Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne XII Niedziela Zwykła (23.06.2013)

1.     Dziś w niedzielę o g. 11,30 Mszę Św. prymicyjną odprawią nowo wyświęceni kapłani pasjoniści - o. Łukasz i o. Yura, a w g. od 14,00 do g. 18,00 organizujemy kolejny Piknik Parafialny na placu obok figurki Matki Bożej. Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny. Dochód z pikniku przeznaczamy na nasze parafialne półkolonie letnie dla dzieci. Półkolonie parafialne dla dzieci i młodzieży organizujemy w dniach od 1 do 5 lipca br. Zapisy na zebraniu dziś po Mszy Św. o g. 11,30 i podczas pikniku.

2.     W poniedziałek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Odpust parafialny na Złotnie o g. 18,00. W czwartek swoje imieniny obchodzi arcybiskup senior Władysław Ziółek, w piątek biskup Ireneusz Pękalski. W czwartek 27 czerwca przypada  wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Odpust w parafii przy ul. Chochoła o g. 18,00. W sobotę przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. jak w dzień powszedni. Msza Św. o g. 18,00 będzie sprawowana w intencji współbraci zakonnych: o. Piotra Sobóla, o. Piotra Sułkowskiego i o. Pawła Wójcika. Serdecznie zapraszamy wiernych do modlitwy. W sobotę taca zbierana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3.     W piątek 28 czerwca zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy nauczycieli, katechetów, dzieci i młodzież na Mszę Św. o g. 8,00. Zachęcamy do spowiedzi św.

4.     Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii osoby chętne do zamówienia Mszy Św. Przyjmujemy na Msze Św. gregoriańskie. Zachęcamy wiernych do rezerwowania Mszy Św. jubileuszowych odprawianych zawsze w drugą niedzielę miesiąca o g. 10,00 z racji rocznic sakramentu małżeństwa, urodzin czy imienin.

5.     Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane po Mszy Św. o g. 18,00.

6.     Organizujemy wyjazd autokarowy: w sobotę 6 lipca do Świebodzina, gdzie znajduje się największa figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz do Poznania. Wyjazd o g. 4,00. Wpłaty i zapisy w środę o g. 19,00 w salce obok kancelarii.

7.     W sklepiku parafialnym polecamy tygodniki katolickie: "Niedzielę", "Gościa Niedzielnego", "Idziemy" oraz liczne i ciekawe książki. W kiosku są także zdjęcia z sakramentu bierzmowania oraz zdjęcia dywanu kwiatowego.

8.     Parafialny zespół CARITAS kontynuuje akcję "TORNISTER", która ma na celu przekazanie potrzebującym dzieciom wyprawki na nowy rok szkolny. Chętne osoby mogą pod obrazem Jezusa Miłosiernego obok prezbiterium pobrać "kolorowe kartki", na których wyszczególnione są potrzebne artykuły szkolne i podręczniki. Zakupione artykuły możemy przekazywać do kancelarii do 30 lipca br.

9.     Komunikat: Wakacyjne nauki przedmałżeńskie odbywać się będą się od 16 lipca w Centrum Służby Rodzinie przy ul. Broniewskiego 1a. Szczegóły na plakacie w gablocie. Parafia Misjonarzy Klaretynów organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod koniec listopada. Bliższe informacje w zakrystii.

10.     Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny cykl Mszy Św., tj. w dni powszednie Msze Św. o g. 6,30, 8,00, 17,30 i 18,00. Od pierwszej niedzieli lipca do końca sierpnia w niedziele nie będzie odprawiana Msza Św. o g. 13,00, a będzie za to dodatkowa Msza Św. o g. 20,00. Pozostałe Msze Św. w niedzielę bez zmian.

11.     Wszystkim osobom udającym się w najbliższym czasie na wyjazdy urlopowe życzymy bezpiecznej drogi, dobrego i miłego wypoczynku oraz przypominamy o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Mszy Św. Szczególnie prosimy Rodziców o udział we Mszy Św. w wakacje przez dzieci i młodzież. Przypominamy także  wiernym o przychodzeniu na modlitwę w świątyni, zwłaszcza w dni upalne, w odpowiednim stroju, tak aby uszanować sakralny charakter domu Bożego. Dziękujemy wiernym za zrozumienie i szacunek do miejsca świętego.

Poprawiony (niedziela, 30 czerwca 2013 09:23)

 

Ogłoszenia Parafialne XI Niedziela Zwykła (16.06.2013)

1.     W piątek 21 czerwca po Mszy Św. wieczornej ok. g. 18,45 odbędzie się w Kościele projekcja filmu fabularnego pt."October Baby" opowiadającego o losach młodej dziewczyny, która nie miała przyjść na świat. Jako 19-latka chce poznać prawdziwą historię swego życia. Jest to poruszający film o potrzebie przebaczenia i miłości w życiu. Przed projekcją filmu wprowadzanie wygłosi ks. Robert Jaśpiński z Centrum Służby Rodzinie i Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

2.     Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii osoby chętne do zamówienia Mszy Św. Przyjmujemy na Msze Św. gregoriańskie.

3.     Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane po Mszy Św. o g. 18,00.

4.     Organizujemy wyjazdy autokarowe:

- w sobotę 22 czerwca do Częstochowy na Ogólnopolskie Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych z p. Madzią Buczek. Wyjazd w sobotę o g. 7,30 sprzed Kościoła.

- druga pielgrzymka odbędzie się w sobotę 6 lipca do Poznania oraz do Świebodzina, gdzie znajduje się największa figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wyjazd o g. 4,00. Zapisy  w zakrystii lub kancelarii. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

5.     W sklepiku parafialnym polecamy tygodniki katolickie: "Niedzielę", "Gościa Niedzielnego", "Idziemy" oraz liczne i ciekawe książki. W kiosku są także zdjęcia z sakramentu bierzmowania oraz zdjęcia dywanu kwiatowego.

6.     W niedzielę 23 czerwca o g. 11,30 Mszę Św. prymicyjną odprawią nowo wyświęceni kapłani pasjoniści - o. Łukasz i o. Yura, a w g. od 14,00 do g. 18,00 organizujemy kolejny Piknik Parafialny na placu obok figurki Matki Bożej. Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny. Dochód z pikniku przeznaczamy na nasze parafialne półkolonie letnie dla dzieci. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć nasz festyn, np. upieczeniem ciasta lub sponsorowaniem różnego rodzaju upominków i fantów, typu: książki, długopisy, maskotki itd. zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Wierni, którzy włączą się w organizację pikniku poprzez upieczenie ciasta, prosimy o przyniesienie go na piknik lub dzień wcześniej - w sobotę do zakrystii.

7.     Półkolonie parafialne dla dzieci i młodzieży organizujemy w dniach od 1 do 5 lipca br. Zapisy na zebraniu dziś po Mszy Św. o g. 11,30 i podczas pikniku.

8.     W imieniu Pani Marii Kaczorowskiej, naszej parafianki, z którą realizujemy wspólnie program "Zaprzyjaźnij się z przyrodą", serdecznie zapraszamy na ?najsmaczniejsze wydarzenie w naszym regionie". Dziś, na rynku Manufaktury odbywają się Smaki Ziemi Łódzkiej. Odwiedzający mają możliwość degustacji potraw kuchni regionalnej przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, a także uczestniczyć w jarmarku rękodzieła artystycznego i występach zespołów ludowych. Smaki Ziemi Łódzkiej trwają dziś, do godziny 21,00.

9.     Komunikat: Wakacyjne nauki przedmałżeńskie odbywać się będą się od 16 lipca w Centrum Służby Rodzinie przy ul. Broniewskiego 1a. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Poprawiony (niedziela, 23 czerwca 2013 07:44)

 
Więcej artykułów…