Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Zwykła (27.01.2013)

1.     Dziś  po Mszy Św. o g. 10,00 program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka,  po Mszy Św. o g. 11,30 śpiew kolęd w wykonaniu Zespołu Szkół Muzycznych, a po Mszy Św. o g. 18,00 śpiew kolęd w wykonaniu chóru nauczycielskiego.

2.     Dziś  po Mszy Św. o g. 11,30 w Sali Siloe zebranie informacyjne dla rodziców i dzieci, które chcą zapisać się na półzimowiska organizowane przy naszej parafii w drugim tygodniu ferii zimowych, tj. od 18 do 22 lutego br.

3.     W tym tygodniu:

- codziennie po Mszy Św. o g. 8,00 będziemy modlić się na różańcu św. w intencji Ojczyzny, parafii i naszych rodzin.

- w poniedziałek o g. 18,00 Msza Św. imieninowa naszego współbrata o. prof. Tomasza Gałkowskiego CP;

- w piątek przypada I piątek miesiąca; nabożeństwo po Mszy Św. o g. 8,00 i 18,00; po Mszy Św. adoracja pierwszopiątkowa; dla dzieci Msza Św. o g. 16,30, a spowiedź od g. 16,00;

- w sobotę przypada I sobota miesiąca, o g. 18,00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja, a po Mszy Św. nabożeństwo pierwszosobotnie.

4.     W sobotę  2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Jest to też Światowy Dzień Modlitw za Osoby Konsekrowane. W tym dniu do świątyni przychodzimy ze świecami - gromnicami. Msze Św. będą sprawowane jak w dzień powszedni, z dodatkową Mszą Św. o g. 10,00. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

5.     Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Zachęcamy osoby nieobecne podczas kolędy, aby zgłaszały się do zakrystii lub do kancelarii w celu ustalenia w tym tygodniu dogodnego terminu wizyty duszpasterskiej.  

6.     Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii chętne osoby do zamówienia Mszy Św. na bieżący rok. Szczególnie polecamy comiesięczne Msze Św. Jubileuszowe. Przyjmujemy też na Msze Św. gregoriańskie.

7.     W sklepiku parafialnym polecamy: tygodniki katolickie - "Niedziela" i "Gość Niedzielny" z filmem "Ludzie Boga", pismo "Oremus" z czytaniami bliblijnymi i komentarzami do nich na każdy dzień, miesięcznik dla dzieci i młodych "Mały Gość Niedzielny" oraz świece - gromnice.

8.     W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Św. będzie zaprezentowane wiernym sprawozdanie końcoworoczne i pokolędowe. Taca zbierana za tydzień będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni za miesiąc styczeń.

9.     W przyszłą niedzielę o g. 10,00 Msza Św. w 50. rocznicę święceń kapłańskich naszego współbrata pasjonisty o. Leonarda Załogi CP, która kilka lata pracował w naszej parafii.                     

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 11,30 w Sali Siloe spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi; o g. 13,00 Msza Św. dla kandydatów do bierzmowania i po niej spotkanie formacyjne; od g. 16,30 w Sali Siloe spotkanie dla czcicieli różańca św., a o g. 17,15 różaniec w górnym Kościele.

10.     Organizowane są pielgrzymki zagraniczne: w lutym - rekolekcje postu i modlitwy w Szkole Królowej Pokoju w Medziugorie oraz w kwietniu - pielgrzymka zagraniczna po sanktuariach maryjnych w Europie. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

Poprawiony (sobota, 02 lutego 2013 22:44)

 

Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Zwykła (20.01.2013)

1.     W piątek 18 stycznia w całym kościele rozpoczęła się Oktawa Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech nasz udział w eucharystii i osobista modlitwa będą skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu.

2.     Dziś po Mszach Św. zbiórka ofiar na łódzkie Centrum Studiów im. bł. Jana Pawła II.

Dziś o g. 18,00 Msza Św. imieninowa naszego współbrata o. Sebastiana Walaka CP.

3.     Jeszcze dziś na placu obok figurki M. Bożej jest wystawiony kontener na makulaturę. W tym roku makulaturę nadal będziemy zbierać w trzeci piątek i sobotę miesiąca. Dochód ze zbiórki makulatury przeznaczamy na budowę studni i na misje w Sudanie.

4.     Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie kapłanów i za złożone ofiary przeznaczone na sfinansowanie zakupu nowych brakujących ławek do świątyni i na dalsze prace remontowe. Zachęcamy osoby nieobecne podczas kolędy, aby zgłaszały się do zakrystii lub do kancelarii w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty duszpasterskiej.  

5.     W tym tygodniu po Mszy Św. o g. 8,00 będziemy modlić się na różańcu św., by podziękować Bogu za dar kolędy i prosić o jej trwałe owoce w naszych domach i rodzinach.

6.     W tym tygodniu:

- w poniedziałek, 21 stycznia - przypada Dzień Babci, a we wtorek - Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych Babciach i Dziadkach - zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie nie tylko serdeczna pamięć, ale też modlitwa i ofiarowana za nich Komunia Św.;

- w czwartek o g. 19,00 w Sali Siloe spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym;

- w piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła (Msze Św. jak w dzień powszedni), a po Mszy Św. o g. 18,00 adoracja Najświętszego Sakramentu wg wzorca z Medziugorie z Sanktuarium Królowej Pokoju. W piątek z racji Roku Wiary możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przez uczestnictwo we Mszy św. i odmówienie Wyznania Wiary.

7.     Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii chętne osoby do zamówienia Mszy Św. na bieżący rok. Szczególnie polecamy comiesięczne Msze Św. Jubileuszowe w intencji Jubilatów i Solenizantów z danego miesiąca. Przyjmujemy też na Msze Św. gregoriańskie.

8.     W sklepiku parafialnym polecamy: tygodniki katolickie: "Niedziela" i "Gość Niedzielny", dla dzieci i młodych "Mały Gość Niedzielny" oraz świece gromnice.

9.     W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Św. będzie zaprezentowane wiernym sprawozdanie końcoworoczne i pokolędowe.

10.     W przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy Św. o g. 10,00 odbędzie się program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka, a po Mszy Św. o g. 11,30 w Sali Siloe zebranie informacyjne dla rodziców i dzieci, które chcą zapisać się na półzimowiska organizowane przy naszej parafii w drugim tygodniu ferii zimowych, tj. od 18 do 22 lutego br.

11.     Zaproszenie: Ośrodek Kultury "Lutnia" zaprasza starsze osoby na koncert "Muzyczna laurka dla Babci i Dziadka" w pon. 21.01. o g. 17.00. We wt. 22.01. o g. 15.00 odbędzie się spotkanie autorskie Pawła Kuleczki - autora, poety, skrzypka Kapeli Bałuckiej.

Poprawiony (sobota, 26 stycznia 2013 19:07)

 
Więcej artykułów…