Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2013)

1.     Zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału w pasyjnych nabożeństwach wielkopostnych: w niedziele o g. 17,15 - Gorzkie Żale; w piątki Droga Krzyżowa: o g. 16,30 - dla dzieci, o g. 17,15 - dla dorosłych, o g. 20,00 - prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym z opisem Męki Pańskiej według bł. Anny Katarzyny Emmerich - na podstawie którego nakręcono film "Pasja".

2.     Dziś o g. 10,00 Msza Św. Jubileuszowa w intencji Jubilatów i Solenizantów z danego miesiąca. Zachęcamy wiernych do podawania intencji na te wyjątkowe Msze Św. odprawiane w każdą drugą niedzielę miesiąca.

3.     Rekolekcje wielkopostne będą trwały do środy 13 III. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Św. z nauką dla dorosłych: o g. 9,00 - dla osób starszych i samotnych, a o g. 18,00 - dla małżonków i rodziców. Dla dzieci i młodzieży o g. 10,30 - kl. I-III, o g. 12,00 - kl. IV-VI i o g. 13,30 - młodzież ponadgimnazjalna. Rekolekcje prowadzi o. Andrzej Jakimiak - pasjonista i nasi klerycy z seminarium z Warszawy.

Przed Mszą Św. o g. 9,00 od g. 8,30 będziemy odmawiać różaniec w intencji rekolekcji. We wtorek podczas Mszy Św. o g. 9,00 będziemy się modlić szczególnie za cierpiących i zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, w środę podczas Mszy Św. o g. 9,00 pomodlimy się za Darczyńców i Budowniczych świątyni oraz uczestników rekolekcji, a o g.18,00 Msza Św. będzie sprawowana we wszystkich intencjach polecanych Patronce parafii M.B.Bolesnej. Prosimy wiernych o przynoszenie swoich intencji spisanych na kartce.

4.     Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii chętne osoby do zamówienia Mszy Św. Przyjmujemy na Msze Św. gregoriańskie.

5.     W sklepiku parafialnym polecamy: tygodniki katolickie "Niedziela" i "Gość Niedzielny", nowy w ofercie tygodnik "Idziemy", dla dzieci i młodych "Anioł Stróż z płytą CD", a także ciekawe pozycje książkowe z filmami religijnymi na DVD.

6.     W tym tygodniu:

- w piątek 15 marca o g. 18,00 Msza Św. w intencji licznych owoców beatyfikacji Jana Pawła II i o rychłą jego kanonizację;

- w sobotę 16 marca po Mszy Św. o g. 8,00 spotkanie formacyjne dla grupy Niewolnic Jezusa i Maryi.

7.    Informujemy, że kolejna zbiórka zbiórka makulatury do kontenera przy figurce Matki Bożej odbędzie się - tradycyjnie - w trzeci weekend miesiąca, czyli  w dn. 15-17 marca 2013 r. (piątek, sobota, niedziela). Prosimy wiernych o przynoszenie makulatury związanej sznurkiem. Dochód ze zbiórki makulatury przeznaczamy na budowę studni i na misje w Sudanie.

8.     Organizujemy wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej wystawiane w sobotę 16 marca o g. 19,00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Wyjazd o g. 15,00. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii. To tzw. "misterium poznańskie" jest wystawione po raz drugi w Warszawie i ogląda je w ciszy kilkadziesiąt tysięcy osób. Przygotowuje je profesjonalny zespół, który dostarcza głębokich przeżyć związanych z inscenizowaną opowieścią o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Czas trwania Misterium ok. 80 minut. Powrót do Łodzi ok. g. 24,00. Są jeszcze wolne miejsca.

9.     Organizujemy pielgrzymkę do Włoch w dn. 24.06 - 02.07.2013 r. w ramach archidiecezjalnej pielgrzymki, która przewiduje m.in. Msze Św. przy Grobie bł. Jana Pawła II oraz w Bazylice Św. Piotra z uroczystością wręczenia paliusza ks. abpowi Markowi Jędraszewskiemu. Koszt 9-dniowego wyjazdu wynosi 1 930 zł. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii.

Poprawiony (sobota, 16 marca 2013 17:23)

 

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkiego Postu (03.03.2013)

1.     Zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału w pasyjnych nabożeństwach wielkopostnych: w niedziele o g. 17,15 - Gorzkie Żale; w piątki Droga Krzyżowa: o g. 16,30 - dla dzieci, o g. 17,15 - dla dorosłych, o g. 20,00 - prowadzona przez młodzież.

2.     W czasie Wielkiego Postu w dni powszednie po Mszy Św. o g. 8,00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie modlimy się na różańcu św. Koronką do 7 Boleści Matki Bożej o dary Ducha Św. dla kardynałów mających wybrać następcę św. Piotra oraz za naszą parafię, rodziny i Ojczyznę.

3.     Dzisiejsza zbiórka ofiar na tacę służy na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni za miesiąc luty. Po Mszy Św. o g. 11,30 w Sali Siloe spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi; o g. 13,00 Msza Św. dla kandydatów do bierzmowania i spotkanie formacyjne; od g. 16,30 w Sali Siloe wymiana tajemnic dla czcicieli różańca św.

4.     Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii chętne osoby do zamówienia Mszy Św. W tym tygodniu są wolne intencje w godzinach porannych. Przyjmujemy na Msze Św. gregoriańskie.

5.     W sklepiku parafialnym polecamy: tygodniki katolickie "Niedziela" i "Gość Niedzielny", nowy w ofercie tygodnik -Idziemy"; dla dzieci i młodych "Mały Gość Niedzielny", a także ciekawe pozycje książkowe z filmami religijnymi na DVD oraz książki i płyty ks. Marka Chrzanowskiego ze Zgromadzenia Księży Orionistów z wieczoru pasyjnego.

6.     W tym tygodniu: w piątek 8 marca o g. 8,00 Msza Św. w intencji Kobiet z racji Ich Święta, a o g. 18,00 Msza Św. czcicieli Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu; w sobotę 9 marca o g. 18,00 Msza Św., której będzie przewodniczył ks. bp Adam Lepa. W tym dniu nasz kościół staje się łódzkim kościołem stacyjnym. Za udział we Mszy Św. o g. 18,00 w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.

7.     Za tydzień w niedzielę początek wielkopostnych rekolekcji. Nauki w niedzielę podczas każdej Mszy Św. Dla dorosłych - od 11 do 13 marca, czyli od poniedziałku do środy o g. 9,00 i 18,00. Dla dzieci i młodzieży - od 11 do 13 marca o g. 10,30 - kl. I-III, o g. 12,00 - kl. IV-VI i o g. 13,30 - młodzież ponadgimnazjalna. Rekolekcje poprowadzi o. Andrzej Jakimiak - pasjonista i nasi klerycy z seminarium z Warszawy.

8.     Za tydzień w niedzielę o g. 10,00 Msza Św. Jubileuszowa w intencji Jubilatów i Solenizantów z danego miesiąca. Zachęcamy wiernych do podawania intencji na te wyjątkowe Msze św. odprawiane w każdą drugą niedzielę miesiąca.

9.     Składamy podziękowanie wiernym za przyniesioną dodatkowo makulaturę na misje do kontenera przy figurce M. Bożej oraz za wpłaty na obiady dla dzieci na miesiąc marzec. Zbiórka makulatury będzie także w dn. 15-17 marca, jak w każdy trzeci weekend m-ca.

10.     Organizujemy wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej wystawiane w sobotę 16 marca o g. 19,00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Wyjazd o g. 15,00. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii. To tzw. "misterium poznańskie" jest wystawione po raz drugi w Warszawie i ogląda je w ciszy kilkadziesiąt tysięcy osób. Przygotowuje je profesjonalny zespół, który dostarcza głębokich przeżyć związanych z inscenizowaną opowieścią o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Czas trwania Misterium ok. 80 minut. Powrót do Łodzi ok. g. 24,00.

Poprawiony (niedziela, 10 marca 2013 09:27)

 
Więcej artykułów…