Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-03.06.- IX Niedz. Zwykła

1. Dziękujemy wiernym za liczny udział w procesji Bożego Ciała i za okazywaną pomoc, za ofiary złożone na kwiaty do ołtarzy, za przyniesione suszone płatki kwiatów na procesję. Dziękujemy też za systematyczne przynoszenie makulatury.

2. Zapraszamy w ramach oktawy Bożego Ciała do uczestnictwa we Mszy św. o g. 18,00 połączonej z procesją eucharystyczną wokół Kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, LSO i Asystę oraz nowe osoby do wsparcia Asysty w niesieniu sztandarów. Na zakończenie oktawy w czwartek 07 czerwca poświęcenie wianków.

3. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa - po Mszach św. o g. 18,00.

4. Dziś: po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej; od g. 16,00 wymiana tajemnic; o g.17,15 różaniec św. w górnym kościele.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: o g. 18,00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz za wspólnotę Jedność Wieczernika.

6. W piątek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dzień powszedni. W piątek można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę 9 czerwca przypada święto Niepokalanego Serca Maryi.

7. Zapraszamy na film pt. "Bóg nie umarł. Światło w ciemności" 5 czerwca o g. 19,00 w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Zapisy w kancelarii i zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

9. Zapraszamy:

- W poniedziałek 11 czerwca o g. 18,00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył franciszkanin o. Józef Witko;

- Na warsztaty biblijno - turystyczne dla rodzin i osób dorosłych z wykładami biblijnymi i zwiedzaniem;

- Na pielgrzymki zagraniczne: do Lourdes i Ziemi Świętej.

Szczegóły na plakatach w gablocie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Misjonarze Klaretyni zapraszają w sobotę 9 czerwca na Jubileusz 25-lecia powstania ich parafii. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 12,00, a po niej wspólnotowy poczęstunek w ogrodach parafialnych. Serdecznie zapraszamy.

11. W niedzielę 17 czerwca po Mszy św. o g. 11,30 odbędzie się kolejny piknik parafialny z wieloma atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do licznego udziału i prosimy o upieczenie ciast przez wiernych. Dochód z pikniku przeznaczymy jako wsparcie na rehabilitację ciężko chorego ministranta Norberta.

Poprawiony (sobota, 09 czerwca 2018 19:37)

 

Ogł. Parafialne-27.05.- Niedz. Trójcy Przenajświętszej

1. W sklepiku polecamy prasę katolicką i nowe wydanie Nowego Testamentu.

2. Dzisiaj:

- o g. 10,00 Msza św. dziękczynna w 20. rocznicę święceń kapłańskich pasjonisty o. Wojciecha Adamczewskiego CP i za śp. o. Jana Wszedyrównego CP w 35. rocznicę śmierci tego budowniczego i pierwszego proboszcza naszej świątyni;

- o g. 18,00 Msza św. dziękczynna w 25. rocznicę święceń kapłańskich paulina - o. Jacka Nawalnego.

Zapraszamy wiernych do modlitwy za wspomnianych kapłanów.

Po Mszach św. w kruchcie będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty na Boże Ciało - do trzech ołtarzy i do Kościoła.

3. Ostatnia "osiedlowa majówka" - w środę 30 maja o g. 20,00 przy nowo poświęconej kamiennej figurze Matki Bożej przed klasztorem sióstr. Zapraszamy!

4. W czwartek 31 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Św. w Boże Ciało wg porządku niedzielnego - bez Mszy Św. o g. 11,30 i 13,00. Procesja eucharystyczna po Mszy Św. o g. 10,00 wyruszy tradycyjną trasą. Zapraszamy dzieci I-komunijne i rocznicowe do sypania kwiatków oraz Asystę i chętnych mężczyzn, młodzież i ministrantów do procesji.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

- W piątek nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o g. 8,00 i o g. 18,00; w I piątek zapraszamy dzieci na spowiedź św. i Mszę św. o g. 16,30.

- W sobotę po Mszy św. o g. 8,00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o g. 18,00 Msza św. w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny i Radia Maryja.

6. Od 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które odbywać się będą po Mszach św. o g. 18,00.

7. Zapraszamy na nowy film pt. "Bóg nie umarł cz.3-Światło w ciemności" we wtorek 5 czerwca o g. 19,00 w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Bilety po 12 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Ilość miejsc jest ograniczona.

8. W poniedziałek 11 czerwca o g. 18,00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył franciszkanin o. Józef Witko.

9. Zapraszamy: na warsztaty biblijno - turystyczne dla rodzin i osób dorosłych z wykładami biblijnymi i zwiedzaniem oraz na pielgrzymki zagraniczne: do Lourdes i Ziemi Świętej. Szczegóły na plakatach w gablocie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Poprawiony (sobota, 02 czerwca 2018 17:06)

 
Więcej artykułów…