Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedziela Zwykła

1.     Dziś w niedzielę o g. 10,00 Msza Św. Jubileuszowa, a o g. 11,30 będą święcone tornistry najmłodszych dzieci. Zapraszamy na tę Mszę Św. wszystkich pierwszoklasistów z tornistrami, zapraszamy także rodziców, opiekunów i wychowawców. Po Mszy Św. w Sali Siloe spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców - uczestników lipcowych półkolonii parafialnych.

W tym tygodniu:

- w środę o g. 18,00 Msza Św. we wszystkich intencjach polecanych Patronce parafii oraz za Darczyńców i Budowniczych naszego Kościoła;

- w piątek o g. 18,00 Msza Św. czcicieli Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu;

- w sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. jak w dzień powszedni. Pocałowanie relikwii Krzyża Świętego po każdej Mszy Św.

2.     W przyszłą niedzielę 15 września o g. 18,00 odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci Matki Boskiej Bolesnej. Mszy Św. będzie przewodniczył bp Ireneusz Pękalski. Do licznego udziału zapraszamy wszystkich wiernych. Prosimy Rodziców o przyjście dzieci komunijnych oraz rocznicowych w strojach komunijnych. Do odpustu przygotowujemy się nowenną do M.B. Bolesnej po Mszy Św. o g. 18,00. Spotkanie obowiązkowe dla Asysty w środę po Mszy Św. o g. 18,00 w Kościele.

3.     W tym tygodniu zostały dokończone prace stolarskie przy odnawianiu siedmiu dębowych konfesjonałów. W najbliższych dniach zostaną w konfesjonałach założone specjalne podkładki dla osób spowiadających się oraz nowe siedzenia dla kapłanów. Taca zbierana za tydzień będzie przeznaczona na pokrycie kosztów tych prac tapicerskich.  

4.     Organizujemy pielgrzymkę autokarową w sobotę 21 września do Krakowa-Łagiewnik: do nowego sanktuarium bł. Jana Pawła II oraz do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i do grobu św. s. Faustyny Kowalskiej . Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd o g. 5,00.

5.     Intencje Mszy Św. na rok 2014 będzie można rezerwować w nowym kalendarzu mszalnym od poniedziałku 16 września w kancelarii parafialnej czynnej od pon. do pt. w g. 15,00-17,00, a w sob. w g. 10,00-12,00.

6.     Po przerwie wakacyjnej zapraszają do formacji następujące grupy:

- zespół kameralno-instrumentalny - próby śpiewu we wtorek o g. 19.00 w Sali na II piętrze;

- chór parafialny "Passio" - próby śpiewu w czwartek o g. 18.30 w Sali na II piętrze;

- grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana" - spotkanie w czwartek o g. 19.00 w Sali Siloe;

- Wspólnota Niewolnic Jezusa i Maryji - najbliższa  sobota po Mszy Św. o g. 8,00 w Sali Odczytów.

- Domowy Kościół - rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie - zaprasza małżeństwa sakramentalne do istniejącego Kręgu przy naszej parafii.

Bliższe informacje na plakacie w sklepiku parafialnym oraz w zakrystii.

7.     Parafialny  zespół CARITAS wydaje odzież dla osób potrzebujących  we wtorki w g. 14,00-16,00 i uprzejmie prosi o przynoszenie czystej bielizny do wydawania innym oraz dziękuje wszystkim osobom, jakie do tej pory włączyły się w akcję "TORNISTER", która ma na celu przekazanie potrzebującym dzieciom wyprawki na nowy rok szkolny Chętne osoby mogą jeszcze przynieść dowolną sumę pieniędzy ofiarowaną na ten cel do zakrystii i kancelarii. Dziękujemy także za przynoszoną systematycznie makulaturę do niebieskich pojemników, z której dochód jest przeznaczany na misje w Sudanie.

8.     Rodziców dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na obowiązkowe zebrania po Mszy Św. o g. 11,30, tj. rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej  3 - w niedzielę 22 września, a rodziców dzieci ze Szkoły Muzycznej i Szkoły Społecznej nr 4 - w niedzielę 29 września.

9.     Kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów kl. III gimnazjum zapraszamy do zapisów na tegoroczny kurs przygotowania w naszej świątyni. Zapisy w zakrystii i kancelarii od 16 do 29 września. Uroczyste rozpoczęcie kursu z wręczeniem indeksów w pierwszą niedzielę października, tj. 6 października w czasie Mszy Św. o g. 13,00. Na Msze Św. zapraszamy też rodziców kandydatów do bierzmowania.

10.     W sklepiku parafialnym polecamy tygodniki katolickie: "Niedzielę", "Gościa Niedzielnego", "Idziemy" oraz kalendarze papieskie na rok 2014 - ścienne i kieszonkowe.

11.     W czasie wakacji nastąpiły zmiany personalne w naszych wspólnotach zakonnych: We wspólnocie Zakonnej Pasjonistów na miejsce o. Pawła Wójcika, który przeszedł do placówki w Przasnyszu przybył o. Wojciech Kowalczyk, a we wspólnocie Sióstr Misjonarek św. Rodziny na miejsce s. Lilianny nową przełożoną jest s. Paula, zaś na miejsce s. Dariuszy nową zakrystianką jest s. Edmunda. We wspólnocie sióstr jest także s. Faustyna - katechetka. Życzymy wszystkim wymienionym osobom nieustannej opieki Matki Najświętszej i obfitego błogosławieństwa Bożego na każdy dzień posługiwania.

12.     Komunikaty:      

- Kuria Metropolitalna Łódzka serdecznie zaprasza na kolejne "Dialogi w Katedrze" prowadzone z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, Metropolitą Łódzkim. Odbędą się one w piątek 13 września br. o godz. 1930 w Archikatedrze Łódzkiej. Tematem spotkania jest "Wiara i wychowanie".

- Kuria Metropolitalna Łódzka zaprasza na siódmą konferencję poświęconą problematyce Soboru Watykańskiego II. Zostanie ona wygłoszona w Archikatedrze Łódzkiej w niedzielę 15 września br., podczas Mszy Św. o g. 12,30. Konferencję nt. "Nowość nauki o Objawieniu zawartej w Konstytucji Soboru Watykańskiego II Dei Verbum" wygłosi ks. dr Mariusz Rucki, prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

- W parafii pw. Miłosierdzia Bożego rozpoczynają się zapisy na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz do Centrum Językowo-Szkoleniowego. Zapisy i zajęcia odbywać się będą w budynku Ośrodka Sportowego Szkół przy ul. Wici 45.

- Wydział Duszpasterstwa Rodzin organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 19 do 30 października połączoną ze spotkaniem z Ojcem Świętym w ramach pielgrzymki Rodzin do Rzymu. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Poprawiony (sobota, 14 września 2013 20:46)

 

Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła

1.     Dziś od g. 16,15 w Sali Siloe spotkanie dla czcicieli różańca św. O g. 17,15 różaniec św. w górnym Kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy chętne osoby do modlitwy. Od dzisiaj powracamy do przedwakacyjnego rozkładu Mszy Św. W niedzielę nie jest już odprawiana Msza Św. o g. 20,00, natomiast jest znów Msza Św. o g. 13,00. W dni powszednie odprawiane są Msze Św. rano: o g. 6,30; 7,00; 7,30; 8,00; a po południu: o g. 17,30 i 18,00.

2.     W  tym tygodniu:

- w poniedziałek o g. 8,00 Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego;

- w czwartek o g. 18,00 Msza Św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za grupę Jedność Wieczernika;

- w piątek przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy Św. o g. 8,00 i 18,00. Po Mszy Św. wieczornej adoracja pierwszopiątkowa. Dla dzieci od g. 16,15 - spowiedź, o g. 16,30 - Msza Św;

- w sobotę o g. 18,00 Msza Św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kościoła i Radia Maryja. Po Mszy Św. wieczornej adoracja pierwszosobotnia wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

3.     W przyszłą niedzielę o g. 10,00 Msza Św. Jubileuszowa , a o g. 11,30 będą święcone tornistry najmłodszych dzieci. Zapraszamy na tę Mszę Św. wszystkich pierwszoklasistów z tornistrami, zapraszamy także rodziców, opiekunów i wychowawców. Po Mszy Św. w Sali Siloe spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców - uczestników lipcowych półkolonii parafialnych.

4.     W sklepiku parafialnym polecamy tygodniki katolickie: "Niedzielę", "Gościa Niedzielnego", "Idziemy" oraz liczne i ciekawe książki.

5.     Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana" po wakacjach wznawia swą działalność i zaprasza wszystkich chętnych na spotkania formacyjne przy stole Słowa Bożego, które odbywają się w każdy czwartek o g. 19.00 w Sali Siloe.

6.     W czasie wakacji zostały wykonane prace przy odnawianiu siedmiu dębowych konfesjonałów. W tym tygodniu zostaną jeszcze wymienione w konfesjonałach klęczniki i siedziska dla spowiadających kapłanów. Dziękujemy wiernym na złożone ofiary na prace remontowe w Kościele. Dziękujemy także za przynoszoną systematycznie makulaturę do niebieskich pojemników, z której dochód jest przeznaczany na misje w Sudanie.

7.     Parafialny zespół CARITAS kontynuuje akcję "TORNISTER", która ma na celu przekazanie potrzebującym dzieciom wyprawki na nowy rok szkolny. Liczba dzieci potrzebujących pomocy jest w tym roku większa. Chętne osoby mogą jeszcze przynieść do kancelarii dowolną sumę pieniędzy ofiarowaną na ten cel. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które do tej pory tak licznie włączyły się materialnie i duchowo przez modlitwę w tę charytatywną pomoc.

8.     W niedzielę 15 września o g. 18,00 odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci Matki Boskiej Bolesnej. Mszy Św. będzie przewodniczył bp Ireneusz Pękalski. Do odpustu przygotowujemy się od piątku po Mszy Św. o g. 18,00 nowenną do Patronki naszej parafii. Spotkanie obowiązkowe dla Asysty i dla chętnych osób w związku z odpustem odbędzie się w najbliższą środę po Mszy Św. o g. 18,00 w Kościele.

9.     Komunikaty: W parafii pw. Miłosierdzia Bożego rozpoczynają się zapisy na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku powołanego przez Fundację Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II oraz do Centrum Językowo-Szkoleniowego, które rozpoczyna działalność 23 września br. Zapisy i zajęcia odbywać się będą w budynku Ośrodka Sportowego Szkół przy ul. Wici 45. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

10.     W czasie wakacji nastąpiły zmiany personalne w naszych wspólnotach zakonnych: We wspólnocie Zakonnej Pasjonistów na miejsce o. Pawła Wójcika, który przeszedł do placówki w Przasnyszu przybył o. Wojciech Kowalczyk, a we wspólnocie Sióstr Misjonarek św. Rodziny na miejsce s. Lilianny nową przełożoną jest s. Paula, zaś na miejsce s. Dariuszy nową zakrystianką jest s. Edmunda. We wspólnocie sióstr jest także s. Faustyna - katechetka. Życzymy wszystkim wymienionym osobom nieustannej opieki Matki Najświętszej, a nowoprzybyłym obfitego błogosławieństwa Bożego na każdy dzień posługiwania w naszej parafii.

Poprawiony (sobota, 14 września 2013 20:46)

 
Więcej artykułów…