Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (31.03.2013)

1.     Dziś i jutro Msze św. wg porządku niedzielnego. W Poniedziałek Wielkanocny ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na KUL.

2.     Składamy wiernym serdeczne podziękowanie za wszystkie ofiary złożone w okresie przedświątecznym i w trakcie Triduum Paschalnego, a szczególnie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.     Rozpoczęliśmy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odmawiamy ją do soboty włącznie po Mszy św. wieczornej o g. 18,00.

4.     We wtorek przypada 8. rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. Zapraszamy wiernych na Mszę Św. o g. 18,00, a po Mszy Św. na Apel Papieski.

5.     W tym tygodniu: w piątek przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy Św. o g. 8,00 i 18,00. Po Mszy Św. wieczornej adoracja pierwszopiątkowa do g. 19,00. Dla dzieci Msza Św. o g. 16,30, a spowiedź od g. 16,00; w sobotę przypada I sobota miesiąca - o g. 18,00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja. Po Mszy Św. nabożeństwo pierwszosobotnie.

6.     W przyszłą niedzielę przypada święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego wg obietnicy Pana Jezusa danej św. s. Faustynie Kowalskiej - przez stan łaski uświęcającej, komunię św. i modlitwę za Ojca św. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość odpustowa w sąsiadującej z nami parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa będzie o g. 13,00.

7.     Organizowana jest autokarowe pielgrzymka z naszej parafii na Jasną Górę: na nocne czuwanie z 2 na 3 maja. Wyjazd 2 maja o g.18,00. Powrót 3 maja ok. g. 7,00. Koszt 35 zł. Zapisy od przyszłej niedzieli w zakrystii lub kancelarii.

Poprawiony (sobota, 06 kwietnia 2013 22:43)

 

Ogłoszenia Parafialne Niedziela Palmowa (24.03.2013)

1.     Taca zbierana w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni za miesiąc marzec.

2.     Dziś poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Z racji Światowego Dnia Młodzieży dzisiaj dla młodzieży odbędzie się "Marsz dla Jezusa" z pl. Wolności do katedry. Początek marszu o g. 14,00. Dzisiaj o g. 17,15 ostatni raz w Wielkim Poście Gorzkie Żale. Od dziś do Wielkiej Środy o g. 20,00 odbywać się będą w górnym kościele rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy. Poprowadzi je ks. Piotr Stępień - wikariusz par. N.M.P. Królowej Polski.

3.     Dziś w kruchcie Kościoła przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana" rozprowadzają palemki oraz baranki cukrowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

4.     W Roku Wiary grupa modlitewna "Łaska Pana" zaprasza do przeżycia 10 - tygodniowych rekolekcji odnowienia wiary w oparciu o podręcznik oraz książki ojca Józefa Kozłowskiego. Początek w pierwszy czwartek po Wielkanocy, tj. 4 kwietnia 2013 r. o g. 19.00 w Sali Siloe. Bliższe informacje są rozdawane w kruchcie Kościoła przez przedstawicieli grupy "Łaska Pana".

5.     Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii chętne osoby do zamówienia Mszy Św. Przyjmujemy na Msze Św. gregoriańskie.

6.     W sklepiku parafialnym polecamy: tygodniki katolickie "Niedziela" i "Gość Niedzielny", nowy w ofercie tygodnik "Idziemy", książki dla dzieci i młodych z filmami religijnymi na DVD, "paschałki" - czyli świece na Liturgię Wielkiej Soboty czy stół wielkanocny oraz baranki i kartki świąteczne.

7.     Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna do środy włącznie.

8.     Zapraszamy wiernych do licznego udziału w Liturgii Triduum Paschalnego oraz do adorowania Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim:

- w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to jedyna Msza św. sprawowana w tym dniu. Po Mszy św. przeniesienie Chrystusa Eucharystycznego do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00.

- w Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii. Od  g. 9.00 - adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy przez dzieci, o g. 12.00 - Droga Krzyżowa dla dzieci; od g. 13.00 do g. 17.00 - adoracja grup parafialnych. O g. 15.00 - Koronka i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. O g. 17.00 - Droga Krzyżowa, a o g. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja przy Grobie do g. 24.00. Spowiedź w Wielki Czwartek i Wielki Piątek w g. 8.00-12.00 i 20.00-24.00. W Wielki Piątek obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy (3 posiłki, w tym jeden do syta). Wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych powinniśmy zachować także w Wielką Sobotę ze względu na post paschalny.

- w Wielką Sobotę przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od 8.00 do 18.00. Spowiedź w Wielką Sobotę od g. 8.00 do g. 18.00. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej o g. 22.00, a zakończenie procesją rezurekcyjną około północy. Na Liturgię przynosimy świece lub "paschałki".

- W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Poprawiony (niedziela, 31 marca 2013 01:14)

 
Więcej artykułów…