odnowienia Wiary, aby bardziej poznać i otworzyć się na miłość Bożą. Spotkania odbywają się w czwartki o g. 19,00 w Sali Siloe. Bliższe informacje na ulotkach w kruchcie Kościoła.

11. Organizowane są pielgrzymki: - w kwietniu do Francji do Lourdes; - w maju do Medjugorie; - a w październiku do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie.

12. Kuria Metropolita łódzka zaprasza do wspólnego przeżywania Wielkiego Postu przez pielgrzymowanie do łódzkich kościołów stacyjnych w każdy dzień Wielkiego Postu - na g. 18,00. Nasz kościół będzie stacyjnym w sobotę 10 marca. W kościołach stacyjnych można uzyskać odpust zupełny, a zbierane ofiary na tacę będą wsparciem dla najbiedniejszych rodzin z danej parafii.

13. Przypominamy, że biblioteka parafialna mieści się w budynku zamieszkałym przez siostry i jest czynna w każdą środę od g. 16,00 do 18,00. Kancelaria parafialna jest czynna w soboty od g. 10,00 do 11,00, a w dni powszednie od g. 15,00 do g. 17,00.

14. Dziękujemy za systematyczne przynoszenie makulatury i plastikowych nakrętek. Dochód przeznaczamy na budowę studni dla misji oraz na Caritas parafialną.

15. Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń duszpasterskich:

- W niedzielę 4 marca będziemy gościć p. Magdalenę Buczek z o. Piotrem Detlafem - redemptorystą oraz Podwórkowe Kółka Różańcowe. Początek spotkania o g. 11,00. O g. 11,30 Msza św., a po niej poczęstunek dla dzieci i ich opiekunów w Sali Siloe.

- Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży odbędą się w naszej parafii od piątej niedzieli Wielkiego Postu 18 marca do środy 21 marca. Będzie je prowadził ks. Marcin Majsik - wikariusz z par. pw. Miłosierdzia Bożego w Łodzi.

- Druga sposobność na udział w rekolekcjach tzw. "ostatniej szansy" prowadzonych przez Ojców Pasjonistów będzie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy o g. 20,00 w dolnym Kościele. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

Poprawiony (sobota, 17 lutego 2018 19:17)

 

Ogł. Parafialne-04.02.-5.Niedz. Zwykła

1. Zapraszamy osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w rozkładzie kolędowym, do umówienia w kancelarii parafialnej nowego - dogodnego dla siebie - terminu kolędy. Na stronie internetowej i w kruchcie jest podany numer telefonu komórkowego do kancelarii.

2. Intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką, a na stoliku w kruchcie - ciekawe pozycje książkowe i filmy na DVD w promocyjnej cenie.

3. Dziś spotkanie dla czcicieli różańca św.: od g. 16,30 w Sali Odczytów wymiana tajemnic różańca św. i o g. 17,15 różaniec św. w górnym Kościele.

4. W środę 7 lutego przypadają imieniny naszego współbrata o. Romualda, który ze względu na swój wiek (86 l.) i stan zdrowia przebywa w domu zakonnym. W czasie Mszy Św. o g. 18,00 będziemy się modlić w Jego intencji. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek 9 lutego przypada Uroczyste Wspomnienie Męki Jezusa Chrystusa - jedno z głównych świąt w zgromadzeniu zakonnym pasjonistów. Msze św. jak w dzień powszedni z dodatkową Mszą św. o g. 9,00. Po Mszach św. z homilią: o g. 9,00 i 18,00 będzie możliwość ucałowania relikwii Krzyża Świętego.

6. W sobotę o g. 8,00 Msza Św. wspólnoty modlitewnej Niewolnic Jezusa i Maryi oraz spotkanie formacyjne.

7. W przyszłą niedzielę 11 lutego przypada 26. Światowy Dzień Chorych. Msze Św. wg porządku niedzielnego. Udzielenie sakramentu namaszczenia chorych odbędzie się w czasie Mszy Św. o g. 7,00; 8,30; 10,00 i 18,00. Zachęcamy, by jak najwięcej osób chorych, cierpiących mogło przystąpiło do tego sakramentu.

8. W poniedziałek 12 lutego o g. 19,15 zapraszamy na film pt. "Syn Królowej Śniegu" w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Bilety po 12 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. W Wielkim Poście odbędzie się kurs przedmałżeński. Początek w Środę Popielcową 14 lutego Mszą św. o g. 18,00. Pierwsze spotkanie w środę 21 lutego o g. 19,00. Zapisy w kancelarii - osobiście lub pod numerem telefonu.

10. Organizowane są pielgrzymki: - w kwietniu do Francji do Lourdes; - w maju do Medjugorie; - a w październiku do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie.

11. Dziś podczas każdej Mszy św. osoby z grupy modlitewnej Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana" zapraszają chętne osoby na Rekolekcje Odnowienia Wiary, aby poznać bliżej Pana Jezusa oraz otworzyć się na Jego miłość. Spotkania odbywają się w czwartki o g. 19,00 w Sali Siloe. Bliższe szczegóły na ulotkach rozdawanych w kruchcie Kościoła i u osób z grupy modlitewnej.

Poprawiony (sobota, 10 lutego 2018 22:33)

 
Więcej artykułów…