Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-05.08.- XVIII Niedz. Zwykła

1.   Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny cykl Mszy św., a kancelaria parafialna w czasie wakacji nie jest czynna w soboty.

2.   Dziękujemy wiernym za systematycznie przynoszoną makulaturę i plastikowe nakrętki. Dochód przeznaczamy na budowę studni w Afryce i na Caritas parafialną.

3.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". W kruchcie na stolikach są pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

4.   Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na budowę Centrum Myśli św. Jana Pawła II i na Instytut Teologiczny w Łodzi. Jest to taca zbierana we wszystkich parafiach archidiecezji.

5.   Prowadzone przez pasjonistów: Bractwo Czarnego Szkaplerza zaprasza na rekolekcje w dn. 22 - 26 VIII, a Centrum Duchowości Pasyjnej na pielgrzymkę do Włoch w dn. 25 VIII - 5 IX. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

6.   Organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę 26 sierpnia. Koszt 40 zł. Wyjazd o g. 6,30. Zapisy i wpłaty w zakrystii i kancelarii. Prosimy o wpłatę na wyjazd przy zapisie, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

7.   Organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 16-23 października br. Szczegóły na stronie internetowej oraz w kancelarii parafialnej.

8.   Przez wakacje trwa akcja parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister" - z drzewka przy filarze przed prezbiterium można pobrać karteczkę z listą przyborów szkolnych, zakupić je i dostarczyć do kancelarii.

9.   Zapisy na 93. Pieszą Pielgrzymkę Łódzką na Jasną Górę będą od 13 sierpnia w dolnym kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi przy ul. Łąkowej. Szczegóły na plakacie w gablocie.
Osoby, które nie będą mogły iść, a chcą wesprzeć duchowo intencje pielgrzymki, mogą w zakrystii lub kancelarii zapisać się na listę pielgrzyma duchowego i otrzymać bezpłatną legitymację. Zachęcamy wiernych do obu form pielgrzymowania.

10.   Decyzją nowych władz zakonnych po Kapitule Prowincjalnej w naszej wspólnocie pasjonistów zachodzą następujące zmiany:
o. Wojciech Adamczewski został nowym Przełożonym wspólnoty zakonnej, a od 1 września będzie nowym Proboszczem parafii.
Z naszą wspólnotą żegnają się: o. Jerzy Słowikowski, który przechodzi do wspólnoty w Warszawie-Białołęce oraz o. Artur Kiliszek, który po zakończeniu 9-letniej kadencji proboszcza w parafii łódzkiej przechodzi do wspólnoty w Rawie Maz.
Mszę św. dziękczynną za posługę w Łodzi o. Artur Kiliszek odprawi w niedzielę 2 września o g. 13,00.
Polecajmy Bogu w modlitwie wszystkich kapłanów w nowych obszarach ich posługiwania.

Poprawiony (sobota, 11 sierpnia 2018 19:21)

 

Ogł. Parafialne-22.07.- XVI Niedz. Zwykła

1. Dziękujemy wiernym za ofiary złożone dziś na tacę a przeznaczone na wsparcie zakupu nowych drewnianych figur: św. Pawła od Krzyża i Matki Bożej Królowej Zgromadzenia Pasjonistów oraz postumentów pod figury i ławek przed podestem.

2. Dzisiaj po zakończeniu każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Uprzejmie prosimy, by kierowcy byli obok swoich pojazdów w czasie poświęcenia. Ofiary zebrane od kierowców będą przeznaczone na parafialną Caritas.

3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy". W kruchcie na stolikach są pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

4. Prowadzone przez pasjonistów: Bractwo Czarnego Szkaplerza zaprasza na rekolekcje w dn. 22 - 26 VIII, a Centrum Duchowości Pasyjnej na pielgrzymkę do Włoch w dn. 25 VIII - 5 IX. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

5. Organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę 26 sierpnia. Koszt 40 zł. Wyjazd o g. 6,30. Zapisy i wpłaty w zakrystii oraz w kancelarii. Prosimy o wpłatę na wyjazd przy zapisie, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

6. Organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 16-23 października br. Szczegóły na stronie internetowej oraz w kancelarii parafialnej.

7. Za tydzień 29 VII po mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

8. Przez wakacje trwa akcja parafialnej Caritas na rzecz potrzebujących dzieci pt. "Kolorowy Tornister" ? z drzewka przy filarze przed prezbiterium można pobrać karteczkę z listą przyborów szkolnych, aby zakupić je i dostarczyć kancelarii.

9. Decyzją nowych władz zakonnych po Kapitule Prowincjalnej w naszej wspólnocie pasjonistów zachodzą następujące zmiany:

O. Wojciech Adamczewski został nowym Przełożonym wspólnoty zakonnej i Proboszczem parafii.

Do wspólnoty łódzkiej przybędą: o. Krzysztof Kukliński i o. Sebastian Walak.

Z naszą wspólnotą żegnają się: o. Jerzy Słowikowski, który przechodzi do wspólnoty w Warszawie-Białołęce oraz o. Artur Kiliszek, który po zakończeniu 9-letniej kadencji proboszcza w parafii łódzkiej przechodzi do wspólnoty w Rawie Maz.

Mszę św. dziękczynną za posługę w Łodzi o. Artur Kiliszek odprawi w niedzielę 2 września o g. 13,00.

Polecajmy Bogu w modlitwie wszystkich kapłanów w nowych obszarach ich posługiwania!

Poprawiony (piątek, 27 lipca 2018 18:21)

 
Więcej artykułów…