Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego (12.05.2013)

1.     Dziś podczas Mszy Św. o g. 10,00 i 13,00 w naszej świątyni odbywają się uroczystości I Komunii Św.

2.     Zapraszamy wiernych do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych odprawianych po Mszy Św. o g. 18,00. Najbliższa osiedlowa majówka odbędzie się w środę 15 maja o g. 20,00 między bl. 263 a Osiedlem Kaczeńcowa.

3.     Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii osoby chętne do zamówienia Mszy Św. Dziękujemy wiernym za sponsorowanie obiadów dla dzieci w miesiącu maju.

4.     Organizowane  są wyjazdy autokarowe:

- na ogólnopolskie spotkanie Grup Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze w sobotę 18 maja; koszt 35 zł; zapisy w zakrystii;

- na Ogólnopolski Marsz w Obronie Mediów w niedzielę 19 maja w Warszawie. Bliższe informacje na plakatach w gablocie.

5.     W tym tygodniu:

- od  środy na placu obok figurki M. Bożej będą wystawione nowe pojemniki na makulaturę na budowę studni i na misje w Sudanie;

- w czwartek o g. 18,00 Msza Św. R.M.P.M.; w tym dniu przypada też wspomnienie św. Andrzeja Boboli - męczennika, Patrona Polski.

- w sobotę o g. 20,00 w parafii Misjonarzy Klaretynów modlitewne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Św.

6.     W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej nowenną do Ducha Św. odmawianą po Mszy Św. wieczornej. Także za tydzień - 19 maja o godz. 11.30 sprawowana będzie Msza Święta Rocznicowa dla dzieci I-Komunijnych z 2012 r.

7.     W sklepiku parafialnym polecamy tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny", "Idziemy" oraz ciekawe książki z filmami. W dzisiejszym łódzkim wydaniu "Niedzieli" polecamy kolejny artykuł o programie "Zaprzyjaźnij się z przyrodą", a za tydzień ukaże się artykuł o uroczystości 90. rocznicy Pasjonistów w Polsce przeżywanej w naszej świątyni.

8.     Przypominamy, że na naszej stronie internetowej można odsłuchać zapisu Mszy Św. wraz z homilią ks. bpa I. Pękalskiego oraz nagranie "Rozmów niedokończonych" nt. charyzmatu pasjonistów z racji Jubileuszu 90. rocznicy przybycia Pasjonistów do Polski. W kiosku parafialnym jest album ze zdjęciami z tych uroczystości, które można zamówić.

9.     Od niedzieli 19 maja do 26 maja będziemy przeżywać Tydzień Pamięci o o. Janie Wszędyrównym z racji 30. Rocznicy Jego śmierci. Uroczyste Msze Św. w niedziele: 19 i 26 maja o g. 18,00 będą sprawowane pod przewodnictwem J.E. księży biskupów. Bliższe informacje na ulotkach rozdawanych lub wyłożonych w kruchcie kościoła.    

10.     Komunikaty z Kurii:

- W sobotę 1 czerwca odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

- Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się XX Łódzkie Dni Rodziny. QW programie m.in.: 19 maja - festyn w parku na Zdrowiu; 23 maja o g. 12.00 - Uroczysta Gala w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej; 26 maja - pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Św. Maksymiliana w Pabianicach. Podczas Mszy św. małżeństwa przeżywające jubileusz odnowią przyrzeczenia. Druki zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii.

- Piąta już konferencja poświęcona problematyce Soboru Watykańskiego II odbędzie się w archikatedrze łódzkiej 19 maja o g. 14.00. Konferencję wygłosi ks. prof. Jan Wolski.

- Dla Kościoła w Polsce zostało zatwierdzone nowe święto - Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzone w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W tym roku jego celebracja wypada w czwartek 23 maja. To święto ma być inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

Poprawiony (niedziela, 19 maja 2013 09:14)

 

Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocna (05.05.2013)

1.     Dziś o g. 10,00 Msza Św. w intencji maturzystów; o g. 11,30 Msza Św. z odnowieniem przyrzeczeń dzieci I-komunijnych, o g. 13,00 Msza Św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, o g. 16,15 w Sali Siloe wymiana tajemnic różańcowych, o g. 17,15 różaniec w górnym Kościele, a o g. 18,00 Msza Św. w intencji kółek różańcowych.

2.     Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii osoby chętne do zamówienia Mszy Św. W tym tygodniu mamy wolne intencje Mszy Św. w godzinach porannych.

3.     Zapraszamy wiernych do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych odprawianych po Mszy Św. o g. 18,00.

4.     Tradycyjnie w majowe środy kontynuujemy "osiedlowe majówki". Najbliższa - w środę 8 maja o g. 20,00 przy budynku Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki. Prosimy wiernych o przygotowanie kwiatów i ołtarza pod obraz Matki Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa w majówce mieszkańców pobliskich bloków, a szczególnie dzieci i młodzież.

5.     W dni powszednie po Mszy Św. o g. 8,00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmawiamy różaniec św. w intencji Ojczyzny, Kościoła i naszych rodzin.

6.     W tym tygodniu:

- w środę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława - biskupa i męczennika. Msza Św. o g. 18,00 z homilią. Jest to równocześnie comiesięczna Msza Św. we wszystkich intencjach polecanych Patronce parafii oraz za Darczyńców i Budowniczych naszej świątyni.

- w piątek o g. 18,00 Msza Św. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego.

- w sobotę o g. 8,00 Msza Św. i spotkanie w Sali Odczytów dla grupy Niewolnic Jezusa i Maryi.

7.     W sklepiku parafialnym polecamy tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny", "Idziemy" oraz ciekawe książki z filmami m.in. jako pamiątki na I Komunię św.

8.     W naszej świątyni w przyszłą niedzielę 12 maja w czasie Mszy Św. o g. 10,00 i 13,00 odbędą się uroczystości I Komunii św. dla dwóch grup dzieci.

9.     Wspólnota osób niepełnosprawnych "Radość i Krzyż" organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium M. B. Licheńskiej. Wyjazd sprzed kościoła 11 maja br. o g. 5,40, powrót między g. 18,00 a 19,00. Osoby chętne, które chciałyby się dołączyć do tej grupy pielgrzymkowej, zapraszamy do zakrystii - do o. Piotra Sułkowskiego.

10.     Przypominamy, że na naszej stronie internetowej można odsłuchać zapisu Mszy Św. wraz z homilią ks. bpa I. Pękalskiego oraz nagranie "Rozmów niedokończonych" nt. charyzmatu pasjonistów z racji Jubileuszu 90. rocznicy przybycia pasjonistów do Polski. W kruchcie Kościoła trwa wystawa pamiątkowych zdjęć, a w kiosku parafialnym jest specjalny album ze zdjęciami z tych uroczystości, które można zamówić.

11.     Nasza parafia organizuje w dniach od 21 lipca do 3 sierpnia wyjazd wakacyjny w Tatry dla miłośników górskich wycieczek. Oferta skierowana jest dla dzieci starszych - piąta i szósta klasa szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Zapisy i informacje w zakrystii.

12.     Od niedzieli 19 maja do 26 maja będziemy przeżywać Tydzień Pamięci o o. Janie Wszędyrównym z racji 30. Rocznicy Jego śmierci. Obie uroczyste Msze Św. w niedziele: 19 i 26 maja o g. 18,00 będą sprawowane pod przewodnictwem J.E. księży biskupów pomocniczych archidiecezji łódzkiej.

Poprawiony (sobota, 11 maja 2013 20:34)

 
Więcej artykułów…