Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-27.01.-4.Niedz. Zwykła

1. Zakończyliśmy kolędę. Jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie błogosławieństwa Bożego na cały rok oraz za ofiary złożone na potrzeby Kościoła, tj. na pokrycie całkowitych kosztów prac remontowych od frontu Kościoła i klasztoru sióstr. Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w rozkładzie kolędowym, prosimy o umówienie w kancelarii parafialnej nowego - dogodnego dla siebie - terminu kolędy. Na stronie internetowej i na tablicy w kruchcie jest podany nowy numer telefonu komórkowego do kancelarii.

2. Intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

3. W kiosku parafialnym jest prasa katolicka, świece - gromnice, Pismo św. NT oraz ciekawe pozycje książkowe i filmy na DVD w promocyjnej cenie.

4. Dziś przypadają imieniny naszego współbrata o. Tomasza Gałkowskiego CP. Msza Św. w Jego intencji jest sprawowana o g. 10,00. Serdecznie zapraszamy.

5. W poniedziałek 29 stycznia przypada wspomnienie liturgiczne bł. Bolesławy Lament - Założycielki Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, które posługują m.in. w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Mszy Św. o g. 18,00. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii Założycielki Sióstr.

6. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. wg porządku powszedniego z dodatkową Mszą św. o g. 9,00. W tym dniu prosimy o przynoszenie świec - gromnic na Msze św. o g. 9,00 i 18,00. Podczas każdej Mszy św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na zakony kontemplacyjne.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

- w czwartek o g. 18,00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;

- w I piątek nabożeństwo I-piątkowe wyjątkowo po Mszy św. o g. 9,00 i o g. 18,00, w I piątek zapraszamy dzieci na spowiedź św. i Mszę św. o g. 16,30;

- w sobotę po Mszy św. o g. 8,00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o g. 18,00 Msza św. w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny i Radia Maryja.

8. W przyszłą niedzielę spotkanie dla czcicieli różańca św.: od g. 16,30 w Sali Odczytów wymiana tajemnic różańca św. i o g. 17,15 różaniec św. w górnym Kościele.

9. W poniedziałek 12 lutego o g. 19,15 zapraszamy na film pt. "Syn Królowej Śniegu" w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Bilety po 12 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

10. W Wielkim Poście rozpocznie się kurs dla narzeczonych. Zapisy do 14 II w zakrystii i kancelarii - osobiście lub pod nr. telefonu kom. kancelarii: 783 068 972.

11. Organizowane są pielgrzymki: w kwietniu do Francji do Lourdes; - w maju do Medjugorie; - a w październiku do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie.

12. Wszystkich dzieciom i Rodzicom wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Poprawiony (sobota, 03 lutego 2018 20:42)

 

Ogł. Parafialne-21.01.-3.Niedz. Zwykła

1. Dziś złożone ofiary na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni i pomieszczeń przykościelnych. Tace na ogrzewanie są zbierane w trzecią niedzielę danego miesiąca przez okres jesienno-zimowy.

2. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie kapłana po kolędzie, a także za ofiary składane z racji kolędy na potrzeby Kościoła, tj. na pokrycie całkowitych kosztów prac remontowych od frontu Kościoła i klasztoru sióstr.

3. Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w rozkładzie kolędowym, prosimy o umówienie w kancelarii parafialnej nowego - dogodnego dla siebie - terminu kolędy. Na informacyjnych kartkach kolędowych i na stronie internetowej jest podany nowy numer telefonu komórkowego do kancelarii. Bardzo nam zależy, by jak najwięcej rodzin w parafii mogło otrzymać Boże błogosławieństwo.

4. Intencje Mszy Św. i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

5. W kiosku parafialnym jest prasa katolicka: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy", Pismo św. NT oraz ciekawe filmy religijne na DVD i książki.

6. Dziś organizujemy "zabawę karnawałową dla dzieci" od g. 15,30 do g. 17,00 w Sali Siloe. Dzieci przynoszą buty na zmianę, coś słodkiego i picie na wspólny stół. Zabawę prowadzą animatorzy z Oratorium Salezjańskiego. Przewidziane są nagrody dla tych dzieci, które przebiorą się w strój świętego lub świętej. Wstęp wolny.

7. We wtorek 23 stycznia przypada 2. rocznica śmierci o. Wojciecha Kowalczyka CP. Msza Św. w Jego intencji będzie sprawowana o g. 18,00.

8. W czwartek 25 stycznia o g. 19,00 zapraszamy wszystkich wiernych na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą wstawienniczą prowadzoną przed parafialną grupę Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana". Msze św. są prowadzone cyklicznie - następna w czwartek 22 lutego o g. 19,00.

9. W niedzielę 28 stycznia przypadają imieniny naszego współbrata o. Tomasza Gałkowskiego CP. Msza Św. o g. 10,00 będzie sprawowana w Jego intencji. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

10. Organizowane są pielgrzymki w 2018 r.: - w kwietniu do Francji z racji 160-lecia Objawień M.B. w Lourdes; - w maju do Medjugorie; - a w październiku do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie.

Poprawiony (sobota, 27 stycznia 2018 19:24)

 
Więcej artykułów…