Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-04.02.-5.Niedz. Zwykła

1. Zapraszamy osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w rozkładzie kolędowym, do umówienia w kancelarii parafialnej nowego - dogodnego dla siebie - terminu kolędy. Na stronie internetowej i w kruchcie jest podany numer telefonu komórkowego do kancelarii.

2. Intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką, a na stoliku w kruchcie - ciekawe pozycje książkowe i filmy na DVD w promocyjnej cenie.

3. Dziś spotkanie dla czcicieli różańca św.: od g. 16,30 w Sali Odczytów wymiana tajemnic różańca św. i o g. 17,15 różaniec św. w górnym Kościele.

4. W środę 7 lutego przypadają imieniny naszego współbrata o. Romualda, który ze względu na swój wiek (86 l.) i stan zdrowia przebywa w domu zakonnym. W czasie Mszy Św. o g. 18,00 będziemy się modlić w Jego intencji. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek 9 lutego przypada Uroczyste Wspomnienie Męki Jezusa Chrystusa - jedno z głównych świąt w zgromadzeniu zakonnym pasjonistów. Msze św. jak w dzień powszedni z dodatkową Mszą św. o g. 9,00. Po Mszach św. z homilią: o g. 9,00 i 18,00 będzie możliwość ucałowania relikwii Krzyża Świętego.

6. W sobotę o g. 8,00 Msza Św. wspólnoty modlitewnej Niewolnic Jezusa i Maryi oraz spotkanie formacyjne.

7. W przyszłą niedzielę 11 lutego przypada 26. Światowy Dzień Chorych. Msze Św. wg porządku niedzielnego. Udzielenie sakramentu namaszczenia chorych odbędzie się w czasie Mszy Św. o g. 7,00; 8,30; 10,00 i 18,00. Zachęcamy, by jak najwięcej osób chorych, cierpiących mogło przystąpiło do tego sakramentu.

8. W poniedziałek 12 lutego o g. 19,15 zapraszamy na film pt. "Syn Królowej Śniegu" w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Bilety po 12 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. W Wielkim Poście odbędzie się kurs przedmałżeński. Początek w Środę Popielcową 14 lutego Mszą św. o g. 18,00. Pierwsze spotkanie w środę 21 lutego o g. 19,00. Zapisy w kancelarii - osobiście lub pod numerem telefonu.

10. Organizowane są pielgrzymki: - w kwietniu do Francji do Lourdes; - w maju do Medjugorie; - a w październiku do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie.

11. Dziś podczas każdej Mszy św. osoby z grupy modlitewnej Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana" zapraszają chętne osoby na Rekolekcje Odnowienia Wiary, aby poznać bliżej Pana Jezusa oraz otworzyć się na Jego miłość. Spotkania odbywają się w czwartki o g. 19,00 w Sali Siloe. Bliższe szczegóły na ulotkach rozdawanych w kruchcie Kościoła i u osób z grupy modlitewnej.

Poprawiony (sobota, 10 lutego 2018 22:33)

 

Ogł. Parafialne-27.01.-4.Niedz. Zwykła

1. Zakończyliśmy kolędę. Jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie błogosławieństwa Bożego na cały rok oraz za ofiary złożone na potrzeby Kościoła, tj. na pokrycie całkowitych kosztów prac remontowych od frontu Kościoła i klasztoru sióstr. Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w rozkładzie kolędowym, prosimy o umówienie w kancelarii parafialnej nowego - dogodnego dla siebie - terminu kolędy. Na stronie internetowej i na tablicy w kruchcie jest podany nowy numer telefonu komórkowego do kancelarii.

2. Intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

3. W kiosku parafialnym jest prasa katolicka, świece - gromnice, Pismo św. NT oraz ciekawe pozycje książkowe i filmy na DVD w promocyjnej cenie.

4. Dziś przypadają imieniny naszego współbrata o. Tomasza Gałkowskiego CP. Msza Św. w Jego intencji jest sprawowana o g. 10,00. Serdecznie zapraszamy.

5. W poniedziałek 29 stycznia przypada wspomnienie liturgiczne bł. Bolesławy Lament - Założycielki Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, które posługują m.in. w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Mszy Św. o g. 18,00. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii Założycielki Sióstr.

6. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. wg porządku powszedniego z dodatkową Mszą św. o g. 9,00. W tym dniu prosimy o przynoszenie świec - gromnic na Msze św. o g. 9,00 i 18,00. Podczas każdej Mszy św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na zakony kontemplacyjne.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

- w czwartek o g. 18,00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;

- w I piątek nabożeństwo I-piątkowe wyjątkowo po Mszy św. o g. 9,00 i o g. 18,00, w I piątek zapraszamy dzieci na spowiedź św. i Mszę św. o g. 16,30;

- w sobotę po Mszy św. o g. 8,00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o g. 18,00 Msza św. w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny i Radia Maryja.

8. W przyszłą niedzielę spotkanie dla czcicieli różańca św.: od g. 16,30 w Sali Odczytów wymiana tajemnic różańca św. i o g. 17,15 różaniec św. w górnym Kościele.

9. W poniedziałek 12 lutego o g. 19,15 zapraszamy na film pt. "Syn Królowej Śniegu" w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Bilety po 12 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

10. W Wielkim Poście rozpocznie się kurs dla narzeczonych. Zapisy do 14 II w zakrystii i kancelarii - osobiście lub pod nr. telefonu kom. kancelarii: 783 068 972.

11. Organizowane są pielgrzymki: w kwietniu do Francji do Lourdes; - w maju do Medjugorie; - a w październiku do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie.

12. Wszystkich dzieciom i Rodzicom wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Poprawiony (sobota, 03 lutego 2018 20:42)

 
Więcej artykułów…