Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Ogł. Parafialne-28.10.- XXX Niedz. Zwykła

1. W czwartek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym Kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego za wyjątkiem Mszy św. o g. 13,00, którą odprawimy w Kaplicy cmentarnej przy ul. Szczecińskiej. O g. 14,00 rozpocznie się uroczysta procesja alejami cmentarza z odczytaniem wypominek jednorazowych. Zachęcamy serdecznie do udziału.
Codziennie od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za Zmarłych można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny w intencji osób Zmarłych.

2. W piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym Kościele jak w dzień powszedni z dodatkową Mszą św. o g. 9,00 rano. Po Mszy św. wieczornej o g. 18,00 w naszej świątyni procesja z modlitwą za Zmarłych.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. Zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich Zmarłych poprzez Wypominki i Msze św. listopadowe sprawowane o g. 10,00 w niedziele i o g. 18,00 w dni powszednie. Można zamawiać je w zakrystii lub kancelarii.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy", "Miłujcie się". W kiosku dostępne są religijne kalendarze na 2019 r.

6. W każdy drugi czwartek miesiąca o g. 18,00 Msza św. i adoracja z modlitwą o uzdrowienie animowana przez Grupę Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana".

7. W każdą niedzielę o g. 19,00 odbywają się spotkania młodzieży uczącej się i pracującej. Serdecznie zapraszamy.

8. Zapraszamy na film pt. "Dotknij Nieba". Projekcja filmu 8 listopada o g. 19,00 w kinie "Helios" w CH "Sukcesja". Cena biletu 12 złoty. Zapisy w kancelarii.

9. "Noc Świętych" w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się w środę 31 października o g. 19,30.

10. Renowację witraży w kaplicy Patronki parafii Matki Boskiej Bolesnej można wspierać poprzez składanie indywidualnych ofiar-cegiełek w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Wacława Makowska, Ryszard Bartkiewicz, Tadeusz Win, Bernardeta Ciesielska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Poprawiony (sobota, 03 listopada 2018 17:07)

 

Ogł. Parafialne-21.10.- XXIX Niedz. Zwykła

1. Zbliża się listopad, miesiąc modlitw za bliskich zmarłych. Zachęcamy do wyrażania naszej pamięci o nich poprzez modlitewne akty Wypominek i Mszy św. listopadowych. Można zamawiać je w zakrystii lub kancelarii.

2. Październik jest miesiącem Różańca św. Nabożeństwa różańcowe: w niedziele o g. 17,30, w dni powszednie po Mszy św. o g. 18,00, a dla dzieci w pon., śr. i pt. o g. 16,30.

3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Idziemy", "Miłujcie się". W kiosku dostępne są też religijne kalendarze na 2019 r.

4. W każdy drugi czwartek miesiąca o g. 18,00 Msza św. i adoracja z modlitwą o uzdrowienie, animowana przez Grupę Odnowy w Duchu Świętym "Łaska Pana".

5. W każdą niedzielę o g. 19,00 odbywają się spotkania młodzieży uczącej się i pracującej. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą sobotę o g. 11,00 spotkanie organizacyjne dla ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zaś w niedzielę 28 X podczas Mszy św. o g. 11,30 nastąpi poświęcenie komży dla nowo przyjętych ministrantów.

7. Informujemy o zmianie terminu przyjazdu o. Witko i sprawowania przez niego Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie to planowane na 12 listopada br. zostało przesunięte na 31 stycznia 2019 r.

8. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W przyszłą niedzielę ofiarami składanymi na tacę wspieramy misje.

9. Zapraszamy na film pt. "Dotknij Nieba". Projekcja filmu 8 listopada o g. 19,00 w "Sukcesji". Cena biletu 12 złotych. Zapisy w kancelarii.

10. "Noc Świętych" w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się w środę 31 października o godz. 19,30. Do udziału w "Nocy Świętych" zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, katecheci, młodzież oraz wszyscy wierni.

11. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone natzw. "tacę gospodarczą". Zostaną one przeznaczone na prace związane z renowacją i zabezpieczeniem witraży w kaplicy MB Bolesnej. Więcej informacji o zakresie i celu prac znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej. Prace remontowe można wspierać poprzez składanie indywidualnych ofiar-cegiełek w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne. Z góry składamy serdeczne "Bóg, zapłać" za każdy dar serca.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jerzy Głowacki, śp. Maria Jędrzejczak, śp. Wanda Kurkowska, śp. Helena Kowalczyk.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Poprawiony (sobota, 27 października 2018 21:33)

 
Więcej artykułów…